Μπουνταλόφατσα… Alert!


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Ωραίες φωτογραφίες, ειδικά η 1η !
Για το agility μην το πολυσκέφτεσαι, μόλις περάσουν οι ζέστες του καλοκαιριού βούτα την και πάνε ...
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Καλα τρελο φατσονι...να την χαίρεσαι είναι πανεμορφη.
Σε ευχαριστώ πολύ Kanga!

Σκέτη μαγεία η Μάγια σου!
Να τη χαίρεσαι και να την καμαρώνεις!!
Οι φωτογραφίες από i-phone. Έτσι;
Yup! Τραβηγμένες σε iphone 4s. Προπονούμαι μπας και πάρω dslr κάποτε. Σε ευχαριστώ!

Ωραίες φωτογραφίες, ειδικά η 1η !
Για το agility μην το πολυσκέφτεσαι, μόλις περάσουν οι ζέστες του καλοκαιριού βούτα την και πάνε ...
Να 'σαι καλά @dimitris-skg! Γενικά το θέμα με το agility γυρνάει αρκετό καιρό μέσα στο μυαλό μου, αλλά αν έρθουν λίγο όπως τα θέλω μερικά πράγματα θα αρχίσουμε από Σεπτέμβρη μόλις πέσουν οι πολλές ζέστες. Κι ελπίζω να της αρέσει να της μικρής!
 
  • Like
Reactions: dimitris-skg


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Που την είδες την μπουναλοφατσα;
Ο τίτλος είναι εντελώς άκυρος. Πρέπει να αλλάξει αμέσως.

Πέρα από την πλάκα πανέμορφη η μαγιά. Καλά να περνάτε (y)
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Σε ευχαριστώ πολύ Kanga!



Yup! Τραβηγμένες σε iphone 4s. Προπονούμαι μπας και πάρω dslr κάποτε. Σε ευχαριστώ!



Να 'σαι καλά @dimitris-skg! Γενικά το θέμα με το agility γυρνάει αρκετό καιρό μέσα στο μυαλό μου, αλλά αν έρθουν λίγο όπως τα θέλω μερικά πράγματα θα αρχίσουμε από Σεπτέμβρη μόλις πέσουν οι πολλές ζέστες. Κι ελπίζω να της αρέσει να της μικρής!
Να την χαιρεσαι ειναι μια κούκλα..
 
  • Like
Reactions: Elrandir


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Καλέ τι κουκλαρα είναι αυτή!!! Άρε κατι καρδιές που θα καίει :love::love: άρπαξε την μουσούδα και σκαστης ένα φιλί από εμένα ;)
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Επιστρέψαμε από διακοπές μετά από 1 μήνα περίπου και μιας που ξεμάθαμε τις πολλές ζέστες, τώρα προσπαθούμε να συνηθίσουμε και να μπούμε πάλι στους ρυθμούς της καθημερινότητας.. Μπάνια δεν κάναμε αλλά δε μας χάλασε καθόλου μιας και στο χωριό είχε δροσούλα και κάναμε πολλές βόλτες.

Μου έκανε εντύπωση για ακόμα μια φορά το πόσο λίγα ξέρουμε για τους σκύλους και τη φύση γενικότερα. Παλιότερα δεν πηγαίναμε για μεγάλο διάστημα στο χωριό και με είχαν φοβίσει αρκετά, συγγενείς και μη, σχετικά με τη βόλτα του σκύλου, ότι θα μας ορμήσουν άλλα σκυλιά, ότι θα μας φάνε φίδια/λύκοι κλπ. Οπότε δεν βγαίναμε βόλτα για τη 1 βδομάδα που ήμασταν εκεί, αλλά παίζαμε στον κήπο. Φέτος, δεδομένου ότι κάτσαμε 1 μήνα και κάτι μέρες, έπρεπε κάτι να γίνει διαφορετικά θα γινόταν το καλοκαίρι μαρτύριο και για αυτή και για μένα. Έτσι αρχίσαμε δειλά δειλά στην αρχή τις βόλτες μέχρι που ξεθαρέψαμε αρκετά, χωρίς όμως να πάρουν τα μυαλά μας αέρα. Συναντήσαμε όντως άλλα σκυλιά, φίδια, αλεπούδες.. Τις τελευταίες μέρες είδαμε κι έναν μοναχικό λύκο από μακριά. Δεν αντιμετωπίσαμε ποτέ πρόβλημα. Βασικός βέβαια κανόνας που τον επέβαλα και στο βλαμμένο μου, ήταν ότι δεν ενοχλούμε. Αφήνουμε την υπόλοιπη πλάση να κάνει τη δουλειά και τη ζωή της κι εμείς παίρνουμε τα μπογαλάκια μας και αποχωρούμε ήρεμα κι ωραία, χωρίς μπουνταλιές και άλλα πρωτευουσιάνικα. Αν υπήρχε κάτι που με τρόμαζε παραπάνω ήταν τα τσοπανόσκυλα. Κι εκεί ακολουθήσαμε την ίδια τακτική, παραμείναμε μακριά από τα κοπάδια και δεν μας ενόχλησαν παρά μόνο γαύγισαν 1-2 φορές από μακριά. Αν έκανα κάπου λάθος, παρακαλούνται οι φυσιολάτρες του forum να με διορθώσουν ή να μου δώσουν κάποιο hint για το τι πρέπει να προσέξω. :)

Α! Μπορεί την υπόλοιπη πλάση να μην την ενοχλήσαμε, στο χωριό γίναμε θέαμα όμως. Πάνω από τις μισές φορές που μας έβλεπαν να περνάμε, άρχιζαν το σταυροκόπημα. Όσους έβλεπα δηλαδή, γιατί όσοι με έβλεπαν από τα σπίτια τους δεν ξέρω τι έκαναν. Γρήγορα μας βγήκε η φήμη πάντως ως "Αυτή που κυκλοφορεί με το λύκο". Ούτε από τη φαμίλια των Σταρκ να ήμουν.

Φωτογραφίες δεν βγάλαμε πολλές γιατί το τηλεφωνάκι μου αποφάσισε ότι του σπάω τα νεύρα κι άρχισε τα κολλήματα. :mad: Ως δια μαγείας, συνήλθε όταν φτάσαμε Αθήνα.

Καλό φθινόπωρο σε όλους, δίποδους και τετράποδους! :D

IMG_7509-2.jpg

IMG_7846-2.jpg

IMG_7884-2.jpg

IMG_8059-2.jpg
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Νομίζω ότι όλα τα έκανες τέλεια!!!
Γενικά τα σκυλιά του χωριού είναι σκυλιά και τα δικά μας χαιδεμενόσκυλα, δεν υπάρχει σύγκριση καμία. Εκεί θέλει πολύ προσοχή. Εγώ όταν πάω στο χωρίο μου επειδή είναι ορεινό και γενικά υπάρχει πολύ άγρια πανίδα όλα τα σπίτια - χωράφια έχουν σκυλιά και το μεγαλύτερο ποσοστό Ελληνικά ποιμενικά τα οποία δεν κάνουν πίσω.. Στο χώρο τους μπαίνει η κινείτε κοντά μόνο το αφεντικό τους όλα τα άλλα εκτελούνται χωρίς αύριο!!!

Κούκλος ο Γ.Π να τον χαίρεσαι
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Νομίζω ότι όλα τα έκανες τέλεια!!!
Γενικά τα σκυλιά του χωριού είναι σκυλιά και τα δικά μας χαιδεμενόσκυλα, δεν υπάρχει σύγκριση καμία. Εκεί θέλει πολύ προσοχή. Εγώ όταν πάω στο χωρίο μου επειδή είναι ορεινό και γενικά υπάρχει πολύ άγρια πανίδα όλα τα σπίτια - χωράφια έχουν σκυλιά και το μεγαλύτερο ποσοστό Ελληνικά ποιμενικά τα οποία δεν κάνουν πίσω.. Στο χώρο τους μπαίνει η κινείτε κοντά μόνο το αφεντικό τους όλα τα άλλα εκτελούνται χωρίς αύριο!!!

Κούκλος ο Γ.Π να τον χαίρεσαι
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, γι' αυτό προσπάθησα να αποφύγω την όποια παρουσία μας κοντά σε χώρο δικό τους.. Γενικά, είμαι της άποψης ότι η φύση θέλει σεβασμό. Ούτε υστερίες, αλλά ούτε και υπεροψίες.

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και από Γ.Π. μάλλον μουσούδα πήρε μόνο.. Το υπόλοιπο βγήκε καρτούν. :p
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Καλά έκανες και χάρηκες την φυση έστω και καθυστερημένα μία βδομάδα μετά. Θα ήταν κρίμα και άδικο και για σένα και για τον σκύλο σου ένα μηνα στο χωριό να την βγαζατε στον κήπο.
Εννοείται πως την φυση πρέπει να την σεβόμαστε αλλά όχι να την φοβόμαστε. Αλεπούδες, φίδια και λοιπά ζώα, ακόμα και λύκοι, δεν μας ενοχλούν αν δεν τα ενοχλούμε .
Εγώ το μόνο που θα φοβόμουν είναι μαντροσκυλα εντελώς ακοινωνικοποιητα που αν τυχών λύσουν ή βγουν από την περίφραξη υπάρχει πρόβλημα.
Αν ήμουν στην θέση σου θα έκανα μία γύρα (από την 1η μέρα) όλο το μέρος με το αμάξι (δεν γνωρίζω αν είχες) και θα έβρισκα μέρη κατάλληλα για βόλτα έξω από το χωριό και τις στάνες και θα απολάμβανα την φυση (την πραγματική φύση) παρέα με τον σκύλο μου.

Υ.Γ: Ένα μήνα διακοπές;
Δεν τα πετάνε έτσι αυτά. Υπάρχουν και και κάποιοι που δεν πάμε φέτος διακοπές και ζηλευουμε .
 








Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Καλά έκανες και χάρηκες την φυση έστω και καθυστερημένα μία βδομάδα μετά. Θα ήταν κρίμα και άδικο και για σένα και για τον σκύλο σου ένα μηνα στο χωριό να την βγαζατε στον κήπο.
Εννοείται πως την φυση πρέπει να την σεβόμαστε αλλά όχι να την φοβόμαστε. Αλεπούδες, φίδια και λοιπά ζώα, ακόμα και λύκοι, δεν μας ενοχλούν αν δεν τα ενοχλούμε .
Εγώ το μόνο που θα φοβόμουν είναι μαντροσκυλα εντελώς ακοινωνικοποιητα που αν τυχών λύσουν ή βγουν από την περίφραξη υπάρχει πρόβλημα.
Αν ήμουν στην θέση σου θα έκανα μία γύρα (από την 1η μέρα) όλο το μέρος με το αμάξι (δεν γνωρίζω αν είχες) και θα έβρισκα μέρη κατάλληλα για βόλτα έξω από το χωριό και τις στάνες και θα απολάμβανα την φυση (την πραγματική φύση) παρέα με τον σκύλο μου.

Υ.Γ: Ένα μήνα διακοπές;
Δεν τα πετάνε έτσι αυτά. Υπάρχουν και και κάποιοι που δεν πάμε φέτος διακοπές και ζηλευουμε .
Αμάξι δεν υπήρχε! Αλλά το καλό είναι ότι το σπίτι είναι προς τη μια έξοδο του χωριού που βγάζει στον κάμπο, στα χωράφια και στα ρέματα.. Οπότε τις περισσότερες μέρες πηγαίναμε προς τα κει! Σιγά σιγά θα επεκταθούμε και περαιτέρω.. :)

Με υιοθετείτε; Είμαι κοινωνικός, ήσυχος και δεν λερώνω!
ΥΓ: Τέλειες οι φωτογραφίες!:)
Το μπαλάκι το φέρνεις πίσω; Αν ναι, ευπρόσδεκτος. :p Just kidding, όλοι οι καλοί χωράνε! Σε ευχαριστώ!

να την χαιρεσαι την κοπελια...:)
Σε ευχαριστώ πολύ rein!

μπουνταλόφατσα δεν είναι. γυαλίζει το μάτι της κούκλας
Άλλο αυτό! :LOL: Άμα δεν τη ζήσεις τι κεφάλας είναι, στις φωτογραφίες δεν φαίνεται! Ίσως θα πρέπει να τραβήξω κανένα βίντεο σε κάποια φάση..
 




druna

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2015
125
107
46
κούκλα, να τη χαίρεσαι και να περνάτε καλά μαζί!!!

Υ.Γ: Ένα μήνα διακοπές;
Δεν τα πετάνε έτσι αυτά. Υπάρχουν και και κάποιοι που δεν πάμε φέτος διακοπές και ζηλεύουμε .
άσε μας ρε μανολάκι!! είστε στην Κρήτη και ζηλεύετε κιόλας! εμείς σας ζηλεύουμε όλο το χρόνο!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
@Elrandir και του χρόνου, να περάσετε ακόμη καλύτερα, από την πρώτη μέρα :)

Υ.Γ: Ένα μήνα διακοπές;
Δεν τα πετάνε έτσι αυτά. Υπάρχουν και και κάποιοι που δεν πάμε φέτος διακοπές και ζηλευουμε .
Πραγματικά, έχεις μεγάλο θράσσος :mad:
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους παιδιά! :)

@manolo πλάκα πλάκα, αν μας πας για μια βδομάδα στα μέρη που πάτε συνέχεια με τον Ερμή, δε θα θέλουμε διακοπές μετά, ούτε εγώ ούτε το μικρό! :p
 
  • Like
Reactions: manolo


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@mareco Ένα από τα προσόντα μου:D

Πέρα από την πλάκα πέρα από τα ωραια μερη κτλ ή άδεια είναι απαραίτητη για να ξεφυγουμε από την καθημερινότητά και την ρουτίνα της δουλειάς. Να αδειάσει το μυαλό.
Εμενα τα ο όγκος της δουλειάς μου είναι κυρίως το καλοκαίρι. Οπότε τα τελευταία χρόνια που είμαι χάνια έχω ξεχάσει τις καλοκαιρινές διακοπες. Αλλά εντάξει. Δεν παραπονιέμαι.
 
  • Like
Reactions: Elrandir




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Πολυ ομορφες φωτογραφιες ενος χαρουμενου σκυλου!!
Που ειναι το χωριο δε μας ειπες; Θεσσαλία;

Στο δικο μου το χωριο εχουν μια ταση οι άνθρωποι να τρομοκρατούν το κοσμο. Κοντα στο σπιτι εχει ενα ρεμα που ειναι η μικρη βολτα. Τη μια μερα συνανταω ενα κυριο μου λεει, προσεξε που πατας εχει και φιδια. Δυο μερες μου λεει μια κυρια, προσεξε μη σου πεσει κανενα φιδι απο κανενα δεντρο στο κεφαλι. Μια θεια να μας λεει για αιμοβορικα κουναβια. Βαλε και τα τσοπανοσκυλα, παιζει αν θα γυρισεις απο τη βολτα :).
Τελικα ο σκυλος μου απο σκουπιδια την πατησε και οχι απο ολα αυτα τα τερατα και στοιχειά!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3