Να συστηθούμε κι εμείς...




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εντάξει από τα πρώτα βιντεο που έχεις βάλει καμία σχέση....που είμαι και ασχετή!!Ο τρόπος που περνάει από τα εμπόδια το σλαλομ....Μπράβο σας!!!(y)(y)
Βασικά πιο πολύ θαυμάζω και εσένα γιατί πραγματικά κααλαβαίνω το τρέξιμο!!!!:whistle::p
Ερώτηση όταν κατεβαίνει(μμμ δε ξέρω ονομασία)ράπμα?δε πρέπει να πηδάει,γιατι δε είδα ειδικά στο τελευταίο ότι τον διορθωνές?
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Ερώτηση όταν κατεβαίνει(μμμ δε ξέρω ονομασία)ράπμα?δε πρέπει να πηδάει,γιατι δε είδα ειδικά στο τελευταίο ότι τον διορθωνές?
Το Dogwalk, η Τραμπάλα και το Αλφα, είναι τα τρία εμπόδια επαφών, όπως λέγονται. Και λέγονται έτσι, ακριβώς γιατί το τρελλόσκυλο, πρέπει να είναι σε επαφή με το εμπόδιο. Οχι να απογειώνεται Μαρκούληηηηη :mad:
Είναι δε υποχρεωτικό, να πατήσει και με τα 4 πόδια [ακούς Μαρκούληηηηη] στα άκρα, του κάθε εμπόδιου. Και στο ανέβασμα και στο κατέβασμα. Είναι πάντα χρωματισμένα με διαφορετικό χρώμα, από το υπόλοιπο εμπόδιο, για να ξεχωρίζουν, και αν δεν το κάνει, παίρνει ποινή. Γκρρρρρρρρρρρ. Οπότε ναι, πρέπει να πατάει. Οχι να πετάει.
 


Eraki

Well-Known Member
4 Μαϊου 2016
75
192
47
Έχουμε ένα εκπαιδευτή στη Νέα Μάκρη που ειναι το κοντινότερο μας. Θα τον ρωτήσω σχετικά λοιπόν...
Αλλιώς θα της φτιάξω μόνη μου στην αυλή μια τραμπάλα, μερικά λάστιχα να περνάει από μέσα, πασάλους για σλάλομ, κτλ χαχαχαχα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Εκπαιδευτή βασικής εννοείς?
Έχω γράψει πολλές φορές, αν ψάξεις λίγο, θα τα βρεις... τεράστια προσοχή, στις αυτοσχέδιες κατασκευές. Μπορεί να είναι πάρα πολύ επικίνδυνες. Τα εμπόδια έχουν ειδικές προδιαγραφές. Δεν είναι τόσο απλό.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Έχουμε ένα εκπαιδευτή στη Νέα Μάκρη που ειναι το κοντινότερο μας. Θα τον ρωτήσω σχετικά λοιπόν...
Εαν σε βολευει η Νεα Μακρη, υπαρχδι στοιβος στο Πικερμι (εξοδος Αττικης οδου) κ στην Παλληνη αν δεν απατωμαι......
 
  • Like
Reactions: Eraki


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Κι ο στίβος του Μαρτίνη, ίσως την εξυπηρετεί.
Αλλά απ'ότι κατάλαβα, για εκπαίδευση βασικής, μιλάει προς το παρόν.
 




Eraki

Well-Known Member
4 Μαϊου 2016
75
192
47
Εαν σε βολευει η Νεα Μακρη, υπαρχδι στοιβος στο Πικερμι (εξοδος Αττικης οδου) κ στην Παλληνη αν δεν απατωμαι......
Έξοδο Ραφήνας εννοείς μάλλον... Πρέπει να΄χω δει ταμπέλα για εκπαιδευτή εκεί τώρα που το λες... Θα προσέξω καλύτερα την επόμενη φορά που θα περάσω.
Προς το παρόν βέβαια είμαστε στο Βήμα Νο1: Βασική υπακοή
κι έχουμε πολύύυυυυυυυυ δρόμο
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πριν μέρες, με ρώτησε μια φίλη, αν ήθελα να βάλω την Δάφνη, να παίξει σε μια ταινία μικρού μήκους, που θα γυριζόταν στα Τρίκαλα [τα πάνω], από έναν νεαρό σκηνοθέτη, γιατί δυό άλλες υποψήφιες [και σχεδόν πανομοιότυπες με την Δάφνη] σκυλίτσες, με τις οποίες, είχαν γίνει οι αρχικές συζητήσεις, δεν μπορούσαν να συμμετέχουν την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, και είχε επικρατήσει ένας πανικός, στην ομάδα της παραγωγής. Αφού γελάσαμε με την ψυχή μας, στην σκέψη της Δάφνης, να κάνει κάτι τέτοιο, με τα πολλά, λέω...ας μιλήσω με τον άνθρωπο και βλέπουμε. Του στέλνω φωτό, αυτή την γνωστή, την οικογενειακή μας και κάποιες έξτρα, μόνο της Δάφνης και αυτός συχρόνως, μου στέλνει τα κομμάτια του σεναρίου, που αφορούσαν τον σκύλο.

Και διαβάζω στην πρώτη-πρώτη πρόταση:

"Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ (16) είναι πάνω σε ένα λόφο με το ΣΩΤΗΡΗ, ένα γέρικο κατσαδιασμένο σκυλί."

Και...μένω κάγκελο. Συγχρόνως, με παίρνει και τηλέφωνο και μου λέει: Νομίζω, όπως τα βλέπω στην φωτό, ότι το μεσαίο σκυλάκι, μου ταιριάζει καλύτερα, με αυτό, που έχω στο μυαλό μου. Στην μέση στην φωτό, είναι ο Σώτος!!!

Το θεωρήσαμε και οι δύο, ιδιαίτερα καρμικό, όλο αυτό. Και λέω...δεν δοκιμάζουμε; Πόσο δύσκολο να είναι; Για τον Σώτο μιλάμε. Και ξεκινήσαμε για την Μεσοχώρα Τρικάλων και τα γύρω χωριά. Ομολογώ...τεράστια ταλαιπώρεια. Υπό καταρρακτώδη βροχή, σε σχεδόν αποκλειστικά, off road, δύσκολες διαδρομές. Το αμάξι, έγινε το "σπίτι" μας, για τις περισσότερες ώρες, της κάθε μέρας. Ο Σωτηράκης, δυσκολεύτηκε πολύ περισσότερο απ'ότι φανταζόμουν. Δεν καταλάβαινε γιατί βρίσκεται ανάμεσα σε τόσους ξένους, και τι έπρεπε να κάνει. Κάποιες στιγμές, προβληματίστηκα πάρα πολύ. Δεν ακούει πια, οπότε δεν μπορούσα φωνητικά να τον καθοδηγώ. Και δεν έπρεπε να είμαι στο οπτικό του πεδίο, παρά μόνο σε σκηνές, που έπρεπε να είμαι αρκετά μακριά. Και εκεί κατάλαβα, οτι από κάποια απόσταση και μετά, μάλλον δεν με καλοέβλεπε. Η δεν μπορούσε να με ξεχωρίσει. Οπότε, συνεχώς τους την κοπάναγε, και έψαχνε να με βρει. Οι άνθρωποι της παραγωγής, έδειξαν τεράστια υπομονή, στοργή και φροντίδα. Αλλαξαν σκηνές, για να τα καταφέρει. Κατέβαλαν προσπάθειες, να μην χρειαστεί να κάνουν πολλές επαναλήψεις, για να μην κουραστεί. Και...κούτσα-κούτσα, τα καταφέραμε.

Η ταινία, θα προβληθεί σε κανά χρόνο, απ'ότι μου είπαν, και λίγο πιο μετά στην ΕΡΤ, χορηγεία της οποίας είναι. Εχει βασικό θέμα της, το φράγμα του Αχελώου με όλα τα παρελκόμενα προβλήματα, που υπάρχουν στην ευρύτερη περιοχή, και την ενηλικίωση ενός κοριτσιού, σε χωριό.

Στην πρώτη προβολή, θέλουν να είναι και ο Σωτηράκης παρών. Για να δούμε :unsure:

20160908_083528.jpg 20160908_104344.jpg 20160908_104350.jpg 20160908_110013.jpg 20160908_135130.jpg 20160908_171342.jpg
 














nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Εγώ όποτε βλέπω κατώγια,χαλάσματα,σίδερα με σκουριά,παλιόξυλα,χώματα κλπ όπως στις τελευταίες φωτό,νομίζω ότι θα πεταχτούνε οι ψίλοι κ τα τσιμπούρια να με φάνε.

ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΙΚΟΣ????????
 
  • Like
Reactions: d-friend and mareco




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Παλικαράκι μου, αχ και να ξερες τι όμορφο είναι αυτό που σου συνέβει!! :love: Τι ευτυχής συγκυρια ηταν αυτή;
Και εις άλλα ωραία με υγεία, οικογενειακώς!! ;)

P.S: Αυτή η ταμπέλα "Dogs Allowed", όλα τα λεφτά.. :ROFLMAO:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3