Κέδρος - σοκολατί λάμπραντορ ριτρίβερ








ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Για σου ρε Βαγγέλο με το ομορφόπαιδό σου...

Όποτε τον βλέπω μου θημιζει τον σκυλο που μεγάλωσα τον σκυλο
του παππού μου. Ρίκος ο δεύτερος ο Ορεστικός. Τον βρήκανε
κουτάβι στα χωράφια στην Ορεστιάδα που είχανε παει για αλώνια
το '75 κουτάβι. Δυό βδομάδες πάνω στην κομπίνα και επιστροφή
στο Κιλκις στην καρότσα του τρακτέρ. Διασταύρωση Λαμπρατόρ
με κάποιο κυνηγόσκυλο ολόιδιο χρωμα και κεφαλι με τον δικό σου
αλλα ποιο ελαφρύς. Έζησε μεχρι το '87 αν θημάμε καλα.
12 απο τα 14 εγγόνια του παππού μεγάλωσαν μαζι του. Καλόβολος
υπάκουος δεν έβγαζε κιχ οσο και αν τον παιδαιυαμε.

Όποτε βλεπω τον δικό σου μου έρχονται ιστορίες στο μυαλό μου.
Να τον χαίρεσαι και να περνατε παντα καλα.:)
 






manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Με τίποτα! Με τίποτα δεν μπορώ να φανταστώ τον Ερμή να φοράει κατακίτρινο καναρινί με πουαδάκι εσωτερικά!
Και καλά κάνεις :D

Αυτό!!! Αυτό!!! Γκρρρρρ :mad::mad::mad:

@manolo τα πόδια η ουρά και το κεφάλι δεν γλυτώνουν το βρέξιμο. Ο κορμός όμως, με την πολύ μαλλούρα, που κάνει και την "ζημιά" μετά, σώζεται. Εχω ένα της rogz, υπεργαμάτο, που πιάνει μεγάλο κομμάτι της κοιλιάς.

Αν τώρα, βρεις στο μέγεθός σας, κανά τέτοιο:

View attachment 57055

:LOL:
:LOL::LOL::LOL:
αν βγάλω των Ερμή με κάνα τέτοιο βόλτα βλέπω να μου πετάνε ντομάτες στην καλύτερη περίπτωση.

Πέρα από την πλάκα περισσότερο σαν απορία ρώτησα και όχι γιατί θέλω να πάρω. Εχω την εντύπωση πως δεν προστατεύει καθόλου.
Για παράδειγμα όταν τον βγάζω βόλτα αφού έχει σταματήσει η βροχή και τα πάντα είναι βρεγμενα, επιστρεφοντας από την βόλτα η πλάτη του είναι στεγνη ενώ κοιλιά και πόδια βρεγμενα.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
α ρε iskender....
για πάρτη σου θα βάλω κι άλλες φώτος

αφου το καφέ του πάει χάρμα ρε σταματία, να χαλάσω εγώ τη συνταγή;;;;;;;;;; δεν κάνει!
Ειναι πανέμορφος να το χαίρεσαι..
 
  • Like
Reactions: vaggelo




Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Κουκλος ο Κερδος κ του παει πολυ το αδιαβροχο:)
Θελουμε πιο συχνα φωτο:)
 












mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
εχθές μας βγάλανε φώτο και είχαν την καλοσύνη να μας τις στείλουν κιόλας. Αφιερωμένες στον @ISKENDER και στις παιδικές μνήμες που ξεσήκωσε και στο δικό μου μυαλό









Ποσο ομορφο...να σου ζήσει.πολλα χρονια και καλα..
 
  • Like
Reactions: vaggelo




vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Κουκλος,να σου ζησει:love:

Δεν ξερω γιατι αλλα τον φανταζομαι με ενα σεμεδακι στη ραχη και πανω ενα βικτωριανο σετ τσαγιου:p

XAXAXAXAXXAXAXAXA με πέθανες..

σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Δεν υπάρχει αυτό το σκυλί, ότι και να πω θα είναι λίγο.
Πιστεύω όμως οτι δεν χρειάζεται να πω, διότι μάλλον τελικά όλοι λέμε σχεδόν τα ίδια :p

Μου αρέσει αυτή η φάση που περνάμε. Μου αρέσει που συνήθως ξέρω τι θέλει και τι σκέφτεται (λέμε τώρα). Που καταλαβαίνω από το βλέμμα και τη γλώσσα σώματος τι μου λέει. Που του μιλάω και δίνει τη μέγιστη προσοχή και ξέρει τι λέω (τι νιώθω μάλλον).

Που θα έρθει να μου γλύψει το πιγούνι επειδή μ'αγαπάει, αλλά θα έρθει να μου γλύψει το χέρι για να του δώσω καμιά λιχουδιά.

Που θα με ρωτήσει πότε θα πάμε βόλτα πηγαίνοντας να καθίσει σε ένα συγκεκριμένο σημείο της πόρτας , και θα του πω 'σε λίγο' και θα πάει πιο πέρα να περιμένει.

Που θα θέλει να φάει οπότε θα με κοιτάει με έντονο βλέμμα και αφού φάει τις κροκέτες του θα χωθεί μέσα στο κρέιτ λέγοντας "θα ήθελα μπαρφ.... "

Που γαβγίζει με δεν ξέρω και γω πόσους διαφορετικούς τρόπους για να με ειδοποιήσει αν ανεβαίνει κάποιος τη σκάλα, αν είναι γνωστός, αν είναι ο ψηλός μας, αν είναι κάποιος με ζώο, αν κυκλοφορεί έξω από την πολυκατοικία κάποιο ζώο

Που έχει αυτήν την τύπου ιεροτελεστία "θα πάω να ξαπλώσω λιγάκι, οπότε έρχομαι να σου γλύψω διεξοδικά το πόδι" .

Που θα έρθει στην κρεββατοκάμαρα και θα φέρει την κεφάλα του πάνω από τη δικιά μου και θα κοιτάει να δει αν ξύπνησα. Αν όχι, ξαπλώνει και περιμένει, αν κινηθώ την ώρα που με κοιτάει τρώω μια γλυψιά μες στη μούρη για καλημέρα.

Που θα μου πει καλημέρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ με τον ίδιο ενθουσιασμό και χαρά.

Που σταματάω γιατί θα κάψω το φαί......