Captain Hook




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Όχι, όχι, καλά κάνεις! Βάλε όσες θες, εμείς τις χαιρόμαστε!
(Αλλά σε βρίσκω πολύ θαρραλέα, χωρίς κάλυμμα στον καναπέ. Εγώ τρέμω)
 
  • Like
Reactions: mariakala


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
View attachment 59914
View attachment 59915 View attachment 59916

Συγγνώμη για τις πολλές φωτογραφίες. Αλλά δεν μπορώ.... τον λατρεύω τον μικρο
Όχι, όχι, καλά κάνεις! Βάλε όσες θες, εμείς τις χαιρόμαστε!
(Αλλά σε βρίσκω πολύ θαρραλέα, χωρίς κάλυμμα στον καναπέ. Εγώ τρέμω)
Εεε όταν ο σκύλος αυτοανακυρησει τον εαυτό του άρχοντα του καναπέ.... Εεε τι δουλειά έχουμε εμείς να επέμβουμε. (Μονο Κάθε φορά που κατεβαίνει ακολουθεί μίνι ηλεκτρική σκούπα για κάνα 5 λεπτο )
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Με την κόρη θα έλεγα να τον αγνοήσετε και να τον αγνοήσει και η ίδια.
Θα περάσει.
Και καλή επιτυχία ευχομαι φυσικά αλλα αυτό το ξεκινάω σχολείο στις 8 το πρωί κι γυρνάω από τα μαθήματα 11 το βραδυ μου έχει κάτσει στο λαιμό. Δηλαδή η κόρη(και όχι μόνο η κόρη σου) ''εργάζεται'' κανένα 14ωρο την ημέρα;
 
Last edited:


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Με την κόρη θα έλεγα να τον αγνοήσετε και να τον αγνοήσει και η ίδια.
Θα περάσει.
Και καλή επιτυχία ευχομαι φυσικά αλλα αυτό το ξεκινάω σχολείο στις 8 το πρωί κι γυρνάω από τα μαθήματα 11 το βραδυ μου έχει κάτσει στο λαιμό. Δηλαδή η κόρη(και όχι μόνο η κόρη σου) ''εργάζεται'' κανένα 14ωρο την ημέρα;
Δηλαδή συμπεριφερομαστε Όλοι κανονικά και δεν τον αφήνουμε να περνάει το δικό του?


Όσο για αυτό το 14ωρο είναι η σκληρή πραγματικότητα που περνάνε όλα τα παιδιά στην ηλικία των 17-18 στην Ελλάδα μας. Αυτό το υπέροχο εκπαιδευτικό σύστημα το οποίο εξαντλεί τα παιδιά στο έπακρο. Ρωτώντας φίλους της αλλά και την ίδια την κόρη μου, δεν έχουν βγει οι περισσότεροι βόλτα Μ τους φίλους τους από την 1η Σεπτεμβρίου. Μια χρονιά είναι όμως και θα περάσει τι να κάνουμε.... (μακαρι) κάποτε στο μέλλον ίσως να αλλάξει κάτι.
 
  • Like
Reactions: mariakala


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Όσο για αυτό το 14ωρο είναι η σκληρή πραγματικότητα που περνάνε όλα τα παιδιά στην ηλικία των 17-18 στην Ελλάδα μας.
Τα μεγαλύτερα παιδιά, τα...18 και πέρα, να δεις τι περνάνε. Τώρα, σ'αυτή την ηλικία, μια χαρά είναι :rolleyes::)
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
εμένα αυτός ο σκύλος μου αρέσει πάντως..:D ετεροχρονισμένα (όπως πάντα) διάβασα κι αυτά που σου είπε το ζευγάρι στη βόλτα και απορώ ρε παιδί μου πως..ΠΟΥ βρίσκετε την ψυχραιμία τι να πω. μπράβο
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Αν και έχουν περάσει πάνω από 10 χρονια από τη χρονιά των πανελληνίων μου, θυμάμαι πολύ καλά πόσο εξαντλητικό ήταν (5 χρόνια μετά έβλεπα ακόμα εφιάλτες, τώρα βλέπω με τη σχολή)!
Καλή δύναμη στη κόρη σου και σε εσάς!
Και για να μην είμαι τελείως εκτός θέματος, σκέψου πόσο καλό κάνει και σε εκείνη η παρέα με το Χουκ. Αυτή η βόλτα της μίας ώρας, που για σένα μπορεί να φαίνεται πως επηρεάζει το διάβασμά της, για εκείνη ίσως είναι η ευκαιρία της να ξεσκάσει, να ξεχαστεί και να αποφορτιστεί από μία μέρα μέσα στα βιβλία. Λειτουργεί καλύτερα και ο εγκέφαλος έτσι (y);)
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας. Το θέμα δεν το εχω τόσο με το διάβασμα του παιδιού Όσο με την διάθεσή του μικρου. Αυτός, ο οποίος ήταν ασταματητος, δεν έβαζε τον ποπο του κάτω και ζήταγε συνέχεια παιχνιδι, τώρα το μόνο που κάνει είναι να ξαπλώνει στον καναπέ (γι'αυτό και σε ολες οι φωτογραφίες ειναι πάνω του ). Αισθάνομαι άσχημα που τον βλέπω έτσι και ήθελα να μάθω Εάν μπορώ να κανω κάτι (εκτός από υπομονή)

Υγ. Το σκυλί είναι κλινικά υγιή. Το πρώτο πραγμα που κάναμε ήταν Να πάμε στην γιατρο, η οποία μας απέκλεισε πιθανότητα ασθενείας.
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
εμένα αυτός ο σκύλος μου αρέσει πάντως..:D ετεροχρονισμένα (όπως πάντα) διάβασα κι αυτά που σου είπε το ζευγάρι στη βόλτα και απορώ ρε παιδί μου πως..ΠΟΥ βρίσκετε την ψυχραιμία τι να πω. μπράβο
Να ταν μόνο αυτή η φορά... σχεδόν σε κάθε μας βόλτα θα μας την πει κάποιος, ή "γνωστής" ή παρεξηγημένος. Το πόσα ζευγαρωματα μας έχουν προτείνει δεν λέγεται. Το πιο κουραστικό πάντως είναι μια συγκεκριμένη κυρία που συναντάμε κάθε μέρα η οποία κάθε μέρα κάνει και νέα προσπάθεια Να με πείσει ότι ο σκύλος μου είναι καθαρόαιμο. Το πιο γελοίο είναι ότι κάθε φορά λέει και άλλη ράτσα, έχουμε πάει από λύκο (του βουνού όχι λυκοσκυλο) σε ακιτα και χασκι μαζι και τώρα μου λέει ότι είναι κυνηγοσκυλο.
 




Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Πες της κι εσύ, Ντίνγκο είναι, καθαρόαιμο και μόνο με τέτοιο θα το ζευγαρώσω, κι αυτό, αν μου αρέσει το πεντιγκρί της θηλυκιάς
Πολύ φοβάμαι ότι μετά θα έχει την απορία για ποιο λόγο ήθελα pedigree και όχι friskies.
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
μα ρε συ πως αντέχεις να μην το ρίχνεις στην τρελή; εγω ας πούμε σε αντίστοιχη περίπτωση περί ζευγαρώματος με την επίμονη κυρία θα έλεγα κάτι τύπου "αχ δυστυχώς έχει διαγνωστεί με σχιζοειδή διαταραχή ο σκύλος και απαγορεύεται το ζευγάρωμα βάσει νόμου σε αυτή την περίπτωση!" ε μα! και όσο για το καθαρόαιμο θα έλεγα ότι το πήρα απο ένα μπατζανάκη στο χωριό που ζευγάρωσε ο σκύλος του με λύκαινα!
 










Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Το σκέφτηκα πολύ, το γνωρίζω ότι αυτό είναι το DOGforum και ζητώ συγνώμη αλλά ένιωσα ότι σε αυτό το πλασματακι αξίζει, και με το παραπάνω, έστω αυτή η μικρή αναφορά.

7 μήνες πριν ένα πρωί στην αυλή μας εμφανίστηκε ένα μικρό πλασματακι (γατακι). Ήταν κάτι ημερών δεν είχε ανοίξει καλά καλά τα ματάκια του. Το πήραμε στον κτηνίατρο ο οποίος μας έδωσε και οδηγίες τι να κάνουμε. Το βάλαμε σπίτι και προσπαθήσαμε να του δώσουμε ότι καλύτερο μπορέσαμε. Το γατί μεγαλωσε και έγινε γατα και άνοιξε τα ματάκια του. Δυστυχώς όμως η κτηνίατρος μας διέγνωσε με γλαύκωμα. Δεν το βάλαμε κάτω, αγοράσαμε ορούς και αντιβίωση και η όραση της από μηδενική εγινε ελάχιστη. Είχαμε βάλλει αγγελίες παντού αλλά το τηλέφωνο δεν χτύπησε ούτε μια φορά. Μπορεί να έφταιγε το ότι ήμασταν ειλικρινής και αναφέραμε το πρόβλημα της στην αγγελία. Πάραυτα εμείς την κρατούσαμε στο σπίτι και τη βλέπαμε να μεγαλώνει. Η αναπηρία της δεν την σταμάτησε ποτέ να κάνει τίποτα. Μια μέρα λοιπόν βρέθηκε κάποιος (ή πιο σωστά τότε το κατάλαβα με εμείς ότι βρεθηκε) ο οποίος αγαπούσε την μικρή παρόλα τα προβλήματα της, που υποσχέθηκε σε αυτήν και στον εαυτό του ότι θα την προσέχει για πάντα, και έτσι έκανε. Η μικρή λοιπόν υιοθετήθηκε από τον χουκ, και έγινε επίσημο μέλος της οικογένειας μας. Οι αγγελίες κατέβηκαν και την ονομάσαμε Έλσα. Η μικρή και ο μικρός έγιναν αχώριστοι, κάθε πρωί αφού έφευγαν τα παιδιά για το σχολείο, ο μικρός ξάπλωνε στον καναπέ και η μικρή χανόταν στην αγκαλιά του. Όταν τρώγανε ο μικρός την άφηνε παντα να κλεβει καμία κροκετα από το πιάτο του, κάτι πολύ ασυνήθιστο για το μικρό. Όταν γέμισε η αυλή με αρσενικούς επειδή η μικρή ήταν σε οίστρο ο χουκ δεν άφησε κανέναν να τη πλησιάσει.

Τα πράγματα όμως τις τελευταίες μέρες δεν ήταν καλά. Η μικρή παραπατουσε και έκλαιγε συνέχεια. Πήγαμε στο γιατρό όπου και κάναμε διάφορες εξετάσεις αίματος διότι δεν μπορούσε να διαγνωσθεί το είχε η μικρή. Δοκιμάσαμε τα πάντα, πήγαμε σε 8 γιατρούς και κανείς δεν μας έλεγε τι έχει η μικρή. Οι 7 στους 8 μάλιστα μας είπαν να μην ανησυχούμε καν. Στο σπίτι την ακούγαμε συνέχεια να παραπονιέται. Και ο μικρός δεν άφησε το πλευρό της ούτε μια στιγμή.

Συγγνώμη, κοπέλα μου που δεν κάναμε κάτι παραπάνω. Συγγνώμη που δεν σε ήθελε κανείς, εξαιτίας της ειλικρίνειας μας. Συγγνώμη που δεν ήμουν δίπλα σου στις τελευταίες σου στιγμές....

Το κορίτσι μας έφυγε στην αγκαλιά του "μεγάλου της αδελφου", του προστάτη της, σήμερα το πρωί. Δεν άντεξε το κορμάκι της άλλο...

Μια φωτογραφία της μικρής μας
Screenshot_2016-12-08-11-00-52-1.png

Καλό ταξίδι κορίτσι μου
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma