Νέος γρίφος. Επιθετικότητα;


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αν τεθει η σωστη ιεραρχια απο τον αρχηγο...
οχι αυτη που εχει στο κεφαλι του αλλα αυτη που πρεπει...
δεν υπαρχει ουτε γρατζουνια....
η ταρα ειναι πολυ σωστη σε οσα σου εγραψε....
να μην μιλησω για τον εκπαιδευτη που εχει μπει στην απομονωση..
βηχει και ο ιδιος?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τάρα, τα μαξιλάρια τα ξεσκίζει το Πάντα, όχι το Μουφ. Και γενικά δεν επιτρέπεται να βάζω το σκυλί στο crate για 8 ώρες τη μέρα. Δυστυχώς η Τρίτη είναι πολύ βαρειά μέρα.

Τη φάση με την ενασχόληση με τον καθένα χωριστά την προσπαθώ. Καταρχήν έχω εκπαιδευτή με το Πάντα, μόνον που δεν μπορέσαμε να αρχίσουμε ακόμα λόγω των δυο κρουσμάτων bordetella. Θα δούμε αυτό το Σάββατο. Πάντως όταν λείψαμε το Μουφ δεν είχε πρόβλημα. Κατά τ' άλλα, περνάω και στιγμές με το Μουφ μόνο και ο άλλος δεν έχει πρόβλημα.

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι ξέμαθα στο Μουφ να ζει με σκυλιά αυτά τα 8 χρόνια που τον έχω, ενώ πριν ζούσε με 7 άλλους σκύλους στην ανάδοχο φάρμα και μάλιστα χωρίς κλουβιά. Μέχρι και να αυτοτρέφεται τον αφήνανε, μόνον που έγινε τετράπαχος και τρόμαξα να τον αδυνατίσω.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τάρα, τα μαξιλάρια τα ξεσκίζει το Πάντα, όχι το Μουφ. Και γενικά δεν επιτρέπεται να βάζω το σκυλί στο crate για 8 ώρες τη μέρα. Δυστυχώς η Τρίτη είναι πολύ βαρειά μέρα.

Τη φάση με την ενασχόληση με τον καθένα χωριστά την προσπαθώ. Καταρχήν έχω εκπαιδευτή με το Πάντα, μόνον που δεν μπορέσαμε να αρχίσουμε ακόμα λόγω των δυο κρουσμάτων bordetella. Θα δούμε αυτό το Σάββατο. Πάντως όταν λείψαμε το Μουφ δεν είχε πρόβλημα. Κατά τ' άλλα, περνάω και στιγμές με το Μουφ μόνο και ο άλλος δεν έχει πρόβλημα.

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι ξέμαθα στο Μουφ να ζει με σκυλιά αυτά τα 8 χρόνια που τον έχω, ενώ πριν ζούσε με 7 άλλους σκύλους στην ανάδοχο φάρμα και μάλιστα χωρίς κλουβιά. Μέχρι και να αυτοτρέφεται τον αφήνανε, μόνον που έγινε τετράπαχος και τρόμαξα να τον αδυνατίσω.

GRDANE, ο εκπαιδευτής είναι υποχρεωμένος νομικά να κλείσει τη σχολή για μια βδομάδα. Τα μαθήματα γίνονται σαββατοκύριακο.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
σαρα αν ημουν επαγγελματιας εκπαιδευτης
και πελατης μου ειχε προβλημα..
θα πηγαινα στον χωρο του να δωσω επι τοπου οδηγιες..
βασικα αν χρειαζεται φιλος βοηθεια και μπορω να βοηθηυσω
το κανω και τωρα χωρις αμοιβες και μλκς..

για προσωρινη ου βοηθεια..
προσπαθησε να λειτουργσεις οπως συ περιεγραψε η ταρα
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Παρεμπιπτόντως, δεν νομίζω οτι εγραψα στο φόρουμ τα νέα κατορθώματα του Μουφ: έπιασε φωτιά η κουζίνα του γκαζιού διοτι ειχε χαλάσει και μόλις είχα βαλει μέσα το φαΐ άψητο. Το πήρε πρέφα το Μουφ πριν βγουν. Οι καπνοί, ηρθε, γκρίνιαξε, με σήκωσε να μου το δείξει και τοτε είδα τις φλόγες! Έκλεισα το γκάζι, έσβησα τη φωτιά πολυ κακώς με νερό και το Μουφ εν τω μεταξυ με ειχε βαλει να του ανοίξω να βγει στον κηπο με το Παντα και γίνανε και οι δυο Λουηδες.
 
  • Like
Reactions: GRDANE






Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Παρεμπιπτόντως, δεν νομίζω οτι εγραψα στο φόρουμ τα νέα κατορθώματα του Μουφ: έπιασε φωτιά η κουζίνα του γκαζιού διοτι ειχε χαλάσει και μόλις είχα βαλει μέσα το φαΐ άψητο. Το πήρε πρέφα το Μουφ πριν βγουν. Οι καπνοί, ηρθε, γκρίνιαξε, με σήκωσε να μου το δείξει και τοτε είδα τις φλόγες! Έκλεισα το γκάζι, έσβησα τη φωτιά πολυ κακώς με νερό και το Μουφ εν τω μεταξυ με ειχε βαλει να του ανοίξω να βγει στον κηπο με το Παντα και γίνανε και οι δυο Λουηδες.
κακο σημαδι που δεν θυμασαι οτι μας ενημερωσες αναλυτικα πριν απο 3 μολις μερες, με ξεχωριστο θεμα:
http://www.dogforum.gr/community/threads/Η-χρησιμότητα-ενός-Μουφ.32722/
και ακολουθησε κι αλλο νεο θεμα, με την αγωνια σου:
http://www.dogforum.gr/community/threads/Αγωνία-για-Μουφοαντιδραση.32730/
ελα πες...
εμπλεξες το blog με το forum;
με την ευκαιρια,σημερα τι αλλο χρησιμο εκανε το μουφακι; τι εγινε στην δυσκολη μερα που τα αφησες μονα τους,σε μαλωσε το μουφ,σου κραταει μουτρα; :)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μπα. Περιμένανε και τα δυο τους πίσω απο την πόρτα μήπως και φέρω φαΐ. Το βράδυ πάλι θα λείπω. Εχω όμως αφήσει μαξιλάρια απο το Στρατό Σωτηριας για να μπορεί να ξεσκίζει το Παντα. Ο Μεγαλειοτατος δεν τα καταδέχεται.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
μαξιλαρια,τονα τ αλλο
δεν με υιοθετεις να στα προσεχω οσο λειπεις;πιο φτηνα θα σου ερθω.
Θα πρεπει πρωτα να σε περασει απο ακροαση το μουφ. :D
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ναι, όντως, το ξέχασα οτι σας το είχα γράψει διοτι πρώτον γράφω σε διαφορα μέρη, δεύτερον είχα κρίση ημικρανίας και τρίτον με κολλήσανε και οι φοιτητές μου συνάχι και επρεπε να πάρω πολυ ισχυρά φάρμακα, τα οποία με κάνουν και κουτουλαω.

Εχω παρατηρήσει οτι μια ένταση επικρατεί το βράδυ που πάμε για ύπνο και νομίζω οτι εχει να κανει με το Μουφ που σηκώνει την ουρά διοτι δεν θέλει να με μονοπωλεί ο άλλος. Το θεμα το έλυσα με το Pet Corrector που με το όχι και το ψέκασμα κανει το Μουφ να κατεβάζει κατευθείαν την ουρά του. Μόλις περάσει το κρυολόγημα, θα τους βγάζω πάλι βόλτα διοτι για την ώρα τρέχουν στον κηπο, οπου δεν μαλώνουν καθολου, Παντως το βράδυ κάθονται μαζι πάντα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3