Πρόβλημα στο πίσω πόδι


Karma1

New Member
28 Αυγούστου 2016
1
0
34
Γειά σας είμαι ο Γιώργος και έχουμε την κάρμα ένα Πιτ μπουλακι 2,5 χρόνον γύρο στα 20 κιλά..και η ιστορία έχει ως εξής, πριν περίπου 2μήνες πάνω στη αρχή της βόλτας χωρίς έντονο παιχνιδι πα τα τήρηση να μην πατάει το πίσω δεξί πόδι ψάχνω μην έχει πατήσει κάτι τίποτα προσπαθούσα να δω αν πονάει και δεν έβρισκα κάτι..τελικα πονάνε μόνο όταν το ισιονα κάθετα..πάμε στο γιατρό την ψυλαφιζει κάνει ακτινογραφία και μας είπε ότι δεν βλέπει κάτι θα είναι κάνα πιασημο μας έδωσε αντιφλεγμονωδη..τελείωσε η θεραπεία αλλά τπτ απλά το πατάει ελάχιστα που κ που την ξαναπαμε μας δίνει άλλη μια σειρά αντιφλεγμονωδη και πάλι τπτ...το σκυλί δεν πονάει αλλά δεν το πατάει...έχει όψη με τα νύχια κάτω...και έχει ατροφησει... Έχετε ακούσει τπτ παρόμοιο;συγνώμη για το κατεβάτο...
 


Aroulis

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2016
58
60
42
Γειά σας είμαι ο Γιώργος και έχουμε την κάρμα ένα Πιτ μπουλακι 2,5 χρόνον γύρο στα 20 κιλά..και η ιστορία έχει ως εξής, πριν περίπου 2μήνες πάνω στη αρχή της βόλτας χωρίς έντονο παιχνιδι πα τα τήρηση να μην πατάει το πίσω δεξί πόδι ψάχνω μην έχει πατήσει κάτι τίποτα προσπαθούσα να δω αν πονάει και δεν έβρισκα κάτι..τελικα πονάνε μόνο όταν το ισιονα κάθετα..πάμε στο γιατρό την ψυλαφιζει κάνει ακτινογραφία και μας είπε ότι δεν βλέπει κάτι θα είναι κάνα πιασημο μας έδωσε αντιφλεγμονωδη..τελείωσε η θεραπεία αλλά τπτ απλά το πατάει ελάχιστα που κ που την ξαναπαμε μας δίνει άλλη μια σειρά αντιφλεγμονωδη και πάλι τπτ...το σκυλί δεν πονάει αλλά δεν το πατάει...έχει όψη με τα νύχια κάτω...και έχει ατροφησει... Έχετε ακούσει τπτ παρόμοιο;συγνώμη για το κατεβάτο...
Καλησπέρα George....

Εντοπισες οτι το ποδαρακι στο ισιωμα κάθετα ποναει τελικά,αψογα φιλε....
Αλλα ο Κτηνιατρος εκανε ψυλαφηση, ακτινογραφια και το αποτέλεσμα του ποιο??""Δεν βλεπει κατι,κανα πιασιμο θα'ναι"",χορηγει αντιφλεγμονωδη,τίποτα,δεύτερη φορα παλι τίποτα, και τωρα εχει ατροφησει το ποδαρακι........τελικα στον εγκεφαλο του κτηνιατρου παρεμεινε αυτο το"κανα πιασιμο θα'ναι" η το πηρε στα σοβαρά το πρόβλημα?

Και δεν νομιζω να μην ποναει....

Τι να πω για τον κτηνιατρο δεν ξερω πραγματικά......δεν μου βγαίνει λέξη!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχει κανένα αλλο κτηνιατρο η περιοχή σου γύρο?Πρέπει να απευθυνθεις σε κτηνιατρο που θα "ενδιαφερθει πραγματικά" για το πλασματακι.
Σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα Φιλε,ψαξε γιατί αυτός ο κτηνιατρος μαλλον θα πρέπει να ειδικευτει σε αλλη δουλειά....
 
Last edited:


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Εχω σκυλο χειρουργημενο απο εξαρθρωση επιγονατιδας.χειρουργηθηκε 4 μηνων,μεχρι να μεγαλωσει και να δεσει το ποδαρακι του ειχαμε πολλα τραβηγματα!να ενημερωσω οτι το τραβηγμα ποναει,η εξαρθρωση στο γονατο οχι,απλα κουτσαινει το ποδι!στο λεω απο προσωπικη εμπειρια και βαση αυτων που μου ειπε ο δικος μου κτηνιατρος!να σημειωσω οτι στην αρχη ειχαμε αλλο κτηνιατρο και οταν το πηγα το σκυλι που κουτσαινε το ψηλαφισε και μας ειπε δε δειχνει να εχει κατι παρτε αντιφλεγμονωδη!το σκυλι τελικα ειχε βγαλμενο γονατο και ουτε που το καταλαβε!καλα θα κανεις να αλλαξεις κτηνιατρο.
 
  • Like
Reactions: LaCat




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Μη χάνεις άλλο χρόνο, πήγαινε τον γιατρό σε έναν έμπειρο κτηνίατρο στα ορθοπεδικά. Η ρήξη χιαστού δεν φαίνεται με ακτινογραφίες ψηλαφίζεται μόνο αλλά πρέπει να ξέρει ο γιατρός...Ο δικός σου δεν ξέρω τι ξέρει αλλά ξέρω ότι δεν δίνει λύση και αφήνει να χρονίσει ένα πρόβλημα μάλλον σοβαρό.
 
  • Like
Reactions: Aroulis