Τροφή Golosi. Την ξέρετε;




Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Εχεις σπουδασει κτηνιατρικη και ξερεις το μαθηματα κανουνε???
Για αυτο δν παμε μπροστα γτ εχουμε γνωμη για ολα και αυτους που ξερουν καλυτερα δν τους ακουμε
Προσωπικά η δική μου γιατρος μου ειπε απο μονη της την πρώτη μέρα "Εάν η τροφή που του δίνεις έχει καλά αποτελέσματα μην την αλλαξεις" μέχρι σήμερα δεν με έχει ρωτήσει ποια τροφή του δίνω. Το μόνο που έχουμε συζητήσει περί τροφών ειναι να γράφει ξεκάθαρα τι κρεας έχει και να μην έχει υποπροϊόντα κρέατος, αυτά δλδ που λένε εδω πέρα όλοι τους.
 
  • Like
Reactions: ioanna a




gunny2601

Member
21 Αυγούστου 2016
24
1
38
Sea mol καλε δν εχει σημασια γτ δν την αγοραζω απο αυτον
Απλα μου την προτεινε και την παιρνω απο ιντερνετ
Αν την πουλαγε θα σ ελεγε οτι μου την σπρωχνει γτ εχει κερδος
Αλλα δν συμβαινει κατι τετοιο
Εγω παντως ειχα προβλημα μεγαλο και με αυτη την τροφη σωθηκα
Τωρα εσεις για ποιο λογο προσπαθειτε να μου κανετε πλυση εγκεφαλου δν γνωριζω
Εγω αποτελεσματα ειδα
Υγεια εχει ο σκυλος οποτε ποιος ο λογος να αλλαξω???
Εγω απλα μπηκα και την προτεινα και πεσατε ολοι οι γνωστες να με φατε
Εστω και εναν να βοηθησα να βρει μια τροφη για το σκυλο του μου αρκει
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Πλάκα πλάκα, με τα σχολιάκια μας το κρατάμε πάνω το θεματάκι με το promotion της τροφής.
Άντε γεια gunny2601... ελπίζω να σε δούμε και σε κανα άλλο thread να βοηθήσεις και σε άλλους τομείς...
Μην εξαφανιστείς σαν τον dimjt κι εσύ....είναι θέμα τακτ!
 




gunny2601

Member
21 Αυγούστου 2016
24
1
38
Πραγματικα σου ειπα απο την αρχη οτι δν ειχα κανενα σκοπο να προωθησω τπτ
Εσεις το βλεπετε μαλλον ετσι γτ προφανως το κανετε εσεις
Αλλα οκ δν σας χαλαω εγω χατιρι
Αντε γεια τωρα
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Πραγματικα σου ειπα απο την αρχη οτι δν ειχα κανενα σκοπο να προωθησω τπτ
Εσεις το βλεπετε μαλλον ετσι γτ προφανως το κανετε εσεις
Αλλα οκ δν σας χαλαω εγω χατιρι
Αντε γεια τωρα
βάλε μας καμιά φώτο το βελγικό σου, τρελαινόμαστε για τις φώτο :)
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
πλάκα-πλάκα το βιντεάκι από το εργοστάσιο, παίζει φάση να είναι η πρώτη ημέρα της δουλειάς.. :X3: ίχνος σκόνης ! :D πουθενά ! :sleep: ακόμα και ο μύλος πεντακάθαρος.. πριν δευτερόλεπτα είχε ξεκινήσει το παρθενικό του ταξίδι.. την διατροφική του Οδύσσεια.. :love: το ιεραποστολικό του έργο (να το κάνω πιο χάι :cry:) με τελικό σκοπό την Βασιλεία των Ουρανών της Διατροφής.. :notworthy: υπάρχουν πολύ καλύτερες τροφές εμπορικές.. τα έχουμε γράψει εδώ μέσα με πολύ μελάνι (κάτι σαν τις Επιστολές ας πούμε (y))
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
@gunny2601 επειδή στο δικό μου μήνυμα κυρίως πάτησες και έγραψες για γνώσεις και λοιπά ας ξεβρακωθούμε μπας και βγάλουμε άκρη στο με τι δικαίωμα κρίνουμε τα συστατικά της περίφημης τροφής σου

κτηνίατρος δεν είμαι, βιολόγος είμαι και πίστεψε με περισσότερα μαθήματα έχουμε εμείς σε θέματα διατροφής παρά οι κτηνίατροι
θες να το πάμε και παρακάτω?1ο μεταπτυχιακό στη γενετική και συγχρόνως part time research assistant(εργαστηριακός συνεργάτης) σε εργαστήριο κρυσταλλογραφίας με κυρίαρχο θέμα τις πρωτεΐνες
να συνεχίσω με διδακτορικά ή να τ αφήσω?

φέρεσαι λες και έχουμε όρεξη να σου πάμε κόντρα...ή να θίξουμε την ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ κτλ κτλ τροφή σου ενώ στην ουσία εγώ τουλάχιστον θέλησα καλοπροαίρετα να σε ενημερώσω για το τι πραγματικά δίνεις στο σκύλο σου θεωρώντας πως δε πρόκειται για διαφήμηση αλλά όντως για κάποιον που δεν ξέρει

και επειδή δικός σου είναι στην τελική ο σκύλος δωστου ότι θες
εγώ πάντως προσπάθησα
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Αδερφε , σου εξηγουνε τα παιδια , δεν ειναι καλη τροφη γιατι;

α) Δεν αναφερει τι ακριβως περιεχει
β) Σε τι ποσοτητες τα περιεχει (τουλαχιστον για καποια απο αυτα)

Εσυ εισαι ελευθερος να τη δινεις και το σκυλι σου να ειναι ξετρελαμενο με αυτην , αλλα καλη τροφη βαση συστατικων δεν ειναι ασχετα αν ταιριαξει στον οποιο σκυλο , υπαρχουν πολυ περισσοτεροι που ΔΕΝ θα τους ταιριαξει. Σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν τροφες κλασεις ανωτερες και πολυ πιο τιμιες
 


gunny2601

Member
21 Αυγούστου 2016
24
1
38
@Asmodeus αδερφε μιλας σωστα και κυριως σοβαρα
Εγω απλα εγραψα και ειπα οτι μ κανει εχω δει βελτιωση και καλη υγεια
Αν παρατηρησες δν προετρεψα κανεναν να την παρει
Αντιθετως πεσανε ολοι να με φανε και να μου αλλαξουν γνωμη και οτι κανω διαφημηση
Αφου εμενα στο σκυλο μου εκατσε καλα γτ να την αλλαξω???
Μονο εσυ μιλησες σωστα και ηρεμα
Σεβαστη η γνωμη σου
Τοσο απλα
Απλα καποιοι εδω μεσα στο φορουμ μπαινουν και γραφουν αρνητικα για τα παντα και εχουν γνωση για ολα
Μπηκα αππ περιεργεια και σε συζητησεις για χαπυ ντοκ και για μπελκαντο και κανα δυο παλι κραζανε
Δλδ με το ζορι να μου αλλαξουμ γνωμη
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Το σκυλι σου μπορει να τη δεχτηκε μια χαρα σιγουρα. Η υγεια θα φανει μετα απο μερικούς μηνες καταναλωσης με εξετασεις κλπ , δηλαδη δεν δειχνει αμεσως. Σε αυτα τα χρηματα κοιτα και την Opti Life η οποια αναφερει την προελευση και την περιεκτικοτητα των συστατικων (δεν την εχω δοκιμασει εγω απλα τη δινει ο εκτροφεας μου και εχει ψιλο καλα συστατικα για το κοστος της)
 


gunny2601

Member
21 Αυγούστου 2016
24
1
38
Ενα χρονο που την δινω εχει καλη υγεια
Ακομα εξετασεις αιματος δν εκανα βεβαια
Αλλα κατι εμφανες δν εχει
Αλλα θα την κοιταξω και αυτη π λες
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Η τροφή αυτή είναι για να ταΐζεις κοτόπουλα. Κοίτα να το ψάξεις λίγο παραπάνω το θέμα της διατροφής. Αν επιμένεις σε ξηρά, υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές (περίπου στα ίδια χρήματα)

Αν θες κάτι παραπάνω, κάτσε και διάβασε για μαγειρευτό και ωμά
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3