English Bulldog/ Boxer/ Olde english Bulldog


NIckBalt

New Member
3 Ιουλίου 2015
1
0
25
Καλησπερα! Είμαι 18 χρονών, μέλλον φοιτητής και ιδιοκτήτης ενος εκθεσιακού γερμανικού ποιμενικού! Στο σπίτι μου σαν φοιτητής θέλω να έχω ένα σκύλο (τον γ.π θα τον κρατήσουν οι δικοι μου)! Και μετά από λιγο ψάξιμο κατέληξα στις εξής ράτσες: 1) english Bulldog, 2) Olde english Bulldog, 3) boxer, 4) american Bulldog!
Λοιπόν, ποια από τις παραπάνω ράτσες μου προτείνετε να πάρω? Εχει κάποιος εμπειρία με κάποια από αυτές τις ράτσες? Το κουτάβι θα το πάρω από εκτροφείο, υπάρχει κάποιο 'καλο' στην ελλαδα? Άκουσα ότι στα Olde english Bulldog, και στα american Bulldog δεν υπάρχει pedigree..είναι αλήθεια?
Το σκυλί θα ζει σε διαμέρισμα, οπότε πρέπει να είναι χαρακτηριστικό της ράτσας!

Ευχαριστώ...περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
 


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
Εγω σου προτεινω Olde english Bulldog δεν εχει τοσα πολλα προβληματα υγειας απως το αγγλικο μπουλντογκ ειναι πιο μικροσωμο απο το αμερικανικο και λιγοτερο ενεργητικο απο το μποξερ.Εκτροφειο στην Ελλαδα δεν νομιζω να χει αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Στην πιο υπεροχη φαση της ζωης σου θα παρεις τετοια ευθυνη πανω σου;

Ζησε τη φοιτητικη σου ζωη οσο καλυτερα κ ελευθερα μπορεις κ οταν με το καλο τελειωσεις κ βρεις μια δουλεια παρε 2, 3, οσα θες σκυλια. Σκυλια μπορεις να εχεις σε ολη σου τη ζωη. Φοιτητικη ζωη, οχι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf