Καλώς σας βρήκαμε!




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ειλικρινά, αυτό με το κλάμα δεν το αντέχω... Πάντα (καθ υπόδειξη του εκπαιδευτή) φεύγω από το σπίτι σα να μην υπάρχει, δεν την χαιρετάω δεν την χαϊδεύω. Άγχος αποχωρισμού δεν είχαμε ποτέ. Ούτε αυτή ούτε εγώ. Και είναι 3-4 μέρες που κάθε πρωί σηκώνει τη γειτονιά! Κλάμα, όχι αστεία. Σήμερα την κατάλαβα με το που έφυγα πως βγήκε στο μπαλκόνι και έφυγα κάνοντας ολόκληρο κύκλο να μη μπορεί να με δει από το δρόμο... Και πάλι! Έκανε σα να τη σφάζουν! Έχω αποκτήσει εγώ άγχος!!! Καμία συμβουλή υπάρχει???

Υγ: Όταν λείπουμε η Ντόντο μένει στο σαλόνι με κλειστή πόρτα, για να μην έχει πρόσβαση στην εξώπορτα και αποκτά άγχος απο θορύβους κτλ. Της αφήνω και ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για κουτσομπολιό, έχω μεγάλη βεράντα με σκιά, οπότε επιλέγει αν θα μείνει σαλόνι ή έξω!!
Αν την θες την σίτα κλείσε τζαμί...εμενα την έσκισε........:mad:
 
  • Like
Reactions: kosmaki


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Μήνυμα ελήφθη. Τζάμι χωρίς ενοχές (σε ενοίκιο μένω, δεν είναι να αντικαθιστω σιτες).
Στο μεταξύ, Εγώ σκέφτομαι πως τη βασανιζω και τη στεναχωρώ και έχω απίστευτες ενοχές που θα την αφήσω σε ξενοδοχείο την άλλη βδομάδα, και αυτή με αγνοεί επιδεικτικά απο την ώρα που γύρισα!!
 
  • Like
Reactions: mariatheo


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Καλησπέρα στην ομήγυρη! Από τον Απρίλιο την περίμενα τη περίοδο της Ντόντο, 26/6/2016 εμφανίστηκε τελικά! Είχε καθυστέρηση το μανάρι μου :p
Περάσαμε μαύρες ώρες τη δεύτερη βδομάδα, κυρίως με δύο ημιδεσποζόμενα στη γειτονιά, τα οποία προσπαθούσαν να τη καβαλήσουν εν κινήσει (ο περιπτεράς γέλαγε με τον αγώνα δρόμου που έκανα κάθε πρωί). Εν τέλει τη γλιτώσαμε. Δεν θα γίνω γιαγιά στο άνθος της ηλικίας μου, περιμένω να περάσει το δίμηνο να πάμε επιτέλους για τη στείρωση.
Βέβαια, προφανώς δεν θα μπορούσαμε να έχουμε ησυχία, σήμερα πρωί πρωί είδα μία κίτρινη βλέννα να βγαίνει από το πιπί της (επιστημονικός όρος) και μπήκα σε επιφυλακή. Θα πάμε έτσι κι αλλιώς να κάνει εμβόλια τη Παρασκευή, οπότε είπαμε με το γιατρό να τη παρακολουθήσω και να το συζητήσουμε τότε. Διαβάζω σε πολλά θέματα εδώ πως δεν είναι ανάγκη να πάει αμέσως ο νους μου στο κακό (πυομήτρα) αλλά μπορεί να είναι πιο απλό - κολπίτιδα πχ. Έχει τύχει σε κανέναν;
Πάντως έχω φτάσει να πιστεύω ότι δεν σταματάει ποτέ η ανησυχία (εκτός αν εγώ μόνο είμαι υπερβολική και έχω τον Ντοντογιατρό στο speed dial).


Και για να δείτε και τη ... δική μας μοναδική ομορφιά.. Εδώ είναι μία πρόσφατη θαλασσινή (αυτό είναι το πιο κοντά που φτάνει στη θάλασσα! Αν μπω κι εγώ και ο φίλος μου μέσα γαυγίζει μέχρι τελικής πτώσεως για να τη βγούμε!)
IMG_20160618_193343[1].jpg

και εδώ άλλη μία, για να σας δείξουμε το σέξι βρακάκι - βατραχάκι (η παντόφλα είναι μπόνους)20160626_132426~2[1].jpg
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ευχαριστούμε πολύ! Είναι είναι :love::love:
Δεν της έδωσα τελικά leisguard. Ελπίζω να μην έκανα βλακεία, αλλά σκέφτηκα πως δεν ήθελα να τη φορτώσω με σκευάσματα τόσο μικρή που είναι...
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
ΕΠΊΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σπάνιο πόκεμον εμφανίστηκε στην ευρύτερη περιοχή της Α. Κυψέλης - Γκράβας. Κυκλοφορεί χοροπηδώντας. Μοιάζει με σκύλος, αλλά κατά βάθος είναι ελάφι στην ψυχή. Μη σας ξεγελάσει το χαζό ύφος, θέλει να σας κλέψει το φαί.

image-0-02-01-5ed96b988401b24a7bb4950eb333915740eb68589577273f70ee2ea07aa358e1-V[1].jpg
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Μετά από ψευδοκυήσεις, galostop κλπ κάναμε εξετάσεις για να προετοιμαστούμε για τη στείρωση. Και γαμωτο, πάλι ύποπτη ήταν για καλαζάρ (1/100). Ο γιατρός δεν εντοπίζει διογκωμένους λεμφαδένες και θεωρεί πως δεν χρειάζεται ανησυχία. Ωστόσο τον προβλημάτισε το γεγονός ότι είχε αυξημένα λεμφοκύτταρα σε σχέση με τα ουδετεροφυλα. Τα λευκά της είναι φυσιολογικά σε αριθμό στο σύνολο (αν λέει ήταν αυξημένα θα ανησυχούσαμε πολύ), ωστόσο θέλει να το εξετάσει περαιτέρω. Και θα πάμε για κυτταρολογικη εξέταση αύριο. Να πω ότι δεν ανησυχώ θα είναι ψέμα.
Να ρωτήσω και κάτι, μπορεί να ευθύνεται η ψευδοκυηση και οι ορμόνες? Θα ρωτήσω προφανώς αύριο και το γιατρό, αλλά ντρέπομαι να τον πάρω για κάτι τέτοιο, οπότε αν ξέρει κανείς ιιιιιισως με γλιτώσει απο περιττό άγχος!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3