Captain Hook




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Κανονικότατα κοιμάται. Στην πρώτη φωτό, σαν καλός γαλάτης έχει κρυφτεί κάτω από τον καναπέ-σπηλιά (μην του πεις ότι έβαλε μόνο το κεφάλι του, θα ταραχτεί) για να μην πέσει ο ουρανός και τον πλακώσει. Στην 2η μας δείχνει τα κάλλη του και συγχρόνως δροσίζεται (άρα έχει και συνδυαστική σκέψη). Μην κοροϊδευεις το παιδί, θα του δημιουργήσεις ψυχικό τραύμα. Είναι σε ευαίσθητη ηλικία. :LOL::LOL::LOL:
 




Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Εμμ αγοράκια τι να πεις; Έχουν και το κατιτίς τους να μας δείξουν και πάντα με στυλ :D:p
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εμμ αγοράκια τι να πεις; Έχουν και το κατιτίς τους να μας δείξουν και πάντα με στυλ :D:p
@Vromet άσχετο με το θέμα αλλα το σκυλάκι στη φώτο σου μου μοιαΖει με χαβανέΖ. Ειναι δικο σου? Αν ναι άνοιξε μας ένα θέμα για να το παρουσιάσεις με πολλες φωτογραφιες :)
 
  • Like
Reactions: Vromet




Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
@Vromet άσχετο με το θέμα αλλα το σκυλάκι στη φώτο σου μου μοιαΖει με χαβανέΖ. Ειναι δικο σου? Αν ναι άνοιξε μας ένα θέμα για να το παρουσιάσεις με πολλες φωτογραφιες :)
Ναι δικό μου είναι το σκυλάκι. Θα ανοίξω ένα θέμα αύριο για να σας τον παρουσιάσω. Για χαβανέζικος δεν νομίζω να είναι τρεχαγυρευοπουλος μπορεί να είναι:D
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Τι εννοείς κανονικό σκυλί??? Έχω την εντύπωση πως έτσι κοιμούνται τα κανονικά σκυλιά! (αν κρίνω απο τη δικιά μου που κοιμάται ΑΚΡΙΒΩΣ οπως δείχνουν οι φώτο).
Εγώ άλλη απορία έχω... Και καλά το ανάσκελα το καταλαβαίνω για δροσιά. Το κεφάλι κάτω απο καναπέδες (πολυθρόνα στη περίπτωση της δικιάς μου) Γιατί το βάζουν? Θα φτάσω να πιστέψω την εξήγηση της @elpinor περί γαλατικης καταγωγής
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Τι εννοείς κανονικό σκυλί??? Έχω την εντύπωση πως έτσι κοιμούνται τα κανονικά σκυλιά! (αν κρίνω απο τη δικιά μου που κοιμάται ΑΚΡΙΒΩΣ οπως δείχνουν οι φώτο).
Εγώ άλλη απορία έχω... Και καλά το ανάσκελα το καταλαβαίνω για δροσιά. Το κεφάλι κάτω απο καναπέδες (πολυθρόνα στη περίπτωση της δικιάς μου) Γιατί το βάζουν? Θα φτάσω να πιστέψω την εξήγηση της @elpinor περί γαλατικης καταγωγής
Έχει μάλλον περισσότερη δροσιά.:)
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785




Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Τέλος λοιπόν οι διακοπές. Γυρίσαμε στην Αθήνα και παρακαλώ πολύ εξηγήστε μου αυτήν την συμπεριφορά. 2μισή βδομάδες τον είχαμε μέσα στην φύση. Είδε αλεπούδες σκιουρακια μέχρι και ελάφι είδαμε μια φορά. Αυτό το βλαμμένο λοιπόν γιατί έκανε σαν τρελό με το που φτάσαμε στην Αθήνα. Θα μου πείτε ότι αναγνώρισε το σπίτι του κλπ. Καμία σχέση. Σταματήσαμε με το αμάξι αρκετά στενά παραπάνω γιατί είχαν κλείσει τον δρόμο μας λόγο λαϊκής. Ο χουκ δεν είχε ξαναβρεθεί σε αυτό το στενό. Με το που βγαίνουμε από το αμάξι λοιπόν ο χουντινη μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου έβγαλε το σαμαρακι του και άρχισε να τρέχει σαν το παρδαλό κατσίκι πάνω κάτω στο πεζοδρόμιο. Ευτυχώς ήταν 4 το πρωι και δεν κυκλοφορούσαν αμάξια. Με το που του φώναξα έλα ΕΔΏ τσακιστηκε αμέσως του ξαναβαλαμε το σαμαρακι και φτάσαμε σπίτι. Πείτε μου εσείς λοιπόν, γιατί όταν εγώ τον λέω ανώμαλο όλοι με λένε κακιά, τι στο διάδρομο τρέχει μέσα στο μικρό του κεφαλάκι?Αποκλείεται να του έλειψε τοοοοοσο πολύ το καυσαέριο της Αθήνας




Και ορίστε και μια φώτο από το ταξίδι στο οποίο ευτυχώς ήταν κύριος. IMG-20160826-WA0004.jpg
 




Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Σφιξτε το σαμαρι ή παρτε απο αυτα με το safe κλεισιμο στο στήθος κ ασε να σκεφτεται οτι θελει, χωρις να χανεις 10 χρονια απο τη τρομαρα...
Έχω σκοπό να του πάρω ένα Julius k9 μόλις κλείσει τους εννιά μήνες. Θα του επερνα και τώρα ένα αλλά αυτό μεγαλώνει με τέτοιο ρυθμό που σε ένα μήνα Max θα χρειαστούμε καινούργιο και θεωρώ κρίμα να δώσουμε 50 ευρώ Έτσι. Θα δω Εάν μπορεί να σφίξει και άλλο. Πάντως μέχρι σήμερα δεν το είχε ξανακάνει, μάλλον το φύλαγε για κάποια ιδιαίτερη στιγμή.
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί αυτός ο ανώμαλος σκύλος δεν μπορεί να κοιμηθεί σαν κανονικό σκυλί
Συγγνώμη....εμμμ.... έχεις αφαιρέσει κάτι από τη φωτό/έχει παίξει photoshop ;;;;;; (ή εγώ έχω τρελαθεί; - παίζει)
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Julius K9 μην πάρεις πριν φτάσει στη φουλ σωματική διάπλαση του ο σκύλος. Και θα το παραγγείλεις από δω http://www.juliusk9greece.com/el/. Πίστεψέ με, θα γλιτώσεις πολλά χρήματα. Το σαμαράκι που του έχεις τώρα καλό μου φαίνεται. Ανάλογο έχουμε κι εμείς, εκτός από το julius. Απλά δοκίμασε μήπως σφίγγει παραπάνω ή χρειάζεται το πιο μικρό μέγεθος.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο δικός μου κάνει σαν τρελός όπου και να πάμε και όπου και να φτάνουμε. Τα σπίτια τα αναγνωρίζει (και εδώ και Ελλάδα) όταν κοντεύουμε, αλλά όταν φτάνουμε σε κάποιο μέρος και καταλάβει πως φτάνουμε αρχίζει να πηδάει σαν κατσίκι. Σαν να λέει τέλεια φτάσαμε κάπου για να δούμε που φτάσαμε!

Εγώ λέω πως του άρεσαν πολύ οι μέρες που πέρασε στη φύση, έκανε συνδιασμό με το αυτοκίνητο και τώρα θα χαίρεται όπου και να πάτε, ακόμα κι αν πάτε Αθήνα :cool:
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Συγγνώμη....εμμμ.... έχεις αφαιρέσει κάτι από τη φωτό/έχει παίξει photoshop ;;;;;; (ή εγώ έχω τρελαθεί; - παίζει)
ΑΝ εννοείς αυτό που κατάλαβα.... είμαστε μικροί ακόμα....
 
  • Like
Reactions: dnassib


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Julius K9 μην πάρεις πριν φτάσει στη φουλ σωματική διάπλαση του ο σκύλος. Και θα το παραγγείλεις από δω http://www.juliusk9greece.com/el/. Πίστεψέ με, θα γλιτώσεις πολλά χρήματα. Το σαμαράκι που του έχεις τώρα καλό μου φαίνεται. Ανάλογο έχουμε κι εμείς, εκτός από το julius. Απλά δοκίμασε μήπως σφίγγει παραπάνω ή χρειάζεται το πιο μικρό μέγεθος.
Ευχαριστώ πολυ για το τιπ. Μήπως μπορείς να μου πεις ποτέ σταματάει ντηα αναπτύσσει σωματική του διαπλαση του. Μου φαίνεται κάπου στους 12 μήνες είναι που θα μεγαλώσουν ακόμα κάνα 2 με 3 πόντους άντε να βάλουν κάνα 3κιλο ακόμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf