SOS American Staffordshire terrier SOS


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
Καλησπερα σας και πάλι.
Τελικά μετα από την ήττα που έφαγα με το Μαστιφ
(μου ζήτησαν εξωφρενικό ποσο για κουταβι)
κατεληξα αφού είδα βίντεο που δεν είχα δει σε έρωτα με την πρώτη ματιά με το αμσταφ.
Από τότε που το ...πρόσεξα καλύτερα και διαβασα γι αυτο δεν μπορώ απλά να το βγάλω από το μυαλό μου...
ΑΛΛΑ....ΣΟΣ.
Βρήκα ΕΝΑ μονο εκτροφείο στην Πατρα το οποίο μου δίνει ένα θηλυκό που θέλω σε πολύ καλή τιμή και 5.5 μηνών.Χρώματος καφέ.
Μίλησα μετά με το DogCenter το οποίο μου είπε για ότι χρώμα θέλω (ψάχνω το blue και ναι ξέρω επίσημα δεν..αναγνωρίζεται) και μπορεί να μου το ΄φερει σε 15 ημέρες απο Σερβία.
Το θέμα είναι όμως ότι όταν ανεφερα στο Dogcenter το εκτροφείο Αμσταφ στην Πάτρα , μου είπαν πως...
"ναι το ξερουμε το εκτρωφείο του έχουμε πάει πολλές φορές σκυλιά!!!"
Ε εκεί χάθηκα.Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.
Έστειλα e mail στο Lamasko x pert Kennels
απο το οποίο παραθέτω και την απάντηση
-------------------------------------------------------------
Hello,
I can offer you red-fawn & white boy now.
He is outstanding quality.
I ask $1000 euro for show potential puppy (vet docs is included).
here is a link to pups album
Lamasko H - litter, whelped July 30, 2016 | Facebook¨

About shipment - I need to call to my fellow, who shipped my puppies to Europe to find out how much this shipment to Greece costs. I think is probably 300-400 euro.

Svetlana
Lamasko Kennels
www.lamasko.com
www.xpert-dogs.com
-------------------------------------------------------------
Φυσικά τόσα χρήματα είναι
είναι απαγορευτικά για εμένα ΑΛΛΑ...εκτός αυτού έχω στείλει e mail (γιατί λένε για μαιλ ή fax ) στην ΚΟΕ να μου στείλει την λίστα με τους εκτροφείς αλλά απο την ΚΟΕ ένω έχω στείλει το μαιλ στις 19 Αυγούστου δεν έχω λάβει ΤΙΠΟΤΑ.
και για του λόγου το αληθές
--------------------------------------------------------------
THAN****<mp***@mail.com>
19 Αυγ (Πριν από 9 ημέρες)



προς kenelnet
Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα να ενημερωθώ για τους Εκτροφείς της Φυλής American Staffordshire terrier.
Δεν γνωρίζω αν θα θέλατε κάτι άλλο για να μου αποστείλετε την λίστα .
Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Με σεβασμό
--------------------------------------------------------------
Θα ήθελα μία βοήθεια σας παρακαλώ πολύ γιατί διάβασα τι "παίζει" με το Dogcenter και ... απλα ξενέρωσα.
 




koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
το εκτροφείο στη Πάτρα για ποιο λόγο το απέρριψες?
δεν το απέρριψα για να ειμαι ειλικρινης ΑΛΛΑ έχει μια θηλυκια 5,5 μηνών που ΔΕΝ ξερω αν πρεπει να το παρω κουταβι κουταβι ή ελαχιστα μεγαλυτερο ΚΑΙ δεν μπορω να μεταφρασω την κουβεντα του Dogcenter OTI του εχουν παει πολλές φορες σκυλια..!!!!
Το παλληκάρι πάντως από την Πάτρα είναι εκπληκτικο.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ΤΟ dog center μπορεί να λέει οτιδήποτε προκειμένου να σε πείσει να πάρεις από εκεί κουτάβι...

εσύ αυτό που πρέπει αν μάθεις ειναι αν το 5,5 μηνών κουτάβι ειναι σωστά κοινωνικοποιημένο για την ηλικία του..
αν έχει μαθει να λερώνει η οχι εκτός...
πέρα απο τα απλά..
εξετάσεις γονέων εμβόλια κλπ υγείας και χαρακτήρα του κουταβιού.....
και φυσικα αν θελεις την κουταβισια περιοδο με ολα τα καλα και κακα μαζι και κυριολεκτώ λεγοντας κακα...
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
βλέπω είσαι απο την Πατρα και λογικα τον γνωρίζεις αλλα είδα επίσης οτι εισαι πολλά χρονια με σκύλο και ...σοβαρα χρονια!!! αρα η γνωμη σου έχει ιδιατερη βαρύτητα.
το πρόβλημα με την θηλυκια απο την Πατρα είναι ότι ειναι καφέ...ενώ ήθελα άλλο χρώμα...ΑΛΛΑ ...όπως μου λέει το παλληκάρι, είναι εκπαιδευμένη στα βασικα και πολύ καλός χαρακτήρας πράγμα που...το θέλω.
 
  • Like
Reactions: GRDANE


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
μόλις βρήκα και αυτό μετά απο πολλές ημέρες ψάξιμο ... και όχι στο google κατευθειαν αλλα απο σελίδα (dogpark-που την βρηκα απο το blog σου @GRDANE και εκανα αναζητηση εκει) που είχε γράψει ο κύριος για το αμσταφ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ είναι στην Πατρα..(δεν μιλούσα για αυτό το εκτροφείο στα παραπανω μηνύματα)
https://www.facebook.com/spartanspearskennel/about/?entry_point=page_nav_about_item&tab=overview
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
πληροφοριακα καθαρα,ποια ειναι η εξωφρενικη τιμη που σου ειπαν για μαστιφ (και τι μαστιφ)?

αν μιλαμε για πρεσα η κανε τα 1000 ειναι το απολυτως ελαχιστο για κουταβι της ανθρωπιας...
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Το μπλε χρωμα αναγνωρίζεται κανονικά,άλλοι ειναι οι λόγοι που δεν προτιμάται.Αν καθόσουν να διαβάσεις τα λινκ που σου έστειλα θα ήξερες γιατι...Δεν διαλέγουμε σκύλο μόνο βάση τιμής,δεν ειναι το μεγάλο παζάρι...Επισης ούτε βάση εμφάνισης και μόνο...βλέπω έντονη παρορμητικότητα...!Πρωτα απ'ολα διάβασε για τη φυλη(οχι ένα βίντεο στο YouTube),πήγαινε να τα δεις απο κοντά σε κάποια εκθεση(εχει τον Οκτώβριο),μιλα με τους εκτροφεις και μετα αποφασίζεις...
 




spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
το dog center δεν ειναι εκτροφειο, ειναι μαγαζι που πουλαει σκυλους. δεν παιρνουμε σκυλο απο τετοιες πηγες.
ουτε απο εκτροφεια που στηριζουν τετοια καταστηματα, αν ο, τι εγραψες ισχυει...

διαβασε το φορουμ και ενημερωσου.
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
Mucca εμένα ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ άλλα μου είπε. Άρα καλό είναι πριν την.πεις σε κάποιον να μάθεις που το έμαθε .γιατί σε είδα κάπως. ..φορτσατη.
Τον σκυλί Ε Σ Υ δεν τον διαλέγεις βάση τιμής που μπορεί να είσαι και άπλας.
Το τι κάνει ο κόσμος επιτρεψε μου να το ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα μας και δουλεύω στον οικονομικό τομέα.
Εσύ αν δεν σου αρέσει κάποιο σκυλί ΝΑΙ να το πάρεις εμένα προσωπικά επιτρεψε μοΥ να θέλω ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΈΣΕΙ το σκυλί που θα έχω δίπλα μου τα επόμενα χρόνια.
Για την έκθεση θα συμφωνήσω φυσικά αλλά όπως κατάλαβες και το λέω και για τους υπόλοιπους που θα μπουν ΠΆΛΙ να μου πουν ΕΜΈΝΑ πως είναι αυτοί οι μαμάω των σκυλιών και πως να κάνω τι ενώ στο ποστ που άνοιξα δεν θα απαντήσουν -βοηθήσουν ποτέ.
(Μη το παιρνεις προσωπικά άλλωστε έχουμε μιλήσει για το υπέροχο αμσταφ και προσωπικά ΑΛΛΆ δεν μπορώ να ανεχτώ ότι αυτό που έγινε στο προηγούμενο ποστ που άνοιξα ..που έμπαινε ο καθένας και είχε μια αποψη για το αν πρέπει εγώ να πάρω σκύλο ή όχι λες και ήταν όλοι οι ..... των σκυλιών. ΠΟΤΈ ΞΑΝΆ. )
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
το dog center δεν ειναι εκτροφειο, ειναι μαγαζι που πουλαει σκυλους. δεν παιρνουμε σκυλο απο τετοιες πηγες.
ουτε απο εκτροφεια που στηριζουν τετοια καταστηματα, αν ο, τι εγραψες ισχυει...

διαβασε το φορουμ και ενημερωσου.
ΜΑ..Επειδή το διάβασα έγραψα ότι έγραψα. Συγνώμη αν κάποιος δεν μπορεί να απάντηση. ..Μην μου απαντάει καλύτερα it is OK. ..
δεν χρειάζεται να μου το παίξεται έξυπνοι. .παραδέχομαι ότι είστε. ..βοήθεια θέλω .
Ευχαριστώ.
 






koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
@spyv άνθρωπος είμαι κι εγώ ..Δεν διάβασα πρώτα εδώ και μετά μίλησα εκεί. ..δυστυχως πρώτα μίλησα εκεί και μετά το ανακάλυψα εδώ ΑΛΛΆ ..εκεί πάει και το παραπάνω παράπονο μου..
90 μηνύματα σχεδόν σε άλλο ποστ μου ΚΆΝΕΙΣ δεν μου το είπε. ..ΌΛΟΙ όμως είπαν την γνώμη τους λες και με ξέρουν για το αν πρέπει να παρω σκύλο.
Τις βασικές όμως οδηγίες εκτός του να πάω στην έκθεση 14/10 ΚΆΝΕΙΣ.
Για τα Pet Shop τιποτα.
Ότι διάβασα το διάβασα από ένα ποστ του 2013 που μιλάνε συγκεκριμένα για το dogcenter.gr και μου τράβηξε την περιέργεια.
Για το Puppy Mill ΚΑΝΕΙΣ ενώ είπα ότι είμαι άσχετος να με προειδοποιησει. ..
Τεσπα γι αυτό που λες μίλησα και μαζί τους.
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
πληροφοριακα καθαρα,ποια ειναι η εξωφρενικη τιμη που σου ειπαν για μαστιφ (και τι μαστιφ)?

αν μιλαμε για πρεσα η κανε τα 1000 ειναι το απολυτως ελαχιστο για κουταβι της ανθρωπιας...
Φιλε μου 1500€ cash.
Μάλλον ζούνε σε άλλη χώρα δυστυχώς.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
@koumparos7 εγώ κλαίω μ'αυτά που διαβάζω. Εχεις την τάση, από το πρώτο ποστ του προηγούμενου θέματος, πρώτα να πράττεις και μετά να ενημερώνεσαι και στο τέλος, να ζητάς και τα ρέστα!

Η κάτωθι απάντηση, είναι από το άλλο δικό σου θέμα:
...πρεπει να παρεις ενα θηλυκο αμσταφ απο επισημο εκτροφεα, να το ξεκινησεις βασικη οσο πιο συντομα, και στο καπακι καντου φυλαξη να τρελαθεις!!

για να δεις σκυλια πανε σε καμια εκθεση μορφολογιας να δεις να μιλησεις και να συγκρινεις
νομιζω 14 οκτ. εχει στο αεροδρομιο
Και λέω να μην συνεχίσω την έρευνα και στις υπόλοιπες 5 σελίδες του θέματος, όπου σίγουρα, θα έχεις πάρει μεταξύ άλλων, και τις απαντήσεις που έπρεπε. Αλλά μάλλον ή δεν τις διάβασες, ή δεν σου άρεσαν.

Δικό σου είναι το "πρόβλημα". Εσύ πρέπει να ασχοληθείς μεθοδικά και σοβαρά.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
@koumparos7 εγώ κλαίω μ'αυτά που διαβάζω. Εχεις την τάση, από το πρώτο ποστ του προηγούμενου θέματος, πρώτα να πράττεις και μετά να ενημερώνεσαι και στο τέλος, να ζητάς και τα ρέστα!

Η κάτωθι απάντηση, είναι από το άλλο δικό σου θέμα:

Και λέω να μην συνεχίσω την έρευνα και στις υπόλοιπες 5 σελίδες του θέματος, όπου σίγουρα, θα έχεις πάρει μεταξύ άλλων, και τις απαντήσεις που έπρεπε. Αλλά μάλλον ή δεν τις διάβασες, ή δεν σου άρεσαν.

Δικό σου είναι το "πρόβλημα". Εσύ πρέπει να ασχοληθείς μεθοδικά και σοβαρά.
Ε τώρα σορρυ αδερφέ μου αλλά αυτή η απάντηση δεν είναι σοβαρή. .
Ανάμεσα σε τσακωμούς και φωνές που γράφτηκαν ναι οκ υπήρχαν και 1 2 άτομα που είπαν κάτι ΌΧΙ σωστό αλλά ΛΟΓΙΚΌ. με την αντιπαράθεση που μου έκανες μπορώ εδώ να βγάλω άλλες 50 στην κυριολεξία που είναι ότι να ναι και ΤΊΠΟΤΑ για τοdogcenter.gr που είναι ένα από τα μεγαλύτερα ούτε για το Puppy Mill.
Να είμαστε λίγο. ..εγκρατεις πριν την πούμε ε?
Εγώ ξέφυγα γιατί ΠΡΈΠΕΙ κάποιος κάποια στιγμή να πει σε καποια μέλη του φόρουμ ότι βοήθεια θέλουμε και όχι να δούμε αν αξίζουμε ως άνθρωποι ...
Ευχαριστώ φίλε μου.
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
@mareco και ΑΝ διάβαζες πριν μου την πεις... τι γράφω ΣΕ ΑΥΤΌ το ποστ θα είδες ότι ΔΕΝ ΈΒΡΙΣΚΑ ...εκτροφεα εκτός από έναν ..
Ευχαριστώ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3