Να συστηθούμε καθυστερημένα


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ο κύριος της φωτογραφίας είναι ο Ωρίωνας, είναι ένας νεανίας 14 μηνών μακρύτριχο Τζακ Ράσελ. Είναι κοινωνικός πολύ, άγαρμπος παιχνιδιάρης με υπερηχητικό γαύγισμα, ευτυχώς μετά τ στείρωση σταμάτησε να είναι 24ωρο. Είναι αξιολάτρευτη ψυχή σε σημείο εκνευριστικό καθώς σκύλο ή παιδί δει στο δρόμο θ βάλει το κώλο του κάτω μέχρι ν του δώσουν σημασία. Είμαι βέβαιη ότι ανυπομονεί ν σας γνωρίσει όλους.
 

Attachments



JohnM

Active Member
6 Ιουλίου 2016
41
188
Τι κούκλος είναι αυτός! Πρώτη φορά βλέπω μακρύτριχο Τζακ Ράσελ, εκπληκτικό!

Ο κολλητός μου έχει μία τζακ ρασελίνα και είναι το πιο ενεργητικό σκυλί που 'χω δει. Δε σταματάει να τρέχει πάνω κάτω 24/7 δεν την έχω δει ποτέ να κοιμάται.

Και τον πιο στεναχωρημένο άνθρωπο θα τον κάνει να γελάσει, να σου ζήσει! :)
 
  • Like
Reactions: archodea




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Πολυ ομορφος,να σου ζησει:)
Σκληροτριχος ε?Τον μαδοκοπας καθολου?:D
 




Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Κουκλί να τον χαίρεσαι τον κύριο. :)Αυτή η ράτσα είναι καταπληκτικη:love:
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Ωραίο το συρματένιο σου αγόρι!
Να το χαίρεσαι και να σε χαίρεται για πολλά και απροβλημάτιστα χρόνια!
Μόνο ένα θηλυκό ξέρω μακρύτριχο Τζάκ, και οι εντυπώσεις μου από αυτήν είναι άριστες. Πέραν της ενέργειας, που για εμένα είναι στα όρια του απάλευτου, πρόκειται για το πιο αγαπησιάρικο και εκδηλωτικό σκυλί που ξέρω. Μέσα στην τρυφερότητα και την ευγένεια.. Έρωτας.. Τώρα πως αυτό το πλάσμα έχει προλάβει στους 8μήνες ζωής να σκοτώσει εν ριπή οφθαλμού δύο γάτες, ειλικρινά δεν το χωράει ο νους μου, αλλά είναι γεγονός..Τέμπο, η σίριαλ κίλερ με το αγγελλικό πρόσωπο, που σε λιώνει πραγματικά στα φιλιά. Είχατε εσείς ανάλογα προβλήματα ποτέ;
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλησπέρα @yasemin ναι σκληρότριχος. Το επιχείρησα μία φορά, θέλει πολύ υπομονή κτου Ωρίωνα κ δική μου. Αποφάσισα ότι τριχωτός είναι μια χαρά χαχαχα, η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει με τα μούσια του. Σε ευχαριστώ @Tri @Vromet :p:p
 
  • Like
Reactions: Tri


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλησπέρα @d-friend σε ευχαριστώ για τ ωραία σου λόγια. Την αγαπώ τη ράτσα κ ο συγχωρεμένος ο Πρωτεάκος που είχα προτύτερα ήταν επίσης Τζακ κοντότριχο. Το κυνηγιάρικο τ έχουν ο Ωριωνάκος ούτε είχε την ευκαιρία ν τ εκδηλώσει, αλλά έμαθα ότι τ αδέρφια του καθάρισαν περιστέρι στο κήπο!!!! Ο Ωρίωνας κάνει βουτιές σε μπολ με νερό με μεγάλη χάρη κ λασπόλουτρα μετά
 
  • Like
Reactions: d-friend






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που αντέχουν να έχουν τζακ ράσσελ. Ειναι απίστευτα αξιαγάπητα και ατρόμητα σκυλιά. Να τον χαίρεσαι, κούκλος!
 


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Ομορφος ο μικρο σου! Να σου ζησει πολλα χρονια! :p
(Τα σεβη μου που τα καταφερνεις με τζακ ρασελ, εμενα στη θεση σου με εβλεπα σε σπεσιαλ σουιτα του Δαφνιου :D )
 






noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Καλά Οκ κούκλος ο μικρός!! Και πολύ εκφραστικά ματάκια τίγκα στην σκανταλια :love::love: να τον χαίρεσαι και να περάσετε πολλά και όμορφα χρόνια μαζί!!:love: