Ανθρωπος...Το διποδο τερας!!!


vasilhstefarikhs

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2015
100
130
30
Επηρεασμενος απο το θεμα του μελους @Μάρθα & Σίλβα καθως χαζευω στο φειςμπουκ βλεπω αυτο...

http://feelfamous.gr/news/sok-petaxe-ton-skilo-tou-apo-ton-3o-orofo-video/


Και μετα αναρωτιεμαι...
Που παμε??
Γιατι τοσο μισος??
Οποιες και να ειναι οι διαφορες ενοικιαστη με ενοικου για ποιο Γ....μενο λογο να πεταξεις ενα πλασμα απο τον 3ο οροφο??
Γιατι??
Για να δειξεις την ανωτεροτητα της δυναμης σου σε ενα πλασμα που δεν μπορει να αντιδρασει??
Και ενα τελη τι φταει το ζωντανο??
Τι σου εκανε??

Πραγματικα ντρεπομαι...

Υ.Γ. Αν ημουν ο ιδιοκτητης του σκυλου θεωρω οτι μετα το σκυλακι θα ακολοθουσε και αλλη πτωση..
Και αν η πτωση δεν εκανε την δουλεια της...
Υπαρχουν και τα χερια να τελειωσουν οτι ξεκινησα!!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το διαβασα κ εγω κ εγινα έξαλλη κ οντως σκέφτηκα ποση βια μπορει να κρυβει μεσα του ενας τετοιος άνθρωπος κ ποσο κακο εχει κανει κ στην οικογένεια του προφανως γιατι οταν εχεις τοσο πρωτόγονη κακια κ δολοφονικο ένστικτο μεσα σου χτυπάει οποιον βρισκεται κοντα σου...
(ποιο θεμα μου σε επηρεασε;;δεν εχω γραψει κατι που να σχετιζεται...)
 


vasilhstefarikhs

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2015
100
130
30
Μην ανοιγω νεο θεμα...θα τα πω εδω...γτ αν δεν τα πω δεν θα ηρεμησω....

Σηκωνομαι το πρωι ωραια κ καλα ετοιμσζω τη μικρη κορη κ λεω θα παω μια βολτα τη μεγάλη....8 το πρωι...κ παμε κ παμε...στο αγαπημένο μας δασακι...
Σε καποια φαση τη βλεπω αρχιζει βγαζει σαλακια...λεω ζεσταθηκε το κοριτσι μου παμε προς τα πισω...στο δρομο του γυρισμου τα σάλια να τρεχουν νερο....με λιγο αφρό μπροστα στο στομα....λεω έσκασε καλε τοσο νωρις;;;; μην επαθε θερμοπληξια...
Σταματάω στη σκια τη δροσιζω με το νερακι μας...συνεχίζουμε....τα σαλια να αυξανονται κ το σιλβι να με κοιταζει μες τα ματια...λες να ποναει;;;συστροφη;;;;;παναγια μου! Πιανω κοιλια δεν ηταν φουσκωμένη....φευγουμε για κτηνιατρο ομως οπως κ να εχει... Ξεκιναει ενα πολυ ηπιο τρεμουλο στα ποδια μολις μπηκαμε στο γιατρο...τοτε πηγε ο νους μου... μεχρι εκεινη τη στιγμη ουτε που σκεφτηκα τη ΦΟΛΑ..γτ ηταν στο λουρι...γτ δεν εφαγε τιποτα απο κατω...γτ ειχα τα ματια μου πανω της οπως παντα...
Οι κορες του ματιου λιιιγο μεγαλες...βαραμε ατροπινη κ ζαντακ...μα πως;;;;ποτε;;;που;;;;;
Απαντηση γιατρού: έρχονται πολλα σκυλακια με αυτά τα συμπτωματα τελευταια...υποθεση ολων ειναι οτι καποιος ψεκάζει..με κακόβουλο ζουμι τα δεντρα κ τα χορταρια οποτε ο σκυλος μυριζει ή γλυφει ή τρωει κ γινεται ζημια...μικρη η μεγάλη αλλα κατι γινεται...

Εμεις προλαβαμε ή ειχαμε μικρη ζημια δεν ξερω...αλλα ο θυμος μου η απογνωση που ενιωσα με ακολουθουν ολη μερα...

Γτ ρε ανθρωπε να μου σκοτωσεις το σκυλι μου;;;;;;γτ;;;;; εγω εχω ματωσει για αυτό το ζωντανο...εχω πονέσει εχω ξοδέψει εχω ξενυχτησει εχω γελασει εχω κλάψει εχω αφιερώσει κ εχω αφιερωθεί....γτ;;;; εσυ οποιος κ να εισαι εχεις νιωσει ετσι για κατι ή καποιον δεν μπορει να εισαι τοσο νεκρος μεσα σου...γτ να θες να κανεις τοσο κακο;;;γτ να θες να μου κλεισεις το σπιτι ετσι;;;
Το κακο που θες να κανεις απο τα παιδια σου να το βρεις!!!! Κ εσυ κ οι ομοιοι σου!!! Κτηνος υπανθρωπε!!!

Αυτα....
Ειναι λιγο παλιο αλλα σημερα ετυχε να πεσω πανω του!!
 


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Υπάρχει παραπληροφόρηση στο συγκεκριμένο θέμα.
Δεν το πέταξε ο ίδιος από το μπαλκόνι. Κρατούσε μία σκάλα για να το διώξει από το σπίτι του, στο οποίο το είχε αφήσει η ιδιοκτήτρια του σκύλου και πρώην ενοικιαστής του σπιτιού. Ο σκύλος από το φόβο του πήδηξε στο κενό. Συμφωνώ ότι οι άνθρωποι είναι πολύ χειρότεροι από τα σκυλιά αλλά ανάμεσα στους χειρότερους ανθρώπους είναι μία ράτσα που λέγονται θέλουν να λέγονται δημοσιογράφοι και ορμούν σαν τους καρχαρίες που μυρίζονται αίμα. Να γράψουν ένα θέμα που θα τραβήξει views και likes. Και επειδή τώρα τελευταία η φιλοζωία πουλάει γράφουν ανάλογα. Πού ήταν αυτοί τόσα χρόνια που τα σκυλιά υπέφεραν; Πού ήταν το 2004 που όλα τα αδέσποτα εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας από την Αθήνα; Πού είναι τώρα που στην επαρχία γίνεται κακός χαμός από αδέσποτα και κακοποίηση; Γιατί δε λένε για τους δήμους που έχουν όλοι λάβει ευρωπαϊκά κονδύλια για να φτιάξουν εγκαταστάσεις και υπηρεσίες που θα επιλαμβάνονται αυτών των θεμάτων και δεν έχουν κάνει τίποτα;
Ντροπή στο δίποδο είδος αλλά μην προδικάζουμε...
Καλή τύχη στην ψυχούλα που χαροπαλεύει!
 
  • Like
Reactions: Kouros and myEnzo


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Και αν η πτωση δεν εκανε την δουλεια της...
Υπαρχουν και τα χερια να τελειωσουν οτι ξεκινησα!!
Στα σχόλια στο YouTube, πάντως, γράφουν ότι τον έκαναν βαρύ κι ασήκωτο.
 
  • Like
Reactions: vasilhstefarikhs


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν αντεξα να δω το βιντεο....δεν μπορω....
ομως στο καρέ φαινεται ο σκυλος κρεμασμενος στο μπαλκονι...απο μόνο του το ζωντανο θα έκανε βουτια δεν θα κρεμόταν ετσι...κ για να βριζει τόσος κοσμος ετσι προ πτωσης κάτι θα άκουγε κ πριν αρα λογικα κακοποιηση υπήρξε...το ποσο σοβαρη θα φανει στη πορεια...

(και εγω ασήκωτο θα τον εκανα)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Υπάρχει παραπληροφόρηση στο συγκεκριμένο θέμα.
Δεν το πέταξε ο ίδιος από το μπαλκόνι. Κρατούσε μία σκάλα για να το διώξει από το σπίτι του, στο οποίο το είχε αφήσει η ιδιοκτήτρια του σκύλου και πρώην ενοικιαστής του σπιτιού. Ο σκύλος από το φόβο του πήδηξε στο κενό. Συμφωνώ ότι οι άνθρωποι είναι πολύ χειρότεροι από τα σκυλιά αλλά ανάμεσα στους χειρότερους ανθρώπους είναι μία ράτσα που λέγονται θέλουν να λέγονται δημοσιογράφοι και ορμούν σαν τους καρχαρίες που μυρίζονται αίμα. Να γράψουν ένα θέμα που θα τραβήξει views και likes. Και επειδή τώρα τελευταία η φιλοζωία πουλάει γράφουν ανάλογα. Πού ήταν αυτοί τόσα χρόνια που τα σκυλιά υπέφεραν; Πού ήταν το 2004 που όλα τα αδέσποτα εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας από την Αθήνα; Πού είναι τώρα που στην επαρχία γίνεται κακός χαμός από αδέσποτα και κακοποίηση; Γιατί δε λένε για τους δήμους που έχουν όλοι λάβει ευρωπαϊκά κονδύλια για να φτιάξουν εγκαταστάσεις και υπηρεσίες που θα επιλαμβάνονται αυτών των θεμάτων και δεν έχουν κάνει τίποτα;
Ντροπή στο δίποδο είδος αλλά μην προδικάζουμε...
Καλή τύχη στην ψυχούλα που χαροπαλεύει!
Απο που εχεις αυτες τις πληροφοριες; Αν ειναι ετσι οπως τα λες, φανταζομαι οτι η ενοικιαστρια θα εχει επισης συλληφθει.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Απο που εχεις αυτες τις πληροφοριες; Αν ειναι ετσι οπως τα λες, φανταζομαι οτι η ενοικιαστρια θα εχει επισης συλληφθει.
Ακριβώς, αν τον παράτησαν οι δικοί του είναι ακόμα χειρότεροι
 


vasilhstefarikhs

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2015
100
130
30
Υπάρχει παραπληροφόρηση στο συγκεκριμένο θέμα.
Δεν το πέταξε ο ίδιος από το μπαλκόνι. Κρατούσε μία σκάλα για να το διώξει από το σπίτι του, στο οποίο το είχε αφήσει η ιδιοκτήτρια του σκύλου και πρώην ενοικιαστής του σπιτιού. Ο σκύλος από το φόβο του πήδηξε στο κενό. Συμφωνώ ότι οι άνθρωποι είναι πολύ χειρότεροι από τα σκυλιά αλλά ανάμεσα στους χειρότερους ανθρώπους είναι μία ράτσα που λέγονται θέλουν να λέγονται δημοσιογράφοι και ορμούν σαν τους καρχαρίες που μυρίζονται αίμα. Να γράψουν ένα θέμα που θα τραβήξει views και likes. Και επειδή τώρα τελευταία η φιλοζωία πουλάει γράφουν ανάλογα. Πού ήταν αυτοί τόσα χρόνια που τα σκυλιά υπέφεραν; Πού ήταν το 2004 που όλα τα αδέσποτα εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας από την Αθήνα; Πού είναι τώρα που στην επαρχία γίνεται κακός χαμός από αδέσποτα και κακοποίηση; Γιατί δε λένε για τους δήμους που έχουν όλοι λάβει ευρωπαϊκά κονδύλια για να φτιάξουν εγκαταστάσεις και υπηρεσίες που θα επιλαμβάνονται αυτών των θεμάτων και δεν έχουν κάνει τίποτα;
Ντροπή στο δίποδο είδος αλλά μην προδικάζουμε...
Καλή τύχη στην ψυχούλα που χαροπαλεύει!
Προσπαθησα να ξαναδω το βιντεο σημερα αλλα δυστηχως το εχουν κατεβασει απο το γιου!!

Παντως εχθες που το ειδα δεν φαινοταν σαν ο σκυλος να πηδαει μονος του στο κενο...Ο σκυλος φανερα κρατιοταν απο καπου...σαν να κρατιοταν απο 2 χερια...και μετα πεφτει...
Συνφωνω οτι οι δημοσιογραφοι βαζουν και την σαλτσα τους και πεφτουν πανω σε οτι πουλαει...
Αλλα το βιντεο ηταν απο ερασιτεχνη που τραβαγε απο το κινητο του!!

Οπως και να εχει βεβαια παλι αυτος που την πληρωσε ηταν το ατυχο πλασμα που δεν εφταιγε σε τιποτα!!
 
  • Like
Reactions: elverg


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Απο που εχεις αυτες τις πληροφοριες; Αν ειναι ετσι οπως τα λες, φανταζομαι οτι η ενοικιαστρια θα εχει επισης συλληφθει.
Από αυτά που ξέρω δεν την έχουν βρει.
Είχε αφήσει απλήρωτα ενοίκια και της έκαναν έξωση.
Ο ιδιοκτήτης δε γνώριζε πως να συμπεριφερθεί με το σκυλί και λόγω της ράτσας του τρόμαξε. Γι' αυτό όπως έγραψα παραπάνω χρησιμοποίησε τη σκάλα. Το σκυλί πρέπει να είχε κακοποιηθεί από την ή τον ιδιοκτήτη του γιατί έδειξε φοβική συμπεριφορά. Το γεγονός ότι το βίντεο το δείχνει να κρέμεται είναι γιατί είχε σφηνώσει στα κάγκελα προσπαθώντας να αποφύγει τον ιδιοκτήτη του σπιτιού.
Πρέπει να τιμωρηθεί ο ιδιοκτήτης του σπιτιού.γιατί δεν τήρησε τα νόμιμα, ενημέρωση δηλαδή της αστικής πανίδας αλλά μη γελιόμαστε κι από εκεί το σκυλί δε θα είχε καλή κατάληξη. Όχι όμως να του πάρουμε το κεφάλι. Αν τυχόν βρεθεί ποτέ ο ιδιοκτήτης αυτός είναι που πρέπει να τιμωρηθεί παραδειγματικά.
Για μένα οι τιμωρίες είναι πολύ επιεικείς και θα ήθελα μια σημαντική αλλαγή σε αυτό το νομικό πλαίσιο
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Όχι όμως να του πάρουμε το κεφάλι.
Σωστά. Να του αφήσουμε το κεφάλι στην θέση του, να του βάλουμε κανένα μικρό πρόστιμο (ή και να τον αθωώσουμε, γιατί όχι) και την επόμενη φορά να πετάξει από το μπαλκόνι τον ίδιο τον ενοικιαστή. Σιγά τώρα, λίγο το πεζοδρόμιο θα λερώσει, αλλά ο άνθρωπος έχει και τα δίκια του.
 


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Σωστά. Να του αφήσουμε το κεφάλι στην θέση του, να του βάλουμε κανένα μικρό πρόστιμο (ή και να τον αθωώσουμε, γιατί όχι) και την επόμενη φορά να πετάξει από το μπαλκόνι τον ίδιο τον ενοικιαστή. Σιγά τώρα, λίγο το πεζοδρόμιο θα λερώσει, αλλά ο άνθρωπος έχει και τα δίκια του.
Ή διάβασες μόνο αυτή την φράση από αυτά που έγραψα ή θέλησες να σχολιάσεις μόνο αυτή τη φράση. Εκτός κι αν υπονοείς ότι όντως πρέπει να του πάρουμε το κεφάλι κυριολεκτικά...
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Να του το παρουμε το κεφαλι να εχουν τα σκυλια να παιζουν μπαλα με αυτό... Σφηνωσε στα καγκελα ολόκληρο πιτμπουλ;;;πως χωρεσε;; κ σφηνωσε προς τα εξω; κ γτ ο ιδιοκτητης δεν φωναξε για βοηθεια τους αποκατω;;;;

Μην τρελαθουμε κ τελείως...

Φυσικα πρεπει να συλληφθεί κ η ιδιοκτητρια του σκυλου δεν το αμφισβητει κανείς...αλλα το βρισκω τοσο άρρωστο το πέταγμα απο το μπαλκονι...επικινδυνο μυαλο για τη κοινωνια...
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ή διάβασες μόνο αυτή την φράση από αυτά που έγραψα ή θέλησες να σχολιάσεις μόνο αυτή τη φράση. Εκτός κι αν υπονοείς ότι όντως πρέπει να του πάρουμε το κεφάλι κυριολεκτικά...
Όλα τα διάβασα.
Και τα περί "σκάλας", "το σκυλί κρεμάστηκε μόνο του απ' έξω", "ήταν φοβικό" κλπ. Είναι να είχαμε να λέγαμε στο δικαστήριο που έρχεται, μπας και πέσουμε στα μαλακά.
Και ευχαρίστως θα τον πέταγα από το ίδιο μπαλκόνι να δει την γλύκα.
Δικαιολογίες δεν υπάρχουν. Μόνο κλαψουρίσματα.
Άνοιξε την πόρτα μετά την έξωση. Δικαίωμα του.
Ανακάλυψε ότι μέσα υπήρχε ένα σκυλί.
Τι προσπάθησε να κάνει σπρώχνοντας το προς το μπαλκόνι; Να το καλοπιάσει; Να το διώξει; Από που; Από τα κάγκελα προφανώς.
Η πρόθεση ήταν σαφέστατη.
Αν ήταν σωστός, θα έκλεινε την πόρτα και θα ειδοποιούσε τους αρμόδιους.
Σε λίγο θα περπατάμε στους δρόμους και θα "βρέχει" κακοπληρωτές ενοικιαστές, τα παιδιά τους ή σκυλιά τους.
 


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Να του το παρουμε το κεφαλι να εχουν τα σκυλια να παιζουν μπαλα με αυτό... Σφηνωσε στα καγκελα ολόκληρο πιτμπουλ;;;πως χωρεσε;; κ σφηνωσε προς τα εξω; κ γτ ο ιδιοκτητης δεν φωναξε για βοηθεια τους αποκατω;;;;

Μην τρελαθουμε κ τελείως...

Φυσικα πρεπει να συλληφθεί κ η ιδιοκτητρια του σκυλου δεν το αμφισβητει κανείς...αλλα το βρισκω τοσο άρρωστο το πέταγμα απο το μπαλκονι...επικινδυνο μυαλο για τη κοινωνια...
Θεωρώ ότι η απάντησή σου είναι αυτή επειδή έχεις απηυδήσει από τις κακουχίες που περνούν οι τετράποδοι φίλοι μας από το άρρωστο ανθρώπινο μυαλό. Και δε σε κατηγορώ, απλά πριν κρεμάσουμε κάποιον για κάτι που δεν ξέρουμε αν έκανε, καλό είναι να σιγουρευτούμε. Γι' αυτό υπάρχει η δικαιοσύνη. Και τώρα τελευταία έχει δείξει πως έχει ευαισθητοποιηθεί σχετικά με τα ζώα. Και να σκεφτούμε και κάτι άλλο, αν τα ζώα μας μπορούσαν να διαλέξουν πιστεύεις ότι θα του έπαιρναν το κεφάλι ή όχι; Εγώ πιστεύω όχι γιατί δεν κρύβουν κακία παρά μόνο ένστικτα που οι περισσότεροι από εμάς δυστυχώς δεν μπορούν να κατανοήσουν. Δεν μπορώ να δεχτώ λοιπόν ότι αυτή είναι η απάντησή σου γιατί σαν φιλόζωη που είσαι είμαι σίγουρος ότι είσαι και καλός άνθρωπος.
 


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Όλα τα διάβασα.
Και τα περί "σκάλας", "το σκυλί κρεμάστηκε μόνο του απ' έξω", "ήταν φοβικό" κλπ. Είναι να είχαμε να λέγαμε στο δικαστήριο που έρχεται, μπας και πέσουμε στα μαλακά.
Και ευχαρίστως θα τον πέταγα από το ίδιο μπαλκόνι να δει την γλύκα.
Δικαιολογίες δεν υπάρχουν. Μόνο κλαψουρίσματα.
Άνοιξε την πόρτα μετά την έξωση. Δικαίωμα του.
Ανακάλυψε ότι μέσα υπήρχε ένα σκυλί.
Τι προσπάθησε να κάνει σπρώχνοντας το προς το μπαλκόνι; Να το καλοπιάσει; Να το διώξει; Από που; Από τα κάγκελα προφανώς.
Η πρόθεση ήταν σαφέστατη.
Αν ήταν σωστός, θα έκλεινε την πόρτα και θα ειδοποιούσε τους αρμόδιους.
Σε λίγο θα περπατάμε στους δρόμους και θα "βρέχει" κακοπληρωτές ενοικιαστές, τα παιδιά τους ή σκυλιά τους.
''Πρέπει να τιμωρηθεί ο ιδιοκτήτης του σπιτιού.γιατί δεν τήρησε τα νόμιμα, ενημέρωση δηλαδή της αστικής πανίδας αλλά μη γελιόμαστε κι από εκεί το σκυλί δε θα είχε καλή κατάληξη. Όχι όμως να του πάρουμε το κεφάλι. Αν τυχόν βρεθεί ποτέ ο ιδιοκτήτης αυτός είναι που πρέπει να τιμωρηθεί παραδειγματικά.
Για μένα οι τιμωρίες είναι πολύ επιεικείς και θα ήθελα μια σημαντική αλλαγή σε αυτό το νομικό πλαίσιο''

Από το μήνυμά μου το παραπάνω.
Τα ίδια με διαφορετικά λόγια.
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή. Να τιμωρηθεί για το πλημμεληματάκι και ν' αφήσουμε το έγκλημα ατιμώρητο.
Ο ιδιοκτήτης του σκύλου (απ' όσα εσύ λες) απλά τον εγκατέλειψε σ' ένα διαμέρισμα. Ούτε καν στον δρόμο. Αν βρεθεί μπορεί και να πει "Δεν ήθελα να τον βάλω στο φορτηγό της μετακόμισης, θα επέστρεφα την ίδια μέρα να τον πάρω". Δεν τον πέταξε από το μπαλκόνι.
Από την άλλη ο πτωχός πλην τίμιος ιδιοκτήτης "σου", απλά τρόμαξε ο καημενούλης, πήρε ένα στυλιάρι (λένε οι μάρτυρες) ή σκάλα (λες εσύ) και άρχισε να το κοπανάει μέχρι να το ρίξει από το μπαλκόνι, ο καημενούλης ο καλός ο άνθρωπος. Και το σκυλί ούρλιαζε και το ακούγαν όλοι από τον δρόμο, γιατί ο καημενούλης το "απώθησε" απλά.
Ο καημενούλης που υπερασπίζεσαι, την επόμενη φορά θα πετάξει το μωρό του νοικιάρη στον δρόμο. Τότε θα κατηγορήσεις τους άπονους γονείς που δεν πλήρωναν στον καημενούλη τα ενοίκια και απασφάλισε;
 


vasilhstefarikhs

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2015
100
130
30
Κρατουσα την σκαλα κυριε δικαστα γιατι οταν μπηκα στο σπιτι αντικρησα ενα πιτμπουλ....
Ναι..ναι..
Αυτα τα αγρια σκυλια που τα βαζουν σαν λογκο σε σχολες πολεμικων τεχνων...
Γιατι ειναι τοσο αγρια σαν τους μποξεραδες...
Μολις μπηκα μεσα το ειδα και τρομαξα...λεω θα με φαει...
Οποτε αρπαζω την σκαλα για να αμυνθω...
Αλλα αυτο φοβηθεικε καθως το εδιοχνα με την σκαλα και ετρεχε...
Σε καποια στιγμη εφτασε στο μπαλκονι...
Εγω ομως δεν σταματησα...
Συνεχισα να το σπρωχνω προς τα καγκελα...
Γιατι ητανε ενφανες οτι θα με φαει..
Και τοτε αυτο επεσε απο τον 3ο οροφο...
Δεν φταιω κυριε δικαστα..
Ημουν σε αμυνα...

Αθωος!!
 


Goofy21

Member
21 Απριλίου 2012
12
5
38
Νέο Ηράκλειο, Αθήνα
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή. Να τιμωρηθεί για το πλημμεληματάκι και ν' αφήσουμε το έγκλημα ατιμώρητο.
Ο ιδιοκτήτης του σκύλου (απ' όσα εσύ λες) απλά τον εγκατέλειψε σ' ένα διαμέρισμα. Ούτε καν στον δρόμο. Αν βρεθεί μπορεί και να πει "Δεν ήθελα να τον βάλω στο φορτηγό της μετακόμισης, θα επέστρεφα την ίδια μέρα να τον πάρω". Δεν τον πέταξε από το μπαλκόνι.
Από την άλλη ο πτωχός πλην τίμιος ιδιοκτήτης "σου", απλά τρόμαξε ο καημενούλης, πήρε ένα στυλιάρι (λένε οι μάρτυρες) ή σκάλα (λες εσύ) και άρχισε να το κοπανάει μέχρι να το ρίξει από το μπαλκόνι, ο καημενούλης ο καλός ο άνθρωπος. Και το σκυλί ούρλιαζε και το ακούγαν όλοι από τον δρόμο, γιατί ο καημενούλης το "απώθησε" απλά.
Ο καημενούλης που υπερασπίζεσαι, την επόμενη φορά θα πετάξει το μωρό του νοικιάρη στον δρόμο. Τότε θα κατηγορήσεις τους άπονους γονείς που δεν πλήρωναν στον καημενούλη τα ενοίκια και απασφάλισε;
''Πρέπει να τιμωρηθεί ο ιδιοκτήτης του σπιτιού.γιατί δεν τήρησε τα νόμιμα''
Από αυτό που έγραψα τι δεν κατάλαβες;
Μίλησα εγώ για αθώωση ή χαλαρή αντιμετώπιση ή οτιδήποτε άλλο υπέρ του ιδιοκτήτη πέρα από το να μην προδικάζουμε εμείς που δεν είμαστε οι αρμόδιοι;
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Φανταζομαι ολοι αντιλαμβανόμαστε την αλληγορία στη φραση με το παρσιμο γου κεφαλιου ας μην παιζουμε με τις λέξεις..

Φανταζομαι...ενα σκυλι φοβικο που προσπαθει να διωξει καποιος κ αυτο να ξεφυγει....σκεφτεται το ζωο να πεσει απο το μπαλκονι...θα πεσει με τα μπροστινα ποδια...αρα πριν πεσει θα ειναι κρεμασμενο απο τα πισω ποδια σωστα;;;οχι απο τα μπροστινα....ο σκυλος πηδαει με οπισθεν;;;;

Δεν πρεπει να τιμωρηθει μόνο γτ δεν τηρησε τα νόμιμα πρεπει να εξεταστει σοβαρα η υπόθεση κ να τιμωρηθει για κακοποιηση ζωου...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3