Κεφαλαιο...διακοπες


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Καθολου χαβαλες!
Καπως ετσι θα γινοταν κατα πιθανοτητα αμα την επαιρνα μαζι.
Παιζει σοβαρα να μην ειχε θεμα.
Απλα δεν το ρισκαρω.
Αλλα τωρα θα μεινω εγω μονη μου με τα travel gum μου να χαπακωνομαι για να μην ζαλιζομαι. Γιατι τοσες ημερες ειχα αγχωθει τι θα κανω με τον σκυλο και τωρα που αποφασισα, αγχωθηκα για εμενα. Αχαχαχαχχα
Θα ζαλιζομαι φουλ σιγουρα.
αν ο ανθρωπος ηταν φτιαγμενος να ζει στην θαλασσα θα χε βραγχια και πλατυα ουρα...:LOL: στερεο εδαφος λεμε και τελος...

με δραμαμινες θα σαι μια χαρα...μεχρι να τελειωσουν οι διακοπες θα χεις συνηθισει...:p
 
  • Like
Reactions: byroncity


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
αν ο ανθρωπος ηταν φτιαγμενος να ζει στην θαλασσα θα χε βραγχια και πλατυα ουρα...:LOL: στερεο εδαφος λεμε και τελος...

με δραμαμινες θα σαι μια χαρα...μεχρι να τελειωσουν οι διακοπες θα χεις συνηθισει...:p
Αχαχαχαχα τοσο καλα. Στα τελειωματα θα αρχισω να την παλευω.
Μωρε σαν να μου φαινεται πως δεν θα παω ουτε εγω:p
Στερια και παλι στερια!
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
μια χαρα θα σαι...θα κανεις τα μπανακια σου και θα χεις να θυμασαι...

θα στα πει και ο καπετανιος βεβαια,αλλα να θυμασαι καλα το εξης...ποτε δεν κοιταμε το σκαφος που επιβαινουμε αλλα οσο πιο μακρυα μπορουμε στον οριζοντα...αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος να συνηθισεις γρηγοροτερα το παλατζο...
 






byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
μια χαρα θα σαι...θα κανεις τα μπανακια σου και θα χεις να θυμασαι...

θα στα πει και ο καπετανιος βεβαια,αλλα να θυμασαι καλα το εξης...ποτε δεν κοιταμε το σκαφος που επιβαινουμε αλλα οσο πιο μακρυα μπορουμε στον οριζοντα...αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος να συνηθισεις γρηγοροτερα το παλατζο...
Μακαρι να μαι μια χαρα.
Γιατι αμα αρχιζουν οι ζαλαδες και δεν ειμαι καλα, θα ακολουθησει μετα βεβαιοτητας και γκρινια. Και αμα γκρινιαζω δεν παλευομαι. Φαντασου το παραδεχομαι και μονη μου!
Και μετα με βλεπω να κοιμαμαι αγκαλια με τα ψαρακια στα καταγαλανα νερα του Αιγαιου.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Μη φοβού. Το ιστιοπλοικό κουνάει λιγότερο από οποιοδήποτε άλλο πλεούμενο - αν ανοίξει πανιά. Άμα ζαλιστείς και δεν γίνεται τσι πόπης, πάρε τιμόνι, χωρίς φόβο και πάθος και θα σου περάσει αμέσως - απλά να ναι κάποιος που να ξέρει δίπλα. Να τα περάσετε τέλεια!
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Μη φοβού. Το ιστιοπλοικό κουνάει λιγότερο από οποιοδήποτε άλλο πλεούμενο - αν ανοίξει πανιά. Άμα ζαλιστείς και δεν γίνεται τσι πόπης, πάρε τιμόνι, χωρίς φόβο και πάθος και θα σου περάσει αμέσως - απλά να ναι κάποιος που να ξέρει δίπλα. Να τα περάσετε τέλεια!
Χαχαχα, ωραια θα γινω και καπετανισσα λοιπον:)
Ευχαριστουμε πολυ!
Ευχομαι οντως να ειναι ωραια!
 
  • Like
Reactions: Estranged


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Είναι μια εμπειρία που θα ήθελα πολύ να τη ζήσω. Σε ζηλεύω! Βέβαια δεν με έχει πιάσει και ποτέ η θάλασσα. Αλλά θα μου πεις που να με πιάσει κιόλας, στο πλοίο της γραμμής ή στις πέντε φορές που ανέβηκα στο βαρκάκι που πήγαινε αργά αργά;
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Είναι μια εμπειρία που θα ήθελα πολύ να τη ζήσω. Σε ζηλεύω! Βέβαια δεν με έχει πιάσει και ποτέ η θάλασσα. Αλλά θα μου πεις που να με πιάσει κιόλας, στο πλοίο της γραμμής ή στις πέντε φορές που ανέβηκα στο βαρκάκι που πήγαινε αργά αργά;
Μην το λες και στο βαρκακι μια χαρα σε ποιανει.
Εχω φαει εγω κουνημα με το μικρο φουσκωτο του ξαδερφου μου στη Ναξο, αλλο πραγμα. Ημουνα σιγουρη πως θα πνιγουμε:eek:
Οπως και στο καραβι εχω κουνηθει πολυ.
Χαχα παντως αμα θες σου δινω την θεση μου! Να πας και να κατσω εγω με τα σκυλουνια μου.
Ενταξει περα απο την πλακα, θα ειναι ωραια εμπειρια σιγουρα.
Και θα περασουμε καλα.
Θα προτιμουσα βεβαια να εχω και την μπεμπου μαζι, αλλα δεν πειραζει.
Οπως και να χει θα ειναι κατι που δεν εχω ξανακανει. Και πιστευω θα μου αρεσει.
Οσο για το κουνημα και την ζαλαδα... Θα το παλεψω με κανενα χαπακι και θα ειμαι μια χαρα!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Χαχαχα, ωραια θα γινω και καπετανισσα λοιπον:)
Καπετάνισσα δεν ξέρω, αλλά μην το γελάς καθόλου... Ο λόγος που ξεκίνησα την ιστιοπλοία ήταν στην πρώτη μου εκδρομή, που μια μέρα καρακαταζαλίστηκα και πριν... βγάλω τον καλύτερό μου εαυτό... με έβαλε ο καπετάνιος με το ζόρι να τιμονέψω. Ερωτεύτηκα. Πάνε 7 χρόνια κι ακόμα δεν έχω καταφέρει να βγάλω το πόδι μου απ'τη θάλασσα την πλανεύτρα :rolleyes:
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Καπετάνισσα δεν ξέρω, αλλά μην το γελάς καθόλου... Ο λόγος που ξεκίνησα την ιστιοπλοία ήταν στην πρώτη μου εκδρομή, που μια μέρα καρακαταζαλίστηκα και πριν... βγάλω τον καλύτερό μου εαυτό... με έβαλε ο καπετάνιος με το ζόρι να τιμονέψω. Ερωτεύτηκα. Πάνε 7 χρόνια κι ακόμα δεν έχω καταφέρει να βγάλω το πόδι μου απ'τη θάλασσα την πλανεύτρα :rolleyes:
Αυτο με το τιμονι πως γινεται και σου περναει η ζαλαδα? Επειδη εισαι ορθιος και κοιτας μπροστα?
7 χρονια ασχολεισαι με την ιστιοπλοια?
Μωρε μπραβο...;)
Παντως το θεμα εχει εξελιχθει σε "περιπετειες του Σεβαχ του θαλασσινου"
Αχαχχαχαχα.
 
  • Like
Reactions: Estranged


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Ναι, είναι ο πιο αποδοτικός τρόπος για αυτό που σου πε ο rein. Κοιτάς αναγκαστικά ορίζοντα και τίποτα άλλο. Επίσης αναγκαστικά "σφίγγεις" το σώμα σου για να κρατηθείς στη θέση σου και δεν είναι ξυλάρμενο σε κάθε κούνημα.
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Ναι, είναι ο πιο αποδοτικός τρόπος για αυτό που σου πε ο rein. Κοιτάς αναγκαστικά ορίζοντα και τίποτα άλλο. Επίσης αναγκαστικά "σφίγγεις" το σώμα σου για να κρατηθείς στη θέση σου και δεν είναι ξυλάρμενο σε κάθε κούνημα.
Μαλιστα καταλαβα! Ναι εχει λογικη αυτο.
Και που ξερεις αμα το κανω, μπορει να μου αρεσει και εμενα και να ασχοληθω σοβαρα με το "αθλημα". ;):p
Τεσπα, οποτε παιρνω τα χαπακια μου μαζι, και αμα ζαλιστω πολυ λεω και στον καπετανιο να τιμονεψω!
Ευχαριστω για τις συμβουλες, αληθεια θα βοηθησουν.
Να φανταστεις τα χαπια ουτε ακουστα δεν τα ειχα.
Θα πηγαινα ετσι χυμα στο κυμα:confused:
Και μετα οντως θα ακουγατε στις ειδησεις για μια κοπελα γυρω στα 25, που την ξεβρασε το κυμα καπου στην Δονουσα ξερω γω, μετα απο τσακωμο με το αγορι της σε ενα ιστιοπλοικο απο οπου την πεταξε κατω:p
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Δεν είναι χάπια, τσίχλες είναι, μην τις καταπιείς :p (Αν και είναι τεράστιες, σιγά μη μπορέσεις). Σε χάπι οι δραμαμίνες οι κανονικές πρέπει να τις πάρεις 1 ώρα πριν ζαλιστείς, τρέχα γύρευε, μόνο άμα πριν ξεκινήσεις δεις ότι γίνεται χαμός στέκει να πάρεις.
 




byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Δεν είναι χάπια, τσίχλες είναι, μην τις καταπιείς :p (Αν και είναι τεράστιες, σιγά μη μπορέσεις). Σε χάπι οι δραμαμίνες οι κανονικές πρέπει να τις πάρεις 1 ώρα πριν ζαλιστείς, τρέχα γύρευε, μόνο άμα πριν ξεκινήσεις δεις ότι γίνεται χαμός στέκει να πάρεις.
Αχαχαχαχα ειχα καταλαβει πως ηταν χαπι!
Ωραια, ευχαριστω για την διευκρινιση:p
Και δραμαμινες κανονικες δεν νομιζω και εγω πως υπαρχει λογος να παρω.
Το αλλο πιο πολυ θα βοηθησει.
 
  • Like
Reactions: noni_papa








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf