Μπουνταλόφατσα… Alert!


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
ειναι ωραιο πραγμα το χωριο.....αν δεν το φοβασαι.
Ισχύει! Αργήσαμε λίγο να το αξιοποιήσουμε μαζί με τη μικρή, αλλά θα επανορθώσουμε σιγά σιγά!

Πολυ ομορφες φωτογραφιες ενος χαρουμενου σκυλου!!
Που ειναι το χωριο δε μας ειπες; Θεσσαλία;

Στο δικο μου το χωριο εχουν μια ταση οι άνθρωποι να τρομοκρατούν το κοσμο. Κοντα στο σπιτι εχει ενα ρεμα που ειναι η μικρη βολτα. Τη μια μερα συνανταω ενα κυριο μου λεει, προσεξε που πατας εχει και φιδια. Δυο μερες μου λεει μια κυρια, προσεξε μη σου πεσει κανενα φιδι απο κανενα δεντρο στο κεφαλι. Μια θεια να μας λεει για αιμοβορικα κουναβια. Βαλε και τα τσοπανοσκυλα, παιζει αν θα γυρισεις απο τη βολτα :).
Τελικα ο σκυλος μου απο σκουπιδια την πατησε και οχι απο ολα αυτα τα τερατα και στοιχειά!
Παράλειψη! :) Το χωριό είναι κοντά στο Δομοκό Λαμίας..

Γενικά, νομίζω στην πλειοψηφία των χωριών έτσι είναι οι άνθρωποι.. Για κάποιο λόγο φοβούνται πολύ περισσότερο τη φύση (ιδίως τα φίδια), παρά οτιδήποτε άλλο!
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Γενικά, νομίζω στην πλειοψηφία των χωριών έτσι είναι οι άνθρωποι.. Για κάποιο λόγο φοβούνται πολύ περισσότερο τη φύση (ιδίως τα φίδια), παρά οτιδήποτε άλλο!
καλα,μπορει να τρολαρουν και τον πρωτευουσιανο που φοβατε.
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
καλα,μπορει να τρολαρουν και τον πρωτευουσιανο που φοβατε.
Ίσως! Δεν αποκλείω τίποτα.. Τις περισσότερες φορές όμως είναι.. ιδιαίτερα έκδηλος ο φόβος τους. Γούστο θα έχει να έπεσα στην περίπτωση. :D
 




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Χιόνια χθες εν Αθήναις και τα τιμήσαμε δεόντως, παρά το λίγο χρόνο που είχαμε στη διάθεσή μας. Πρώτη φορά της μικρής στα χιόνια και το χαρήκαμε όσο δεν πάει! :D

DSC_0025-21.jpg

DSC_00531.jpg

DSC_01041.jpg

DSC_0082.jpg

DSC_02101.jpg
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Πριν λίγες μέρες, κλείσαμε τα 5 χρόνια.

Μέσα σε αυτά τα 5 χρόνια, με "ανάγκασε" κατά μιας έννοιας να δουλέψω και να αλλάξω προς το καλύτερο τον εαυτό μου. Να διαβάσω.. Να διαβάσω ακόμα περισσότερο.. Να διαχειριστώ καταστάσεις που δεν φανταζόμουν ότι θα χρειαστεί. Να φτάσω στο σημείο, όπως έλεγε κάποιος πολύ σοφός: "Να γίνω περισσότερο αρχηγός". Όχι για να προστάζω εντολές. Αλλά για να φτάσει στο σημείο, να μου έχει εμπιστοσύνη στα πάντα. Όντας μάλλον ανασφαλές σκυλί με αρκετή ενέργεια και μια δόση ξεροκεφαλιάς, στην αρχή τουλάχιστον μου φαινόταν βουνό το εγχείρημα.

Τολμώ να πω ότι είναι στην καλύτερή της φάση. Ήρεμη, με εξάρσεις κουταβίσιας τρέλας που και που, αλλά χωρίς υπερβολές. Η υπακοή της, η αυτοπεποίθησή της και η εμπιστοσύνη της στο πρόσωπό μου έχουν φτάσει σε επίπεδα που δεν περίμενα ποτέ. Πλέον, τις περισσότερες φορές δεν θα χρειαστεί καν να τη διορθώσω στο οτιδήποτε. Αρκεί απλά ένα νεύμα ή μια κουβέντα και είναι σπαθί. Κι έχουμε ακόμα περιθώρια βελτίωσης και οι 2 μας! Εγώ ειδικά.. Ακόμα newbie είμαι. :D

Σε όλα αυτά βέβαια, δε θα μπορούσα να μην εκτιμήσω το ίδιο το dogforum.gr και τις αμέτρητες πληροφορίες που έχουν γραφτεί εδώ μέσα.. Οπότε λοιπόν, νιώθω ότι οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για τη βοήθεια που προσφέρετε, ακόμα κι αν δεν το ξέρετε πολλές φορές. Κι ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κοπελάρα μου, που με τον τρόπο της μου είπε: "Σοβαρέψου. Γίνε καλύτερη."

Κατά τα άλλα, περνάμε καλά, μεγαλώνουμε και χαζεύουμε. Agility δεν έχουμε καταφέρει να ξεκινήσουμε, αλλά δεν έχει φύγει από το δικό μου μυαλουδάκι. Ούτε αυτό, ούτε το dog cycling. Έμπλεξε με παλαβή η κακομοίρα.

Αυτά από μας! Καλό βράδυ σε όλους! :)

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

2.jpg

8.jpg
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Μου κάνει πολλή εντύπωση που δεν έχω σχολιάσει το πόσο κούκλα, με τι αποφασιστική μούρη και αγέρωχη κορμοστασιά είναι αυτή η κοπελάρα! Σκύλαρος απ'τους λίγους!

Στα 25, κι άλλα 25 από μένα! :love:
 
  • Like
Reactions: Elrandir


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά!!! Και να είσαι καλά να την προσέχεις!
Πολύ ωραίες φωτογραφίες, είναι κούκλα!!!
 
  • Like
Reactions: Elrandir












manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
ααααααααααα! (Επιφώνημα θαυμασμού)
Για τις ωραίες φωτογραφίες, για την φωτογραφική μηχανή, μα πάνω απ όλα για τον υπέροχο σκύλο.
Να περνάτε καλά για πολλά πολλά χρόνια ακόμα
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3