Λιπωμα μετά από ΕΜΒΌΛΙΑ


SylviaStray

Active Member
16 Απριλίου 2016
28
5
29
Αθήνα, Πλατεία Βικτωρίας
Έχω ένα Mini pinscher 6 ετών θυληκο. Πρόσφατα του έκανα τα εμβόλια καθώς δεν ήξερα αν η κοπέλα που μου το έδωσε του τα είχε κάνει στο παρελθόν. 4 μέρες μετά τον εμολιασμο που έγινε στο πίσω δεξί πλευρό, παρουσιαστηκε στο σημείο του εμβολιασμού ένα ΛΙΠΩΜΑ το οποίο από εκείνη τη μέρα μεγάλωσε κι άλλο. Έχουν πέρασει 12 μέρες από τα εμβόλια και αυτό παραμένει και μάλιστα έχει γίνει μεγαλύτερο και αρκετά πιο σκληρό. Η γιατρός είπε ότι είναι απ το εμβόλιο κ να μην ανησυχώ αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω. Το λιπωμα είναι μεγάλο για τόσο μικρό μέγεθος σκυλου. Είναι περίπου 1 εκατοστό και εξέχει προς τα έξω. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?
 


Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Θα σε πρωτεινω να παρεις και μια δευτερη γνωμη για καλο και για κακο.
Περαστικα στο σκυλακι σου:)
 


SylviaStray

Active Member
16 Απριλίου 2016
28
5
29
Αθήνα, Πλατεία Βικτωρίας
Θα σε πρωτεινω να παρεις και μια δευτερη γνωμη για καλο και για κακο.
Περαστικα στο σκυλακι σου:)
Και δεύτερη γιατρός που μίλησα στο τηλ μου είπε ότι είναι από το εμβόλιο και μπορεί να περάσει , μπορεί και να του μείνει. Έχω πελαγώσει και αναρωτιέμαι αν έχει τύχει σε άλλο σκυλάκι το ίδιο πράγμα.
 


Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Μηλισες μονο στο τηλ ή την πηγες και απο κει; Ειναι σημαντικο να την εξετασει και αλλος γιατρος.Τελος παντων, ελπιζω να μην ειναι τιποτα το σημαντικο.;)
 
  • Like
Reactions: SylviaStray




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Σε έναν μεγαλόσωμο σκύλο θα λέγαμε ότι είναι ένα μικρό καρουμπαλάκι!
Σε έναν μικρόσωμο σκύλο προφανώς θα κάνει αίσθηση το καρουμπαλάκι!
Πολλά σκυλιά εμφανίζουν μετά από εμβόλιο καρουμπαλάκια και οφείλεται στην αργή απορρόφηση του φαρμάκου...
Απλά παρακολούθησε το...
 


SylviaStray

Active Member
16 Απριλίου 2016
28
5
29
Αθήνα, Πλατεία Βικτωρίας
Αιμάτωμα είναι μάλλον και όχι λίπωμα. Εγώ θα το παρακολουθούσα μερικές μέρες ακόμη κι αν εξακολοθεί να μεγαλώνει θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη.
Αιματωμα? ?? Ωχ ακούγεται σοβαρό αυτό. .. και προφανώς οφείλεται σε απειρία του γιατρού. . Προς το παρών δεν έχει μεγαλώσει ευτυχώς
Πρώτη φορά ακούω αιματωμα μετά από εμβόλιο
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αιματωμα? ?? Ωχ ακούγεται σοβαρό αυτό. .. και προφανώς οφείλεται σε απειρία του γιατρού. . Προς το παρών δεν έχει μεγαλώσει ευτυχώς
Πρώτη φορά ακούω αιματωμα μετά από εμβόλιο
Καθόλου σοβαρό, θα αποροφηθεί με το χρόνο. Και ο δικός μου είχε 2 φορές μετά από κάποιες ενέσεις που έπαιρνε.
 
  • Like
Reactions: SylviaStray




Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
δεν ειναι τπτ θα φυγει μη φοβασαι,κ εμενα μου το εχουν παρουσιασει μετα απο εμβολια κ μετα απο καποιες ημερες εφυγε..
 
  • Like
Reactions: SylviaStray


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf