Βασικά...καλησπέρα σας












Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Είναι τουλάχιστον απίστευτος! Να τον χαίρεσαι! Λατρεύω αυτούμπες και στυλάκι Anubis! :p
 
  • Like
Reactions: Tri






Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Άντε μπας και μαυρίσουμε λίγο.CAM00380.jpg

Να τραβήξω εγώ μία selfie να τελειώνουμε;P_20160816_210444.jpg

Ναι, εγώ έφαγα το παπούτσι! Δώσε τη λιχουδιά τώρα!P_20160724_184430.jpg

No λιχουδιά, no πάρτι.P_20160815_143540.jpg

Θα μας πρήζεις για πολύ ακόμα; Θέλω να κοιμηθώ!P_20160726_000534.jpg
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Νέες φωτογραφίες του Kaiser, ο οποίος σήμερα γίνεται ενός έτους! Μπορεί στην αρχή να έμοιαζε με άτριχο αρουραίο, λόγω της αρρώστιας που είχε, αλλά πλέον έχει εξελιχθεί σε ένα πανέμορφο αλεπουδόσκυλο (και υπάκουο...σχετικά). Απολαύστε τον!:)
CAM00388.jpg CAM00397.jpg CAM00398.jpg
 








dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Χρόνια πολλά στον πρίγκηπα!!
Πες μας λίγα παραπάνω για τον χαρακτήρα του και γενικά για το πώς εξελίσσεται η σχέση σας κτλ - είναι τόσο ενδιαφέρουσα φυλή και σχετικά άγνωστη στο Ελλαντα!
 
  • Like
Reactions: Tri




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Χρόνια πολλά στον πρίγκηπα!!
Πες μας λίγα παραπάνω για τον χαρακτήρα του και γενικά για το πώς εξελίσσεται η σχέση σας κτλ - είναι τόσο ενδιαφέρουσα φυλή και σχετικά άγνωστη στο Ελλαντα!
Έχουμε και...γράφουμε λοιπόν.
Πρώτα απ' όλα, έχω παρατηρήσει ότι, ενώ τον πρώτο καιρό που ο Kaiser ήρθε στο σπίτι επιζητούσε τα χάδια, ίσως και λόγω του ότι ήταν πιο μικρός και αρρωστούλης, τώρα είναι περισσότερο "ανεξάρτητος". Του αρέσει πολύ να παίζεις μαζί του, αλλά δεν κάθεται ο άτιμος να τον κατσιάσεις, παρά μόνο αν τον πετύχεις στη φάση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου.
Είναι πάρα πολύ περίεργος με όλους και με όλα και του αρέσει να χώνει παντού τη μουσούδα του. Με τους ανθρώπους πλέον είναι πολύ φιλικός. Στην αρχή απλά αδιαφορούσε, αλλά τώρα άμα του δώσεις λίγο θάρρος μπορεί να σε καβαλήσει. Σε γενικές γραμμές, πάντως, ακούει τόσο εμένα, όσο και την κοπέλα μου (την κοπέλα μου βασικά λίγο περισσότερο, γιατί εγώ είμαι πιο επιεικής με τις χαζομάρες του).
Επίσης, ενώ αρχικά φοβόταν τα άλλα σκυλάκια, τώρα με το που δει κάποιο στο δρόμο κάνει σαν τρελό. Κάποιες φορές, μάλιστα, με το που δει σκύλο στη βόλτα να έρχεται προς το μέρος του, σταματάει επιτόπου και τον περιμένει.
Του αρέσει πολύ να τρέχει και όποτε μπορώ τον πηγαίνω σε περιφραγμένα μέρη για να κάνει κατοστάρια και να παίξει με άλλα τετράποδα. Έχει πραγματικά τρομακτική επιτάχυνση, αφού όποτε τον βλέπω να τρέχει με πιάνει η καρδιά μου, μήπως δεν πιάσουν τα φρένα και χτυπήσει πουθενά.
Τέλος, έχει πολύ ισχυρό κυνηγετικό ένστικτο και όποτε βγαίνουμε βόλτα προσεύχομαι να μην δω γάτες, πουλιά, πεταλούδες και άλλα τέτοια, γιατί σεληνιάζεται.
Αυτά τα ολίγα.:)

ΥΓ: Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας!
 
Last edited: