Τροφή Labrador


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Πολλα παρομοια θεματα και διαφορες αποψεις διαβασα σε παλαιοτερα αρθρα αλλα ηθελα και κατι πιο φρεσκο.
Ιδιοκτητες της φυλης τι τροφη δινετε στους τετραποδους φιλους σας ?
 




theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
τελευταια ακουγεται πολυ αλλα μου φαινεται απο δυσκολο εως βαρετο να βγαζω συνεχεια τροφη απτην καταψυξη ... :p
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Δύσκολο αν είσαι καινούργιος το δέχομαι. Αλλά πιο βαρετό από το να βάζεις-βγάζεις το χέρι σε μια σακούλα σκυλοτροφή..?
 
  • Like
Reactions: Orilis




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Καθόλου δύσκολο, πόσο μάλλον βαρετό.

Χρόνος χρειάζεται να πας στην αγορά για το κρέας - ίσως λίγο περισσότερος απ' το να πας σε πετ σοπ να αγοράσεις ένα τσουβάλι κροκέτες. Επίσης να κόψεις το κρέας να το βάλεις σε σακούλες για κατάψυξη. Το πρωί βγάζω μια σακούλα, μέχρι το βράδυ έχει ξεψυχτεί και ταΐζω. Προσθέτω λαχανικά που έχω βράσει απ' το ψυγείο (τα ετοιμάζω 2-3 φορές την εβδομάδα και κρατάνε για μερικές μέρες). Βάζω και λάδι καρύδας, κουρκουμά, λάδι σωλομού, μηλόξυδο. Οχι όλα μαζί και κάθε μέρα, αλλά μέρα παρά μέρα.










Δίνω μπαρφ πάνω από 3 χρόνια τώρα, ξεκίνησα όταν ο σκύλος μου ήταν 6.5 ετών. Με τα χρόνια έχω κάνει μερικές αλλαγές, οι οποίες έχουν σχέση με την ηλικία του σκύλου και κάποια θέματα που έχει με τις αρθρόσεις, οπότε δεν δίνω καθόλου ρύζια και λοιπά σιτηρά, και προσθέτω κουρκουμά, λάδι σωλομού, γλουκοζαμίνη χονδροϊτίνη για την αρθρίτιδα.
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
φαινεται πολυ ωραιο σαν υλοποιηση και μπραβο σου αλλα μου φαινεται αληθεια βουνο. απο πλευρας κοστους τι παιζει ?
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μού βγαίνει περίπου 50 ευρώ το μήνα, πάνω κάτω εξαρτάται τι θα βρω και από πού θα αγοράσω.

Βασικά πιο φτηνά από την κροκέτα που έδινα.