Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Και γιατί να την κατεβάσεις; Αστην εκεί, να το ευχαριστηθείτε και οι δύο.
Εγώ δε θέλω, αλλά όταν ρώτησα το γιατρό, αν μπορώ να τα έχω δίπλα μου στο κρεβάτι, μου είπε όχι μέχρι να βγάλουμε τα ράμματα.. Εντάξει, δε τον ακούω και ιδιαίτερα όπως καταλάβατε όλοι :whistle::sneaky::p

Περαστικά σου, να τα χαίρεσαι .. είναι ψυχούλες :love:
Σε ευχαριστώ πολύ!! Τα χαίρομαι τα ψυχουλια μου! Να είσαι καλά! :love:
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Υπερβολές!!!
Πάνω από επιδέσμους, πάνω από σεντόνια και παπλώματα, τι μπορεί να συμβεί;
Απόλαυσε την παρέα της. Είναι ότι καλύτερο. Δεν παθαίνεις τίποτα.
αυτο θα κάνω και ας λέει ότι θέλει! Το ξέρω ότι είναι ότι καλύτερο! :love:

Παίρνεις αντιβίωση, δεν παίρνεις; Ε, τότε που το πρόβλημα. Άσε που δεν έχει ο σκύλος παραπάνω μικρόβια από ένα πληκτρολόγιο, για παράδειγμα...
Ε, α να γεια σας! Και εγώ αυτό είπα στο γιατρό, αλλά ήταν κατηγορηματικός.

Αντιβίωση θα παίρνω για 6 μέρες και το πόδι είναι φασκιωμενο καλά καλά! Δηλαδή τι μπορεί να πάθω με το σκυλί δίπλα μου; λες και δεν υπάρχουν τρίχες παντού στο σπίτι, η παρουσία του διπλα μου τον πείραξε...

Δε την κατεβάζω τη μικρή, οταν θέλει κατεβαίνει μόνη της! Ας λέει ότι θέλει ο ντοκ.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μα μόνο τρίχες; Ακόμα και σε σπίτι που δεν έχει μπει ποτέ κατοικίδιο, ο επίδεσμος μαζεύει από το περιβάλλον ένα σκασμό μικρόβια κι ακαθαρσίες. Για πόσες μέρες, νομίζει ο γιατρός, μένει άσπρος ένας επίδεσμος; Ασχέτως σκύλων. Ή δεν θα μπεις να κάνεις μπάνιο δεκαπέντε μέρες μέχρι να βγουν τα ράμματα; με το πόδι έξω από τη μπανιέρα μεν, με υγρασία στο περιβάλλον, δε... Αν ήταν έτσι εύκολες οι μολυνσεις δεν θα περίμεναν τους νοσοκόμους σου να ανέβουν στο κρεβάτι. Η απλή, καθημερινή ζωή αρκεί. Πφφφ, πολλά πράγματα δεν τα πιάνει η λογική μου...
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Και όμως πρόπερσι που είχα κάνει το πρώτο χειρουργείο, μπάνιο έκανα την 9η μέρα, αφού είχαμε βγάλει κάποια από τα ράμματα. Και πάλι το είχα καλύψει από πάνω μέχρι κάτω με διαφανή μεμβράνη για να μη βρεξω τους επιδέσμους. Τα μαλλιά με βοηθούσε η μαμά μου να τα λουσω, αλλά για μπάνιο ούτε κουβέντα δεν άκουγε. Και πάλι το τι παρακάλια έριξα για να με αφήσει έστω και έτσι, μόνο εγώ το ξέρω... Απαίσιες μνήμες... :cry::barefoot::unsure:
 
  • Like
Reactions: mariakala


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
αυτη την στιγμη και για καμποσο ακομη διαστημα,το ανοσοποιητικο σου θα κανει υπερωριες προσπαθωντας να επουλωσει...δεν υπαρχει κανενας λογος να το φορτωσεις με οτιδηποτε επιπροσθετο...

ο λογος που σου λεει να αποφυγεις τις επαφες με τον σκυλο,εχει να κανει με το εξης απλο...εσυ δεν κυλιεσαι στα πατωματα,οποτε δεν μπορεις να τσιμπησεις τιποτε απο κει...ο σκυλος ομως κυλιεται και ανετα μπορει να στα μεταφερει...

εγω θα ακουγα τον γιατρο.,τουλαχιστον στα πολλα κολλητιλικια...
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εκτος αν δεν το λεει για τα μικρόβια αλλα μηπως κατά λάθος ξαπλωσει πανω στο ποδι σου; κ σε τραυματίσει....

Εεεε χμχμχμ... Γκουχου γκουχου.... Ουτε εγω θα τον ακουγα χμχμ γκουχου γκουχου...

Σιδερένια
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
αυτη την στιγμη και για καμποσο ακομη διαστημα,το ανοσοποιητικο σου θα κανει υπερωριες προσπαθωντας να επουλωσει...δεν υπαρχει κανενας λογος να το φορτωσεις με οτιδηποτε επιπροσθετο...

ο λογος που σου λεει να αποφυγεις τις επαφες με τον σκυλο,εχει να κανει με το εξης απλο...εσυ δεν κυλιεσαι στα πατωματα,οποτε δεν μπορεις να τσιμπησεις τιποτε απο κει...ο σκυλος ομως κυλιεται και ανετα μπορει να στα μεταφερει...

εγω θα ακουγα τον γιατρο.,τουλαχιστον στα πολλα κολλητιλικια...
Το πόδι είναι φασκιωμενο με 1 μέτρο γάζα και από κάτω άλλο 1 μέτρο βαμβάκι. Επίσης είμαι σκεπασμένη όταν είναι τα σκυλιά δίπλα μου και δεν έρχονται σε άμεση επαφή με τις γάζες.
Το μόνο που κάνουν είναι να ξαπλώνουν δίπλα μου και να κοιμούνται.. Δε θέλω να τα μαλώνω να κατέβουν, ειδικά όταν το κάνουν επειδή καταλαβαίνουν ότι εγώ δεν είμαι καλά..

Εκτος αν δεν το λεει για τα μικρόβια αλλα μηπως κατά λάθος ξαπλωσει πανω στο ποδι σου; κ σε τραυματίσει....

Εεεε χμχμχμ... Γκουχου γκουχου.... Ουτε εγω θα τον ακουγα χμχμ γκουχου γκουχου...

Σιδερένια
Για τα μικρόβια μου είπε. Όχι για να μη με τραυματίσουν.. Αυτό το ελέγχω όσο μπορώ περισσότερο και όταν παίζουν είτε είμαι ξάπλα στον καναπέ, όπου δεν ανεβαίνουν, είτε είμαι ξάπλα στο κρεβάτι, όπου τα μαλώνω και ηρεμούν.

Χαχα κάνεις μας δε θα τον άκουγε στη θέση μου :p :D
Σε ευχαριστώ πολύ!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
αυτη την στιγμη και για καμποσο ακομη διαστημα,το ανοσοποιητικο σου θα κανει υπερωριες προσπαθωντας να επουλωσει...δεν υπαρχει κανενας λογος να το φορτωσεις με οτιδηποτε επιπροσθετο...

ο λογος που σου λεει να αποφυγεις τις επαφες με τον σκυλο,εχει να κανει με το εξης απλο...εσυ δεν κυλιεσαι στα πατωματα,οποτε δεν μπορεις να τσιμπησεις τιποτε απο κει...ο σκυλος ομως κυλιεται και ανετα μπορει να στα μεταφερει...

εγω θα ακουγα τον γιατρο.,τουλαχιστον στα πολλα κολλητιλικια...
Το πόδι είναι φασκιωμενο με 1 μέτρο γάζα και από κάτω άλλο 1 μέτρο βαμβάκι. Επίσης είμαι σκεπασμένη όταν είναι τα σκυλιά δίπλα μου και δεν έρχονται σε άμεση επαφή με τις γάζες.
Το μόνο που κάνουν είναι να ξαπλώνουν δίπλα μου και να κοιμούνται.. Δε θέλω να τα μαλώνω να κατέβουν, ειδικά όταν το κάνουν επειδή καταλαβαίνουν ότι εγώ δεν είμαι καλά..

Εκτος αν δεν το λεει για τα μικρόβια αλλα μηπως κατά λάθος ξαπλωσει πανω στο ποδι σου; κ σε τραυματίσει....

Εεεε χμχμχμ... Γκουχου γκουχου.... Ουτε εγω θα τον ακουγα χμχμ γκουχου γκουχου...

Σιδερένια
Για τα μικρόβια μου είπε. Όχι για να μη με τραυματίσουν.. Αυτό το ελέγχω όσο μπορώ περισσότερο και όταν παίζουν είτε είμαι ξάπλα στον καναπέ, όπου δεν ανεβαίνουν, είτε είμαι ξάπλα στο κρεβάτι, όπου τα μαλώνω και ηρεμούν.

Χαχα κάνεις μας δε θα τον άκουγε στη θέση μου :p :D
Σε ευχαριστώ πολύ!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Η παραπονιαρα μου!20160929_145328.jpg

Με πονούσε το γόνατο και με τραβούσαν τα ράμματα.. Από τον καναπέ είπα να μεταφερθω στο κρεβάτι μήπως και βρω καλυτερο μέρος να απλώσω το ποδι.. Ο Αζορ κοιμόταν ήδη στο κρεβάτι και μου είχε γυρισμένη πλάτη.
Με το που ξάπλωσα, γύρισε, αναστέναξε, τον σκέπασα και κοιμηθήκαμε έτσι τουλάχιστον 1.5 ώρα.

Δε κουνήθηκε ούτε ένα εκατοστό. Δε με ενόχλησε καθόλου. Δε παραπονέθηκε ούτε καν για τις ανάγκες του και ας είχε να βγει από τις 7.30 το πρωί.

Βούτυρο ή Ολιάννα λέμε..... :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:20160929_133928.jpg
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Πραγματικά!
Η Νεφέλη είναι περισσοτερο ντίβα και δεν έρχεται τόσο πολύ σήμερα δίπλα μου, αλλά ο μικρος.... Τι να πω... Δώστου μια αγκαλιά, μια κουβέρτα και ένα κρεβάτι και τα ξεχνάει όλα!
Τι διαμάντια κρύβουν οι δρόμοι ρε γαμωτο...
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Έπιασα 2 γρουμπαδάκια το μεσημέρι και ο άντρας μου την πήγε στο γιατρό πριν λίγο.
Τίποτα το ανησυχητικό ευτυχώς.
Κερδίσαμε τσιμπήματα από κάποιο έντομο στην ουρά κατά την ούρηση.
Αλοιφή Isaderm για 5 μέρες πρωί βράδυ.

Επίσης η δεσποινίδα έβαλε 1 κιλό. Αρχίζουμε δίαιτα από σήμερα!!
20161004_182204.jpg 20161004_182223.jpg
 
  • Like
Reactions: mareco




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Περαστικά!:) Το τρίχωμα από το τσίμπημα έγινε έτσι; ή το ξύρισε ο γιατρός για να το δει;
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Πρέπει να πω τον πόνο μου κάπου...
Θέλω να βγάλω βόλτα τα σκυλιά μου.... Έχει μία εβδομάδα ακριβώς που δε τα έχω βγάλει ούτε έξω από την εξώπορτα..
Σε λίγο θα κατεβάσει στον κήπο την μικρή ο άντρας μου και θα πάω μαζί του. Έτσι για το γαμώτο! Να πω οτι βγήκα έστω από το σπίτι :(
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.749
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π