Γνώμες για malinois και εκτροφείο


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Οταν λεω εύκολο δεν εννοω να πεις:Καλησπερα,θελω σκύλο τετοιο!οκ παρε ενα.
Θα κανεις την έρευνα σου σε νετ και σε φόρουμ,θα πας σε δυο αγωνες θα πας στα κλαμπ,θα πας σε σχολές εκπαίδευσης που κανουν δαγκωματα(το ξρχωριζω απο τα κλαμπ),ε μετα θα πάρεις τον σκύλο!Οπως είπες σωστα και εσυ δεν θες το καλύτερο γενετικό υλικό στην γη..αυτο ειναι κρίμα στην τελική να "χαραμιστει" σε εμας!ενα νορμαλ σκύλο θες και θα το βρεις.

Μπορει να κανω κ λαθος τι να σου πω,την άποψη μου λεω!παντως οσοι το εχουν κανει αυτο στατιστικά εχουν βρει.

Αναφερομαι σε τετοια σκυλιά λογο θέματος.

Αν μιλαμε για άλλες ράτσες ας πάνε στα αντίστοιχα.


Εμενα με ενοχλεί οταν καποιος λεει τα δικα του χωρις να εχει τρίβει στο θέμα,άσχετα αν εχει η οχι σκύλο!Μπορει να ειναι και καποιος που δεν εχει σκύλο και να γουστάρει τοσο πολυ που να ειναι καθε μερα σε ολα αυτα τα μέρη.

Π.χ αναφερομαι παλι τα Λαμπ γιατι τα θεωρώ τρομερά σκυλιά κ μου αρέσουν παρα πολυ!

Αν καποιος μέλος ψάξει Λαμπ το πολυ πολυ να του γράψω προσεχε τι εξετάσεις εχουν κανει οι γονείς για δυσπλασία που ξερω οτι χτυπάει..Δεν θα πω δεν με νοιαζει η γνώση μου είπε ενας φιλος μου ψαράς τι ισχυει.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@sea-mol τα βιολογικά μου χρόνια φταίνε μάλλον...:)
Βέβαια σύμφωνα με άλλο "παλιό" μέλος, γνώστη, έμπειρο και με χιούμορ, δεν θα έπρεπε να μιλάω καν στο φόρουμ, γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω σκύλο...όπως το βλέπει ο καθένας...
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
καταρχην αθτος ο καιρος ειναι υπεροχος για μπανακι.ειδικα για αναρμοστα σχολια τα οποια και βεβαια ηταν τοσο αναρμοστα που δεν σβηστηκαν καν.

εμαθα λοιπον οτι εχω και υποβολεα..@Dimi_21 χαιρομαι που θεωρεις τον ευατο σου υποβολεα μου..εμενα που εχω κανει λιγοτερα πραγματα απο εσενα με ενα σκλι....
εχετε ξεφυγει εντελως ομως,εντελως.
τοσο εντελως που καναμε το φορουμ αγροτικο συναιτερισμο με τα λιπασματα και πετ σοπ με τροφες ψαριων.

μπενοντας λοιπον ξανα στο φορουμ βλεπω οτι αναφερομαι εδω και σε αλλο θεμα απο ανθρωπους που γελαν και δεν αναφεροντε ποτε επι προσωπικου,οπως εγω.
βεβαια αρπαξαν την ευκαιρια του μπαν γιατι μερικοι μονο ετσι λειτουργουν,φερνουν και παρεα αμα λαχει με 5-6 γομαροσκυλα και τοτε να δεις χαμο που κανουν..
νεβερ μαην ομως,εμενα η σταση μου δεν αλλαζει οσες αναφορες και να κανουν την ιδια ωρα που απλα απαξιουν..βεβαια αυτα δεν παν μαζι αλλα τι σημασια εχει..ο καθενας οπως θελει το παιζει.

στο ρεζουμε
εχουμε και λεμε.καποι το γυρισαν οτι τελικα ισως και να κανουν τα σκλια που εχουν ιπο για φυλαξη.
καποιοι αναφερθηκαν σε τεστ τα οποια δεν εξηγησαν αργοτερα
δεν βγαλαμε ακρη αν υπαρχουν σκλια με επιθετικοτητα τελικα στο σπορ η οχι
αναλυσαμε οτι ολα ειναι γαυγισμα..@kouros αν γαυγιζει μπασα τρωει καλυτερα ο σκυλος;;;;
ειπαμε οτι θελει καλα νευρα για φυλαξη,εχουν ολα τα σκλια που κανουν φυλαξη καλα νευρα;
βεβαια ξεχναμε (οπως μας βολευει) οτι για να προχωρησεις σε φυλαξη πρεπει να εχεις 100% ελενχομενο τον σκυλο
αυτο βεβαια ειναι ευκολακι,βαζεις να δαγκωνει,δινεις καρφι φουλ,βαζεις και ρευμα και αν εχεις εναν σκυλο με καλα νευρα απλα τον μαμας εσυ.
αυτη βεβαια ειναι η βασικη αρχη για καποιους που εχουν κυριαρχικα σκλια που τρωνε τα παντα στο περασμα τους,ο ογκος μετραει.
για αλλους βεβαια ο ογκος,για αλλους τα σκλια υπνοι και καπως ετσι οδηγουμαστε ολοι στην καταστροφη.
φτασαμε να θεωρουμε τα σκλια της αστυνομιας τα σουπερ σκλια
ξερω σκλι γπ μακρυτριχο μπιμπαδικο που αυτη την στιγμη ειναι υπηρεσιακο.κριμα που δεν εδωσε για ιπο να γινει πρωταθλητης,ακομα πιο κριμα που κοπηκε και στο BH/VT.
να ακουτε παιδια τους φιλους με τα υπηρεσιακα,οι γνωσεις τους ειναι τεραστιες και ξερουν πολλα.αυτοι εχουν στα χερια τους πραγματικους πρωταθλητες,σκλια τουμπανα.
βεβαια να μαθετε πρωτα τις απαιτησεις του τι πρεπει να εχει ενας σκυλος για να γινει υπηρεσιακος.τι;;;;χμ,ουτε καν βασικη υπακοη.
αααααααα να και ενας τετοιος γνωστης βεβαια,οριστε.upload_2016-9-19_11-41-45.png
να τους ακουτε λεμε,αυτοι ξερουν........

καλο θα ηταν βεβαια να ακουτε και καποιον που εχει ενα τετοιο σκυλι οτι μαλακια και να σας πει.κατι θα βγει απο αυτο,παντα καπου θα καταληξει.
γιατι δεν θα κοιταξει να σας πει,εχει μπασο γαυγισμα,μαμει ο σκυλος...αααα γαυγιζει σαν κοπελα,φουστης ειναι....αστειοτητες απλα.
να ακουσετε καποιον που εχει δει τετοια σκλια στην πραγματικοτητα και οχι στο γιουτιουμπι και εχει κατανοησει τι ειναι τα ντραιβς κλπ που λεει και οχι απλα να τα πεταει για να δειξει την μορφωση του η οτι κατι ξερει αλλα να μην βρισκει χρονο να γραψει......εδω γιατι αλλου εχει.....
καλο θα ηταν να γυρισετε οσα εκτροφεια μπορειτε για να δειτε και το φοβικο και το γαμωσκυλο,για να μθετε να κοβει το ματι σας,οσο προλαβετε.
να μαθετε να ξεχωριζετε τους υπνους απο τα σκλια

τωρα στο θεμα εκτροφειου που ρωταει ο @georgefrms εγω προσωπικα του προτεινα
το λεω απλα για να καταλεβετε ποιοι ειναι οι υποβολεις και χειραγωγουμενοι εδω μεσα.
δεν προτεινα κανεναν απο τους 2 εκτροφεις μου,προτεινα καποιον αλλον.
οχι γιατι εχω παραπονο απο αυτο που μου εδωσαν,ισα ισα,μου εδωσαν οτι ακριβως ζητησα και ακομα και σημερα αν θελω κατι ειναι παντα διπλα μου.
ομως πιστευω οτι για την δουλεια που θελει πρεπει να παρει κατι αλλο.

@Haris Drazen καπου εχεις μπερδευτει φιλε μου
δεν ειπα ποτε οτι δεν πρεπει να γραφεις,ειπα οτι τα εχεις σχεδιασει ολα τοσο ωραια στο μυαλο σου και οτι στην θεωρεια σκιζεις.....μολις παρεις σκυλο θα δεις και την πραγματικοτητα.
ανεφερε καπου ο @george_gs οτι πριν παρει σκυλο ειχε φτασει στο ιπο3 και τωρα που πηρε δεν μπορει να παρει ουτε BH/VT...σκεψου το λιγο
το ξεκινημα μου δεν αναφερετε σε εσενα παντως.

οποτε παιδες βαση φιλου του γνωστου του μπατζανακι τα σκλια με ιπο3 μπορουν να κανουν για φυλαξη.οχι ολα βεβαια αλλα μπορουν
και εχουν και ενα συν.ειναι απολυτα ελενχομενα σε σχεση με φυλακες που δεν μπορεις να τα πας βολτα και επειδη σου σπαν τα νευρα αλλοι ετοιμαζεσαι να φερεις την παρεα με τα 50κιλα για να τους κανεις καλα.

θα πατησετε παλι να μου κανετε αναφορα;

υγ..@Dimi_21 μολις κατεβω αθηνα θα σε παρω να πιουμε καφε και θα κερασω εγω.
μην δουλευεις και τζαμπα για την παρτυ μου.
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Βασικα θα σε παρακαλουσα να μην γραψεις ξανα εδω,γιατι μου ερχονται ειδοποιησεις και μπαινω και τα διαβασω.Ειμαι καθε δευτερολεπτο επανω απο το αλλο θεμα που προσφερει ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ απο ΒΙΝΤΕΟ και σε καμια περιπτωση πιο ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ...

Τωρα για τα υποβολεας κτλπ εχουμε δουλιτσα ακομα για να περασουμε στο επομενο lvl και να γινουμε ολοκληρη ομαδα.
 


georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
Είχα μία πρόσφατη επικοινωνία με έναν πάρα πολύ γνωστό εκτροφέα Μαλινουά του εξωτερικού. Τον ρωτησα σχετικά με τις γραμμές του και ποια η γνωμη του για το αν κάνουν οι γραμμές του για την δουλεια που το θέλω καθώς και αν είναι εφικτό να τον επισκευτώ.
Μετά από όλα αυτά η απάντηση ήταν "δεν έχω κουτάβια. Είναι κρατημένα όλα". Γιατί τέτοια αγένεια? μήπως έκανα κάτι που δεν έπρεπε? και στην τελική δεν του ανέφερα τίποτα σχετικό με αγορά κουταβιού.
 










Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Είχα μία πρόσφατη επικοινωνία με έναν πάρα πολύ γνωστό εκτροφέα Μαλινουά του εξωτερικού. Τον ρωτησα σχετικά με τις γραμμές του και ποια η γνωμη του για το αν κάνουν οι γραμμές του για την δουλεια που το θέλω καθώς και αν είναι εφικτό να τον επισκευτώ.
Μετά από όλα αυτά η απάντηση ήταν "δεν έχω κουτάβια. Είναι κρατημένα όλα". Γιατί τέτοια αγένεια? μήπως έκανα κάτι που δεν έπρεπε? και στην τελική δεν του ανέφερα τίποτα σχετικό με αγορά κουταβιού.

Έχει πιάσει την καλή, ποιός σε .... εσένα τώρα. Ξεπουλήσαμε φίλε!!!!
 




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Μα δεν ειναι σπανιο εκτροφεας να μην εχει για ενα διαστημα κουταβια καλε..η αγενια που ειναι; Ισα ισα που αυτο ειναι καλο να μην κανει γεννες αβερτα.. Αισθανθηκες οτι στο ειπε σε φαση "απ οτι φαινεται δεν εισαι για μαλινουα"? Η απλα οτι παει με προκαταβολη; Διοτι συνηθως με προκαταβολη γινεται..
 


georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
Μα δεν περίμενα να έχει κουτάβια! Πληροφορίες ήθελα για την εκτροφή του και την γνώμη του για το κατα πόσο τα σκυλιά του κάνουν για την δουλειά που του είπα.
Και η απάντηση του ήταν αυτές οι λέξεις. "Δεν έχω κουτάβια." Λίγο απαράδεκτο για τόσο γνωστό εκτροφέα και με τιμές γύρω στα 2000...
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Αν του εγραψες κατεβατο ζητωντας πληροφοριες απλα, και η απαντηση ηταν 4 λεξεις, η μοναδικη λογικη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι δεν ξερει αγγλικα.

Αν ηταν αυτη η απαντηση του κανονικα, καλυτερα μην ξανα ασχοληθεις. Εγω τουλαχιστον δε θα ξαναειχα επαφη μαζι του
 


georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
Αν του εγραψες κατεβατο ζητωντας πληροφοριες απλα, και η απαντηση ηταν 4 λεξεις, η μοναδικη λογικη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι δεν ξερει αγγλικα.

Αν ηταν αυτη η απαντηση του κανονικα, καλυτερα μην ξανα ασχοληθεις. Εγω τουλαχιστον δε θα ξαναειχα επαφη μαζι του
ναι δεν μου ενέπνευσε καμία εμπιστοσύνη. και ας έχει τόσες διακρίσεις.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Αα οκ.. Θελει καλο ψαξιμο κ εγω εχω πεσει σε ηλιθιους..μ εχει πει μεγαλος εκτροφεας τ εξωτερικου οτι δεν δινει κουταβι σε ελληνα πχ.. Υπαρχουν πολλοι εκει εξω.. Αλλα υπαρχουν κ αρκετοι καλοι, με ψαξιμο ειναι βεβαιο οτι θα βρεις αυτο π ψαχνεις..
 






georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
Αα οκ.. Θελει καλο ψαξιμο κ εγω εχω πεσει σε ηλιθιους..μ εχει πει μεγαλος εκτροφεας τ εξωτερικου οτι δεν δινει κουταβι σε ελληνα πχ.. Υπαρχουν πολλοι εκει εξω.. Αλλα υπαρχουν κ αρκετοι καλοι, με ψαξιμο ειναι βεβαιο οτι θα βρεις αυτο π ψαχνεις..
Δυστυχώς έχω κι εγώ παρόμοιες εμπειρίες από φούμαρα και ψευτοεκτροφείς...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3