Eλεγχος στο αεροδρόμιο


Sophia.S

Member
27 Ιουλίου 2016
15
1
49
Αυτό σκοπεύω να κάνω. Απλά ήθελα πριν να έχω και μια εικόνα στο τι γίνεται σε άλλα αεροδρόμια. Και θα προσπαθήσω να επιμείνω ευγενικά. Όμως δεν επιτρέπουν την είσοδο στο χώρο μετά τον έλεγχο χειραποσκεύων παρά μόνο ένα τέταρτο πριν την πτήση λόγω έλλειψης χώρου. Τι να πω πια!
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μπορείς πάντα να πάρεις το πλοίο ....όπως το παίρνω και εγώ, όταν θέλω να μετακινηθώ με το σκυλί.
Προσωπικά φοβάμαι τόσο πολύ να πετάξω πλέον που οδηγώ παντού, γι' αυτό άλλωστε και το Μουφ έχει πάει σε 48 από τις 50 πολιτείες. Το όνειρό μου είναι να επιτρέψει η Cunard να ταξιδεύουμε στην Ευρώπη με το αυτοκίνητό μας και όχι να μας υποχρεώνει να το εξάγουμε και να ξεπαραδιαζόμαστε. Η περαντζάδα Νέα Υόρκη-Σαουθάμτον ή Αμβούργο κοστίζει όσο και ένα αεροπορικό εισιτήριο και κάνεις και έξι μέρες διακοπές, τα πάντα πληρωμένα, συνηθίζεις και την αλλαγή της ώρας και ο σκύλος έχει και δικό του μπάτλερ. Δυστυχώς το όλον κολλάει στο αυτοκίνητο, αλλιώς θα βούταγα τα σκυλιά και θα πηγαίναμε 2-3 μήνες στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Θα κατεβαίναμε Αμβούργο, θα οδηγούσα μέχρι την Ανγκόνα ή τη Βενετία και θα έπαιρνα το πλοίο για Πάτρα. Από κει και πέρα η Αθήνα είναι κοντά. Άλλωστε οι αποστάσεις στην Ευρώπη είναι αστείες μπροστά στην Αμερική που την έχω κυριολεκτικά οργώσει απ' άκρη σ' άκρη.

Αλλά οι ηλίθιοι δεν αφήνουν το αυτοκίνητο, αλλιώς τα σκυλιά κι εγώ θα κάναμε και τα μπάνια μας στην Ελλάδα μπας και καλυτερέψουν ολωνών μας τα αρθριτικά...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
@Orilis πεθαίνω, με την διαδικασία του δαχτύλου :D
Που να έβαζα και το συμπλήρωμα του ευγενικού ύφους, που σκεφτόμουν αλλά δεν έγραψα, δηλαδή. Ένα του στυλ "είμαι λίγο χαζό και αθώο, το κακόμοιρο, και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται τίποτα από τα δύο που σας ρωτάω". Εννοείται, πάντα με το δάχτυλο. Προσθέτει στο συγκεκριμένο ύφος. :ROFLMAO:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αλλά οι ηλίθιοι δεν αφήνουν το αυτοκίνητο, αλλιώς τα σκυλιά κι εγώ θα κάναμε και τα μπάνια μας στην Ελλάδα μπας και καλυτερέψουν ολωνών μας τα αρθριτικά...
Αντε μπράβο βρε συ!!! Κι όταν με το καλό τα καταφέρεις και μας έρθεις, πες μας και που θα κάνεις τα μπάνια σου, με τα σκυλιά, να πάμε κι εμείς! :D

Εννοείται, πάντα με το δάχτυλο. Προσθέτει στο συγκεκριμένο ύφος. :ROFLMAO:
Αναλόγως ποιό δάχτυλο θα χρησιμοποιήσεις, θα δώσει έμφαση και στο σχετικό ύφος :ROFLMAO:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αντε μπράβο βρε συ!!! Κι όταν με το καλό τα καταφέρεις και μας έρθεις, πες μας και που θα κάνεις τα μπάνια σου, με τα σκυλιά, να πάμε κι εμείς! :D
Αμ δεν παίρνουν το αυτοκίνητο, αυτό είναι το πρόβλημα. Όσο για τα μπάνια, θα βρω καμιά ερημική παραλία.