Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τον φωτογράφο τον κοιτάζει σαν να του λέει : ''θες κάτι εσύ τώρα;'':censored:
χαχα μας χάλασε τον ύπνο! Του ζήτησε τα ρέστα ο στούμπ!! :D

"Το 'φερες το πράμα";:ROFLMAO:
Αν με το πράμα εννοείς κανά μεζέ, μπαααα.. Με άδεια χέρια ήρθε :p

Κοιμάσαι μεσημέρι τις καθημερινές;; πόσο ζηλεύω.. :sleep:
Λόγω του οτι σακάτεψα το γόνατό μου, έχω 1 μήνα να πάω στη δουλειά, άρα έχω άπλετο χρόνο για ύπνο! (Ελπίζω να έχω δουλειά και μετά την επέμβαση, γιατί καλά κοιμάμαι τώρα, αλλά χωρίς λεφτά, δε θα μου κολλάει ύπνος μετά... :( )

Αυτο πηγα να πω κ εγω...το σκυλο μας δειχνει τωρα ή μας τριβει στη μουρη τη σιέστα;;;;;;
χαχα λίγο από λα :D :love::LOL:
 






Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Ναι μωρέ, ο καημένος... Νηστικό τον έχουμε και τον κλειδώνουμε στο υπόγειο για τιμωρία. :ROFLMAO:
(Υ.Γ. Έβαλε 400 γρ ο κοντός. Δίαιτα από σήμερα. :p )
Δώστα σε μας, θέλουμε κάνα δίκιλο να βάλουμε.:LOL:
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ο κοντούλης μου σήμερα κλείνει ένα χρόνο από τη μέρα που κάναμε την επέμβαση για να κλείσει η πληγή του και συνάμα να γίνει η στείρωση.
Τόσοι μήνες αναμονής και ταλαιπωρίας, σαν σήμερα, πριν ένα χρόνο, έφτασαν στο τέλος τους.

Ευχαριστώ και πάλι όσους με βοηθήσατε οικονομικά, γιατί χωρίς εσάς δε θα είχε γίνει το χειρουργείο του. Σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου και το εκτιμώ αφάνταστα!

Πέρυσι και φέτος... Το πριν και το μετά! :love:20150925_172727.jpg 20160913_173828.jpg

Χαλάλι σου, βρε μπούφε, η ταλαιπωρία, τα ξενύχτια, η κούραση και ο πόνος (ο δικός σου).
Εσύ βρήκες σπίτι και εμείς βρήκαμε μία πηγή καθημερινών φιλιών, αγκαλιών και σκανταλιών! :love::giggle:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Το κορίτσι μου άρχισε τα παράπονα, οτι την παραμελώ και οτι δε τη παίρνω πολλές αγκαλιές.
Μόνο τον κοντό, λέει, παίρνω αγκαλιές..

Γιαυτό σήμερα είπα να της κάνω το χατήρι και να μου φύγει η μέση μόνο για να τη σηκώσω!! Αλλά και μόνο που χουχούλιασε πάνω μου για 5-10 λεπτά.. Βούτυρο η μάνα! :love::love::love::love::love::love::love:20160926_143106.jpg 20160926_143115.jpg 20160926_143130.jpg
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ο Αζόρ συνέχεια!! Αν μπορούσε να είναι και κολλημένος πάνω μου, θα το έκανε.
Η Νεφέλη είναι πιο τσαούσα και το παίζει πιο ανεξάρτητη, αλλά όταν είμαι με τον μικρό μέσα στα σιρόπια, τη βλέπω πως μας κοιτάζει..
Αφού σήμερα με κατσάδιασε η μάνα μου οτι κάνω το "παιδί" να ζηλεύει και δε της δίνω τόση προσοχή!!!! :sick::eek:
Mετά την καλόπιασα τη Νεφ με λιχουδιά και την τσάκωσα στην αγκαλιά μου. Κάνει τη δύσκολη μέχρι να τη σηκώσουμε, μετά, άλλο που δε θέλει! :love::rolleyes:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τι να πω για τα δύο μου αστέρια;
Σήμερα με συγκίνησαν παρά Πολύ!

Έφυγα το πρωί για το νοσοκομείο και επιστρέψαμε αργά το μεσημέρι. Λόγω του ότι το γόνατο θα ήταν μπαταρισμενο, είχα πει στον άντρα μου να κρατάει τη μικρή για να μη πηδήξει πάνω μου.

Μπαίνω σπίτι και η μικρή κάνει σα λυσσασμένη να έρθει σε μένα. Τη κρατάει μέχρι να ξαπλώσω και μετά του έδωσα το οκ να την αφήσει να με πλησιάσει. Ήρθε και η Νεφέλη και ο Αζορ δίπλα μου και μύριζαν τις γάζες και γενικά το μέρος του ποδιού όπου έγινε η επέμβαση.
Ο Αζορ άρχισε να κλαψουριζει και προσπαθούσε να γλύψει τις γάζες. Η Νεφέλη προσπαθούσε να καταλάβει γιατί βογκαω!

Με το που ξάπλωσα και βολεύτηκα, ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ (ενω είμαι άρρωστη κλπ) στα 3 σχεδόν χρόνια που έχω τη Νεφέλη, ανέβηκε στο κρεβάτι και ξάπλωσε δίπλα μου. Κολλητά στο πόδι μου και με εγλυφε. Έμεινε εκεί και με πρόσεχε. Ούτε μια απότομη κίνηση.. Για τον Αζορ δε σχολιάζω κάτι γιατί πάντα έρχεται δίπλα μου και με προσέχει!
Αλλά η Νεφέλη το έκανε πρώτη φορά και με συγκίνησε!
(βέβαια ο γιατρος μου απαγόρευσε να έρχονται τα σκυλιά σε επαφή με το εγχειρισμενο πόδι μέχρι να βγάλω τα ράμματα, οπότε και τα μικρά μετακόμισαν στο κρεβατακι τους, που είναι δίπλα στο κρεβάτι μου).
Η μικρή το απόγευμα ούτε για βόλτα σηκώθηκε.. Της φώναζε ο άντρας μου "βόλτα, βόλτα" και δεν έφευγε. Σηκώθηκα εγώ από το κρεβάτι και της έβαλα τον οδηγό να για βγει έξω!!

Τι πλάσματα έχουμε;; Πόσο πολύ τα αγαπάω!:love:
 








Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Το έτερον ήμισυ το βλέπω να την βγάζει καναπέ απόψε :ROFLMAO::ROFLMAO:

Περαστικά...
Σε ευχαριστώ πολύ!!
Χαχα ο Αζορ έχει πάει στο πατρικό μου γιατί δε κατέβαινε με τίποτα από το κρεβάτι εν τέλει και η Νεφέλη έχει μετακομίσει στο κρεβατάκι της! Οπότε, το έτερον ήμισυ θα έχει την ευκαιρία να κοιμηθεί με μια γκρινιάρα σήμερα (και για τις επόμενες μέρες νομίζω)....
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Περαστικά! Με τέτοιους νοσοκομους θα είναι και γρήγορα
Και εγώ αυτό πιστεύω!! Σε ευχαριστώ πολύ! :love::giggle:

Οφείλεις να παραδεχθείς, πως είναι ωραίο πράγμα, άλλος να τα φροντίζει και άλλος να τα χαίρεται :D

Σιδερένια (y)
Ωραίο είναι, δε λέω, αλλά μου κάθεται βαρύ που δε μπορώ ούτε να παίξω μαζί τους, ούτε να τα πάω βόλτα! :censored::cautious:
Σε ευχαριστώ πολύ, @mareco !
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3