Αρρωστο σκυλακι












byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Τρουφα σκεφτηκα αλλα δεν της ταιριαζει.
Για ριξτε καμια ιδεα.
Καλα στο χωριο θα την αφησω στην γιαγια.
Και αν βρεθει υιοθεσια Αθηνα θα ερθω να την παρω.
Αν στο μεταξυ μου την δωσει η γιαγια μου γιατι και αυτη τα αγαπαει πολυ!
Μακαρι να μπορουσα να την παρω μαζι αλλα 3 σκυλια δεν γινεται.
Εκανα οτι καλυτερο μπορουσα;)
 








byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Με το άρρωστο σκυλάκι του θέματος, τι γίνεται;
Το αρρωστο σκυλακι δυστυχως δεν ποιανεται με τιποτα.
Χαπι φοβαμαι να του δωσω γιατι δεν ξερω κατα που θα παει και αν θα το βρισκω μετα, γενικα αυτο δεν καθεται συνεχεια εδω γιατι το ταιζουν και απο την κατω γειτονια.
Περιμενω τον κτηνιατρο που μενει εδω να γυρισει απο διακοπες (η γιαγια μου μου ειπε οτι επιστρεφει Δευτερα) μηπως με βοηθησει αυτος να το ποιασουμε.
Εστειλα και στην φιλοζωικη αλλα η κοπελα μου απαντησε οτι ειναι εγκυος και ψιλοεπαψε να ασχολειται:(
 






byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Το Κουκακι σημερα εκανε στειρωση και μαλλον τελικα θα την παρω Αθηνα γιατι εμαθε και πηδαει απο το τοιχακι της αυλης στον διπλανο κηπο και απο εκει βγαινει στον δρομο.
Ολη ημερα αυτη τη δουλεια κανει και φοβαμαι γιατι η γιαγια δεν μπορει να την κουμανταρει. Επισης μας την ειπε και η γειτονισσα που πηγαινει στον κηπο της και δικιο εχει οποτε λεω να μην το ρισκαρω.
Θα την φερω Αθηνα και θα ψαξω να της βρω σπιτι.
Επισης σημερα που την πηγα για στειρωση μου εδωσε η γιατρος χαπια να δωσω στο αρρωστουλικο για να ποιαστει, αλλιως ειναι αδυνατον.
Μου ειπε να του δωσω γυρω στα 20 χαπιαo_O Και παλι δεν ειναι σιγουρη λεει αν θα το ζαβλακωσουνε. Ειναι δυνατον?
Θα συννενοηθει με τον μπογια να ερθει να το ποιασει και να το παει κατευθειαν στο ιατρειο της να του κανει εξετασεις για καλαζαρ, ψωρα και αν ειναι και στειρωση και μετα αν ειναι καλα θα το ξαναεπιστρεψει στο χωριο.
 








byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Το υπολογιζω γυρω στα 30. Με το ματι παντα ετσι γιατι αλλος τροπος δεν υπαρχει. Αρα τα 20 πολλα ειναι.
Μηπως μου ειπε να του δωσω τοσα για να ζαβλακωθει στα σιγουρα?
Αλλα και παλι μου ειπε δεν ειναι σιγουρη αν θα το ποιασουν.
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μπορει ομως να παρουσιασει σοβαρη υποταση,μπορει να εχει υπογλυκαιμιακλπ
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
Αν ειναι θα του δωσω γυρω στα 13. Κοιταξε ετσι και αλλιως θα τα δωσω εγω (μου ειπε η γιατρος κανενα τεταρτο κανουν να δρασουν) και ο μπογιας ηδη θα ειναι εδω να το ποιασει και να το παει κατευθειαν στο ιατρειο.
Αλλη λυση δεν υπαρχει, πρωτον ακομα δεν με πλησιαζει καθολου παρολο που το ταιζω και εγω συνεχεια και δευτερον δεν δεχεται και κανενας απο εδω να με βοηθησει:( Και ο κτηνιατρος που ειναι στο χωριο ακομα δεν γυρισε, εγω Δευτερα επιστρεφω Αθηνα αλλος χρονος δεν υπαρχει
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3