Είμαι η Ήρα


p_gper

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2016
48
59
43
Με λένε Ήρα και πριν από λίγο καιρό έκανα λογαριασμό εδώ.

Είμαι ένα βελγικό ποιμενικό (μαλινουά). Με βρήκαν στα σκουπίδια, έτσι δεν ξέρω ακριβώς την ηλικία μου. Απ ότι μου είπε το αφεντικό μου ήμουν μικρούλα με μεγάλα αυτιά, μάλλον 3 με 3 1/2 μηνών και αρκετά κακοποιημένη.

Είμαι ΠΟΛΎ λιχούδα και το αφεντικό μου το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον. Με έμαθε να κάθομαι, να ξαπλώνω, να μένω, και να περπατάω δίπλα του όταν πάμε βόλτα (έτσι νομίζει, όταν βρίσκω ευκαιρία ξεμακραίνω).

Αν και κορίτσι δεν κολλάω να γαβγίζω σε άλλους ανθρώπους, αφού αυτοί με πέταξαν. Δεν γουστάρω τα παιδάκια γιατί τους αρέσει να μου πειράζουν τα αυτιά μου και την ουρά μου. Στο σπίτι δεν είμαι μόνη αφού πριν από εμένα ήταν εκεί μια γάτα, τη φωνάζουν 'Μιάου'. Άκους εκεί, Μιάου! Δεν έχουμε και την καλύτερη σχέση άλλα έχουμε μάθει να τα βολεύουμε.

Εύχομαι να βρω φίλους εδώ.

Καλώς ήρθα!
 

Attachments



Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Καλως την συνονοματη!
Μπραβο σας που την κανατε μελος της οικογενειας και δεν την προσπερασατε.
Να την χαιρεστε!
 
  • Like
Reactions: p_gper






archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ήρα είσαι πανέμορφη και λατρεύω τα αυτάκια σου πολύ. Χαίρομαι που περνάς όμορφα με τν φίλο σου που σε φροντίζει κ κακομαθαίνει με λιχουδιές. Καλώς ήρθατε στη παρέα μας.
 
  • Like
Reactions: p_gper




p_gper

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2016
48
59
43
Και άλλες φωτογραφίες.
 

Attachments





ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Έχει μια πολύ ωραία κοιλίτσα για ξύσιμο-ταιριαστότατοτη η φωτογραφία στο άβαταρ:D
Πόσων μηνών είναι τώρα το κοριστάκι σου;
 


p_gper

Well-Known Member
25 Αυγούστου 2016
48
59
43
Η Ήρα είναι 2,5 ετών. Και όταν δεν τις δίνεις σημασία, έρχεται, ακουμπάει στο πόδι σου και αρχίζει και ρίχνει όλο της το βάρος (και τα 40 κιλά) και σιγά σιγά πέφτει ώσπου να φτάσει στο πάτωμα και να γυρίσει ανάποδα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3