Papilloma virus


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Σαν ίωση πρώτη φορά την αντιμετωπίζουμε είναι αυτοάνοσο με ίαση καλή τροφή, καθαριότητα και υπομονή. Η μορφή της είναι φουσκαλίτσες (περιγραφή μου στο στόμα). Ο κτηνίατρος μου τ έδειξε στην εγκυκλοπαίδεια ασθενειών, παρουσιάζεται σε σκυλιά κάτω των 2 ετών. Το γύρεψα μέσα στο internet (αν κ λόγω του χαραχτήρα μου, ο γιατρός ζήτησε ν τ αποφύγω, παράκουσα). Αναγκαστικά ο Ωρίωνας μένει εκτός πάρκου. Θέλω ν κουβεντιάσω μαζί σας τ διάρκεια της αναμονής;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.634
7.742
Σαν κουνουπιδάκι στο στόμα. Βγαίνει σε εποχές στρες συνήθως που το ανοσοποιητικό είναι πεσμένο. Το περάσαμε με τον Τζιμάκο , εμείς τα καυτηριάσαμε αλλά περνάει και χωρίς αυτή την διαδικασία.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εκτός πάρκου γιατί μένει; Οτι είναι κολλητικό; Και με ποιόν τρόπο κολλάει;
Κι εμείς το περάσαμε πιτσιρίκοι, αλλά δεν κολλήσαμε κανέναν. Και πέρασε και μόνο του.

* Μην κόβεις σε παρακαλώ τις λέξεις σου. Μου είναι λίγο ενοχλητικό :)
 
  • Like
Reactions: d-friend


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.634
7.742
Αποκλείεται ο γιατρός σου να σου είπε ότι είναι κολλητικό παρά μόνο μεταξύ σκύλων. Δεν κολλάει ούτε σε ανθρώπους ούτε σε άλλα ζώα , γάτες κλπ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ε προφανώς, για να μην κολλήσει άλλους σκύλους θα της είπε να μην τον πηγαίνει σε πάρκο. Πως κολλάει; Οταν παίζουν πχ και ψευτοδαγκώνονται;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.634
7.742
Ε προφανώς, για να μην κολλήσει άλλους σκύλους θα της είπε να μην τον πηγαίνει σε πάρκο. Πως κολλάει; Οταν παίζουν πχ και ψευτοδαγκώνονται;
Καλά εγώ σκέφτηκα πάρκο παιδιών, ο καθένας με τον πόνο του. Κολλάει με απευθείας επαφή με το παπίλομα.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Και εμείς το περάσαμε, τιποτα ανησυχητικο, φευγει μονο του. Η δικια μας γιατρος προτεινει καυτηριασμο μονο εαν υπαρχουν πολλα στο στομα, για καναδυο δεν ασχολειται...
Ναι θεωρητικα ειναι κολλητικο...
 
  • Like
Reactions: mareco


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Λίγο γνωρίζω μου ανάφερε με ανταλλαγή υγρών (νερό κ σάλιο). Ο Ωρίωνας έγλειφε σκυλιά στο στόμα. Έχουμε μερίδιο ευθύνης. Χαίρομαι που μοιράζεστε εμπειρίες γιατί αγχώνομαι. Καυτηριασμό ο κτηνίατρος ούτε που μου ανάφερε @Μάρθα & Σίλβα. Αν τν καλέσω ν του πω κ αυτό θ με δείρει χαχαχα. Ξέχασα και στην αρχή ν αναφέρω ότι όντως είναι ακίνδυνο για τν άνθρωπο (όπως κ μ πληθώρα τν νόσων τους), σε ευχαριστώ που τ ανάφερες @I.Kyveli. Η ανησυχία ήταν περισσότερο για τ ανοσοποιητικό του τ οποίο τ είπα στο γιατρό όπως επίσης ότι του έδωσα πρόβειο γιαούρτι καθώς κ ρώτησα ν χορηγήσω βιταμίνες (τα σκέφτομαι κ γελώ μόνη μου μ τ πως τ άκουγε ο γιατρός χαχαχα)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.634
7.742
Εμάς με το που τα είδε ο γιατρός τον έβαλε κάτω και με λίγη μέθη του τα καυτηρίασε του έρημου. Ήταν όμως πολλά και ίσως φοβήθηκε ότι επιμολύνεται συνέχεια. Περαστικά σας.
 
  • Like
Reactions: archodea












archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλησπέρα η εξέλιξη τς ιωσούλας μας είναι ότι υποχώρησαν μόνα τους. Τ μόνο που έκανα είναι ν είμαι σχολαστική μ τ υγιεινή των μπολ του. Τ μόνο που έκανα έξτρα χωρίς ν ζητηθεί από τ γιατρό μας είναι ότι τ πήρα στοματικό διάλυμα για σκύλους κ του έδωσα κ γιαούρτι!!!!! (πιθανότατα τίποτα από τ δικά μου έξτρα ν επιρρέασε τν ίαση)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.603
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3