Λιστα εκτροφεων


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
Μπορει καποιος να μου πει τις ιστοσελιδες των εκτροφεων ντογκο αρτζεντινο στην ελλαδα?
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σίγουρα θες ντογκο; Είναι γενικώς πολύ δύσκολα σκυλιά θα έλεγα να το ξανασκεφτεις
Συμφωνω ή ακομα καλύτερα μην πάρεις σκυλο καθόλου! Ειναι δύσκολες οι εποχές που ζουμε.



:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
1ον κανω ερευνα για μελλοντικη αποκτηση.
2ον πιστεψτε με αν ηθελα ντογκο εδω και τωρα θα ημουν σιγουρος για την επιλογη μου με τα θετικα και τα αρνητικα της και δεν θα ρωτουσα γιατι οταν ερθει η ωρα θα μαι 100/100 σιγουρος για την επιλογη μου!
 


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
@mareco η ομαδα ειναι κλειστη και προτιμω να μου πει καποιος τις ιστοσελιδες να δω και τα σκυλια του καθενος εκτροφεα.
Ευχαριστω.
 










Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
Να ρωτησω και κατι αλλο λοιπον...διαβασα οτι επιτρεπετε 10/100 μαυρα σημαδια στο κεφαλι ισχυει? και αν ναι στις εκθεσεις μπορουν να παρουν ιδια θεση με τα ασπρα ή τα ασπρα προτιμουνται περισσοτερο? Γιατι καπου στο φορουμ διαβασα οτι προτιμουνται.
Αν ξερει καποιος καποιο ντογκο ¨πειρατη¨που να χει πρωτια σε εκθεση ας ποσταρει καμια φωτο.
 


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
Να ρωτησω και κατι αλλο λοιπον...διαβασα οτι επιτρεπετε 10/100 μαυρα σημαδια στο κεφαλι ισχυει? και αν ναι στις εκθεσεις μπορουν να παρουν ιδια θεση με τα ασπρα ή τα ασπρα προτιμουνται περισσοτερο? Γιατι καπου στο φορουμ διαβασα οτι προτιμουνται.
Αν ξερει καποιος καποιο ντογκο ¨πειρατη¨που να χει πρωτια σε εκθεση ας ποσταρει καμια φωτο.
Παιδια ας απαντησει καποιος στα παραπανω παρακαλω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
1ον. Εδώ που το έχεις γράψει και με τον τίτλο που του έχεις βάλει, δύσκολα θα το δουν οι περισσότεροι.

2ον. Κάνε αναζήτηση. Υπάρχουν ήδη απαντημένα όσα ρωτάς, και μάλιστα αρκετές φορές.

3ον. Δεν είναι υποχρεωτικό, ότι θα πάρεις οπωσδήποτε απάντηση, σε όσα ρωτάς.
 


Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
1ον. Εδώ που το έχεις γράψει και με τον τίτλο που του έχεις βάλει, δύσκολα θα το δουν οι περισσότεροι.

2ον. Κάνε αναζήτηση. Υπάρχουν ήδη απαντημένα όσα ρωτάς, και μάλιστα αρκετές φορές.

3ον. Δεν είναι υποχρεωτικό, ότι θα πάρεις οπωσδήποτε απάντηση, σε όσα ρωτάς.
οκ
 




Teo2016

Active Member
15 Αυγούστου 2016
26
7
33
http://www.fci.be/en/nomenclature/DOGO-ARGENTINO-292.html
Αυτό, είναι το επίσημο πρότυπο του Dogo και αυτό, που πρέπει να μάθεις απ'έξω κι ανακατωτά, αν ενδιαφέρεσαι για την φυλή.
Εχω διαβασει το προτυπο δεν θα παρω ντογκο ακομα αλλα προετοιμαζομαι απο πριν...και θα ηθελα καποιος να μου απαντηση σε αυτο που ρωτησα για τις εκθεσεις γιατι στο φορουμ καπου διαβασα πως προτιμουνται τα ολολευκα και επισης ζητησα αν καποιος εχει καποια φωτο ντογκο πειρατη με διακριση σε εκθεση να την ποσταρει. Δεν ειπα κατι παραλογο.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Ολα αυτά που ρωτάς όμως, εκτός από άλλα σημεία του φόρουμ [όπως λες ότι έχεις ήδη βρει], τα αναφέρει πρωτίστως το πρότυπο της φυλής. Αρα, μάλλον δεν το έχεις διαβάσει.
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Να ρωτησω και κατι αλλο λοιπον...διαβασα οτι επιτρεπετε 10/100 μαυρα σημαδια στο κεφαλι ισχυει? και αν ναι στις εκθεσεις μπορουν να παρουν ιδια θεση με τα ασπρα ή τα ασπρα προτιμουνται περισσοτερο? Γιατι καπου στο φορουμ διαβασα οτι προτιμουνται.
Αν ξερει καποιος καποιο ντογκο ¨πειρατη¨που να χει πρωτια σε εκθεση ας ποσταρει καμια φωτο.
http://dogo4u.blogspot.gr/p/dogos-world-champions.html
 
  • Like
Reactions: spyv