Ηλεκτρική σκούπα ...2016

Ποιά ηλεκτρική σκούπα έχετε/συστήνετε;


  • Total voters
    14

theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Βαζω κανα ευρω στην ακρη(λεμε τωρα) για να την τσιμπισω με την πρωτη ευκαιρια. Μεγαλες σοβαρες εταιριες ειναι... αν παραμυθιαζουν τον κοσμο....ε τι να πω...
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Βαζω κανα ευρω στην ακρη(λεμε τωρα) για να την τσιμπισω με την πρωτη ευκαιρια. Μεγαλες σοβαρες εταιριες ειναι... αν παραμυθιαζουν τον κοσμο....ε τι να πω...
καλα, αυτο μην το λες γενικα για την Siemens με ολα αυτα που εχει κανει...σε επιπεδο προϊοντων ναι, αλλα ως εταιρια το αντιθετο θα ελεγα...
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
εννοώ κι αν δεν κάνω λάθος ότι τα απλά μοντέλα (οικιακά) τα βρίσκεις και σε mediamarkt ένα τα πιο προχώ (επαγγελματικά) πρέπει να πας σε μαγαζί με εργαλεία...
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
ρε που καταντησαμε,να ασχολουμαστε με σκουπες που δεν ξερω ουτε τι σχημα εχουν...:LOL:

the well (το λοιπον)...ειδα οτι εγραψε η οριλις οτι οταν τραβας υγρα πρεπει να βγαζεις το φιλτρο...

στην καρτσερ που προανεφερα δεν χρειαζεται να το κανεις...βρηκα και βιντιου...

(να θυμηθω να στειλω μειλ στην εταιρεια για ποσοστα μεσιτειας...)

http://www.karcher.gr/gr/Products/Home__Garden/skope_anarrfisi/skope_pollapln_efarmogn/13481500.htm


στο πρωτο βιντεακι δειχνει και πως βγαινει το φιλτρο...
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@mariakala ναι, πρεπει να ισχυει αυτο που λες, αν και τα επαγγελματικα τα εχω βρει κανονικα μεσω skroutz σε e-shops...θα περασω μαλλον σημερα απο την εκθεση της Karcher και θα μαθω περισσοτερα γενικα...
@reinmeister2 εισαι ο ανθρωπος μου, στο εχω πει ,ε; μισα μισα τα bonus απο τις πωλησεις...:sneaky:
 
Last edited:


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι να σας πω ρε παιδιά. Επειδή το δικό μας βρόμεσε, το βγάλαμε και πήγαμε να πάρουμε άλλο. Το παλικάρι που μας έδωσε το ανταλλακτικό μας λέει "Τραβήξατε νερά, ε;"και μας έδωσε τη συμβουλή να βγάζουμε το νέο οπότε είναι να τραβήξουμε νερά. Πριν από έξι - εφτά χρόνια αυτή η ιστορία. Εαν στο μεταξύ βελτίωσαν αυτό το θέμα, μπράβο τους!
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
@reinmeister2 εισαι ο ανθρωπος μου, στο εχω πει ,ε; μισα μισα τα bonus απο τις πωλησεις...:sneaky:
εχω μια κακη συνηθεια να βλεπω τεχνικα ολα τα θεματα...οι αμερικανοι το λενε ocd :LOL:

Τι να σας πω ρε παιδιά. Επειδή το δικό μας βρόμεσε, το βγάλαμε και πήγαμε να πάρουμε άλλο. Το παλικάρι που μας έδωσε το ανταλλακτικό μας λέει "Τραβήξατε νερά, ε;"και μας έδωσε τη συμβουλή να βγάζουμε το νέο οπότε είναι να τραβήξουμε νερά. Πριν από έξι - εφτά χρόνια αυτή η ιστορία. Εαν στο μεταξύ βελτίωσαν αυτό το θέμα, μπράβο τους!
δεν ξερω εαν ισχυει γενικα,απλως ειδα οτι στην περιγραφη του συγκεκριμενου προϊοντος το ξεκαθαριζει οτι δεν χρειαζεται αφαιρεση φιλτρου στο τραβηγμα υγρων...
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ναι θα τα βρείς και σε e-shop εννοείται!!! Και θα βρείς και προσφορες οποτε είναι αν γίνει αλλαγή μοντέλου ktlp. θα ρωτήσω και το έτερον ήμισυ από που πήρε τα δικά μας karcher γιατί τα είχε βρει σε προσφορα και θα σου πω...
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Tο θέμα, εξελίχθηκε σε μια πολύ εμπεριστατωμένη έρευνα αγοράς, που θα βοηθήσει πολλούς σκυλοιδιοκτήτες (y)

Συμμετείχαν με ενθουσιασμό 19 μέλη εκ των οποίων, αν θυμάμαι καλά, μόλις 4 με μακρύτριχα + kyveli [που έχει άποψη], Ηρα [που θα αποκτήσει] και yasemin που είναι μια κατηγορία μόνη της. Από τους 4+2, μόνο η Despina νομίζω είχε κάτι να προτείνει ε; Mareco και elpinor της ιδίας αρνητικής άποψης και Μάρθα που το σκέφτεται, εξαιτίας του μωρού :rolleyes:

Just saying :whistle:(y):)
 






epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Θα με τρελάνετε τελείως...
Τι για υπερσκούπες και λοιπά πολύπλοκα εξαρτήματα συζητάτε εδώ πέρα;
Εφ όσον έχετε σκυλι που μαδαει, τριχες θα έχετε πάντα, ελαχιστα λεπτα πάλι μετα το σκουπισμα.
Είναι σαν να παρετε μαυρο αυτοκινητο και να ρωτατε απελπισμενοι πως δεν θα φαίνεται η σκόνη.
Εγω ουτε τα χαλια βγαζω ουτε τίποτα!
Σκουπα εχω μια κόκκινη εδω και καμμιά δεκαρια χρονια και μια χαρα την κανει την όποια δουλειά της. (Εν τω μεταξύ μου χυθηκε από ενα ενα βαζάκι, γαρύφαλο σε σκονη και το ρουφηξα με τη σκούπα πιστευοντας ότι δεν θα με παρει ειδηση η κυρα
και τωρα όποτε σκουπίζει, μοσχοβαλάει το σπίτι γαρυφαλο.
Αφου σκέπτομαι να το καθιερώσω! :p)
Μία είναι η λύση για τις τριχες εφ όσον έχεις σκυλί!
Παύεις να τις βλεπεις!
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Μία είναι η λύση για τις τριχες εφ όσον έχεις σκυλί!
Παύεις να τις βλεπεις!
να μην τις σκουπιζουμε δηλαδη :confused: για να μην τις βλεπουμε οντως;; το θεμα δεν ηταν "τι κανω με τις τριχες, δε μπορω να εχω σκυλο που μαδαει"...ουτε ειπε κανεις οτι με την υπερσκουπα δεν θα εχουμε παντα τριχες στο σπιτι ή δεν θα μαδαει ο σκυλος...απλα συζητησαμε ποια σκουπα μπορει να κανει καλυτερα την δουλεια της...δηλαδη με ποιον τροπο θα αντιμετωπισω καλυτερα την σκονη στο μαυρο αυτοκινητο που εν γνωση μου μετα απο μια μερα θα ξαναφανει.
παντως ωραιο το κολπακι με το γαρυφαλο ;)
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
δηλαδη με ποιον τροπο θα αντιμετωπισω καλυτερα την σκονη στο μαυρο αυτοκινητο που εν γνωση μου μετα απο μια μερα θα ξαναφανει.
Σιγα μη φανει η σκονη μετα από μια μερα! Βαλε δεκαλεπτο για να σαι μεσα! Ειχα καποτε μαυρο...
Λύση δεν υπάρχει.
Που είπα να μην σκουπίζει κανεις;
Απλώς λεω ότι η μονη καθαρη στιγμη ειναι αμεσως μολις εχει τελειώσει το σκουπισμα.
Μετα από λιγο πάλι τα ίδια θαχεις επομενως οι στιγμες ελλειψης τριχών ακόμα και με χρηση της πιο πολύπλοκης σκουπας είναι ελάχιστες. Αρα αν εχουν μεινει και δυο τρεις τριχες με χρηση απλής σκουπας δεν εγινε και τιποτα διότι ποτε δεν θα είναι το σπιτι όπως θα ήταν αν δεν υπήρχε σκυλί.
Δικα σου παντως ειναι τα χρηματα, δεν ειναι δικα μου. Εσυ τα οριζεις! Εγω απλώς την γνώμη μου είπα.
 
  • Like
Reactions: TARA


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Απλώς λεω ότι η μονη καθαρη στιγμη ειναι αμεσως μολις εχει τελειώσει το σκουπισμα.
συμφωνουμε
Αρα αν εχουν μεινει και δυο τρεις τριχες με χρηση απλής σκουπας
διαφωνουμε...:)
η απλη σκουπα αν δεν κανει καλα την δουλεια της δεν θα σου αφησει μονο 2-3 τριχες απο τα συννεφα τριχων (μακρυτριχα) ή τις καρφιτσωμενες (κοντοτριχα). Θα στομώσει, δεν θα ρουφαει,θα βρωμαει το φιλτρο, θα σκουπιζεις ξανα και ξανα χωρις να εχεις ουσιαστικο αποτελεσμα, θα την τρεχεις για service καθε λιγο και λιγακι για να μην τα φτυσει, θα χρειαστει να την αλλαξεις για να παρεις οντως μια καλυτερη...και οι τριχες θα κανουν παρτι παρα το παιδεμα που θα ριχνεις...
αλλα οπως ειπες, αποψεις ειναι αυτες
 
  • Like
Reactions: reinmeister2


nazou

New Member
14 Μαρτίου 2019
4
0
55
Haris Drazen, τώρα που πέρασε και για σένα ο καιρός μήπως να μας πεις που κατέληξες και πώς πήγε αυτή η διετία;
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Haris Drazen, τώρα που πέρασε και για σένα ο καιρός μήπως να μας πεις που κατέληξες και πώς πήγε αυτή η διετία;
Karcher WD5 ήταν η επιλογη μου.
- Ειναι ογκωδης σαν μικρο ορθιο βαρελακι με ροδες, θελει χωρο για την αποθηκευση της
- Ειναι θορυβωδης
-Θεωρητικα ειναι ακριβη
+Ειναι πολυ δυνατη, δεν αφηνει τιποτα στο περασμα της
+Η σακουλα παιρνει καιρο να γεμισει
+Τραβαει και υγρα
+Ειναι χρησιμη η λειτουργια φυσηματος
+Εχει αυτοκαθαριζομενο φιλτρο
Γενικα ειναι μια ημιεπαγγελματικη σκουπα και ακριβως αυτο βγαζει και στην πραξη. Χοντροκομμενη με αντοχη, καμια σχεση με "αθορυβες" οικιακης χρησης σκουπες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3