με λένε Βαρούφ




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
οφείλω να ομολογήσω οτι η αντίδραση δεν ήταν αυτή που περίμενα! Ή που τελικά με αγαπάνε ή που η γιόγκα τελικά σε κάνει πολυυυ ζεν!

Δε το ταϊζετε το σκλι, ε;; Όμπιαβζλι. Θα σας φέρω την πρόνοια !!! :ROFLMAO:
νομίζω, από την διάταξη των πραγμάτων, οτι μάλλον προσπαθούσε να ανέβει στον πάγκο της κουζίνας και πέφτοντας έπεσε με το βάρος του πάνω στην καμπύλη της καρέκλας και ιδού τα αποτελέσματα. Άλλο πιθανό σενάριο δεν βλέπουμε! (2Τ)
 
Last edited:


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το να αραξε με τα ποδια πανω στο τραπεζι κ να εκανε το κλασσικο κούνημα μεχρι που έφαγε τα μουτρα του προς τα πισω γτ δεν σας περναει απο το μυαλό;;;
 
  • Like
Reactions: barouf








barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Καλημέρα φίλοι μου αγαπημένοι!!!! και εμένα μου λείψατε, αλλά εδώ μέσα συμβαίνουν πράγματα και θάματα!!! Η τρελή κάπου έχει μπλέξει. Έχει χωθεί με τα μούτρα στον υπολογιστή (για αυτό δεν βρίσκω και ευκαιρία να μπω στο φόρουμ). Κάθε τρεις και λίγο, σηκώνει το κεφάλι της και λέει "Συγνώμη ρε Βαρούφι, αλλά αν μας κάτσει αυτό θα σε έχω πασά στα Γιάννενα". Προφανώς ετοιμάζει κάποια μετακόμιση....
Τι να κάνω και εγώ, περιμένω καρτερικά στη γωνιά μου πότε θα ασχοληθούν μαζί μου. Πάει ο καιρός της κατηραμμένης κρίσης που ήμουνα η μοναδική της ασχολία....
Πραγματικά προσπαθώ να τη στηρίξω όσο μπορώ, γιατί το βλέπω πως κουράζετε. Να, για παράδειγμα μια μέρα ανέλαβα να φτιάξω εγώ το πρωινό. Σέρβιρα κεκάκια με γάλα! Άργησαν όμως να ξυπνήσουν.....20161017_150833.jpg
βλέπετε και στα μούτρα μου τη μεγάλη απογοήτευση που δεν καταφέραμε να φάμε σαν οικογένεια!!!!

Μες τη βαρεμάρα μου θυμήθηκα την πολύτιμη συμβουλή του @myEnzo και είπα να το ρίξω λίγο έξω. Έφαγα λοιπόν ένα ποντίκι (υπολογιστή, όχι αρούρι!!), μασούλησα κάτι περσίδες, έκανα και κάτι καταδρομικές στον πάγκο της κουζίνας.....
Βέβαια έχει και τα καλά της αυτή η περίοδος. Αυτή, από τις τύψεις της, μέχρι και στον καναπέ με άφησε να ανέβω!!! Μέχρι τώρα δε με άφηνε γιατί λέει το γεμίζω τρίχες! Κάποια στιγμή βέβαια κατάλαβε οτι και μόνο που περνάω δίπλα από τον καναπέ τον γεμίζω τρίχες και βρήκε μια μέση λύση. Μου στρώνουνε την κουβέρτα μου και κάθομαι εκεί.

Έγινα και εγώ σκυλάκι καναπέ!!!!20160524_163739.jpg

Σας αποχαιρετώ με μια φώτο από το προηγούμενο σκ που με πήγανε στας εξοχάς για να βεβαιωθείτε για το καλόν της υγείας μου και να μη νομίζετε οτι με παραμελούν!20161120_133320.jpg
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Προς τα 2Τ και κυρίως την Τρελή που έχει και μια εξτρά ευαισθησία: Εγώ δεν συμβούλεψα ποτέ κανέναν να φάει ποντίκια (έστω και ψεύτικα), περσίδες κτλ... Δεν ξέρω τί λέει αυτός ο ενοχότατος τύπος αλλά εγώ πάντως είμαι αθώα... Εκτός κι αν μπήκε ξένος δάκτυλος στη μέση... Πάω να το ερευνήσω το πράγμα... Να τί είπα εγώ στο παρελθόν:

Έλα εδώ να συζητήσετε με τον Enzo τα ψυχολογικά σας (έξι φορτιστές έκλαψα... κλάιν) κι αφήστε τον Τυπά την Τρελή κι εμένα να δοξάζουμε τον πανάγαθο... Μόνο μη σας μπαίνουν περίεργες ιδέες, γκέγκε;;; :p
Επίσης, αναγνωρίζω το λουρί και το κουβερτάκι σου... Όλοι απ' την ίδια μεριά ξεκινάμε τα σκυλοψώνια μου φαίνεται... :D
Eeeeeeenzoooooo, να σε ρωτήσω κάτι μανάρι μου!!!!!
 
  • Like
Reactions: Lavernne and barouf


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Έχεις δίκιο @myEnzo , από εσένα πηρα τις ιδές. Άλλος ήταν ο υποκινητής!!!

Άσε, αυτά τα απωθημένα από την παιδική ηλικία πληρώνουμε όλοι. Έχεις τη ζωή μπροστά σου Βαρούφ! Πότε δεν είναι αργά να το ρίξεις και λίγο, έξω. Κι άσε τον Τυπά και την Τρελή να κουρεύονται.
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Εντάξει, παίζει να κλαίω από τα γέλια.
Δεν έχω έμπνευση σήμερα, παρακολουθώ όμως γιατί πορώθηκα.

Βαρούφ. Σ'αγαπώ. Τέλος.
 


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Καλή χρονιά σας εύχομαι,
υγεία και αγάπη.
Κόκαλα στο τραπέζι σας,
σκυλιά στον καναπέ σας,
μεσ' τη χρονιά να ζήσετε
τις πιο τρελές χαρές σας!!

20170101_151621.jpg

20170101_154206.jpg 20170101_151707.jpg

Ανήμερα πρωτοχρονιά πήραμε τους δρόμους. Είχε ωραίο καιρό και πήγαμε για μπάνιο!!! Αυτοί δε βούτηξαν, δεν κατάλαβα γιατί.... Εγώ βούτηξα! ήταν λίγο δροσερή, να πω την αλήθειά, αλλά τσοπάνος είμαι, αντέχω!
Σας φιλώ!!!!
 




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Θέλω να ανεβάσω ένα βιντεο να με καμαρώσετε και δεν μπορώ... Δεν γίνεται να το ανεβάσω σαν αρχείο? μόνο μεσώ youtube?

Επίσης, εγώ ο τσοπάνος αρέσκομαι ιδιαίτερα στο θαλασσινό μπανάκι. Στη μπανιέρα ζορίζομαι, βρομύλος εκ γενετής γαρ...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Σήμερα έκανα κάτι πολύ σπουδαίο, έτσι μου είπαν δηλαδή, γιατί για μένα ήταν πολύ απλό. Έγινα ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ! Μάλιστα! Έδωσα αίμα για ένα άλλο σκυλάκι που το χρειαζόταν! Η διαδικασία ήταν απλή, δεν κράτησε πολύ, η χαρά μου όμως μεγάλη. Βοήθησα κάποιον που είχε ανάγκη και εμένα δεν μου στοίχισε τίποτα. Ήταν ακριβώς όπως το λέει η δική σας διαφήμιση, δέκα λεπτά από το χρόνο μου ήταν. Και πήρα πίσω τόση αγάπη και χαρά, τόση ευγνωμοσύνη!

Για εμάς τους σκύλους δεν υπάρχει τράπεζα αίματος. Αν κάποιος από εμάς χρειαστεί πρέπει να βρεθεί κάποιος να δώσει εκεί επιτόπου.

Εσείς, οι άνθρωποι είστε πολύ τυχεροί. Έχετε τράπεζα αίματος και το μόνο που χρειάζεται είναι να φροντίζετε να είναι πάντα γεμάτη. Γεμάτη και διαθέσιμη σε όποιον χρειαστεί. Αν ξέρατε τι χαρά θα δίνατε και τι χαρά θα παίρνατε πάλι πίσω…. Δεν θα το σκεφτόσασταν στιγμή….
 




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Απορω που δεν ειχε υποπεσει στην αντιληψη μου αυτο το νημα τοσο καιρο! Ενταξει Βαρουφ, εισαι μεγαλο αστερι και σαν κουτβι και σαν ενηλικος. Τριχρωμος και γιγαντοσωμος αλλα με ψυχη μικρου παιδιου! Να χαιρεσαι τους συγκατοικους σου και να σε χαιρονται κι αυτοι.
Πολλα συγχαρητηρια που εγινες αιμοδοτης...ειναι σημαντικο να ξερεις οτι 10λεπτα του χρονου σου χαριζουν παραπανισια ζωη σε ενα αλλο σκυλο! Περιμενω update απο τις διακοπες..σας..και κατα ποσο πλεον μοιραζεστε ολοι την ιδια σκηνη, η σου εχουν κανει ειδικη, παραγγελια μονη σκηνη για σενα!
 
  • Like
Reactions: Lavernne




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
@Giannis_Rottie επειδή αναρωτήθηκες, θα σου δείξω το πρώτο καλοκαίρι ....

Η φώτο που είχες δει είναι από το πρώτο τριήμερο που με πήρανε μαζί (και το μετάνιωσαν οικτρά γιατί μας άκουσε όλο το δάσος!!!) Το καλοκαίρι με πήγανε στο ίδιο δάσος (να διώξω οτι είχε απομείνει από την πανίδα, που δεν το έδιωξα την πρώτη φορά)
Εδώ με βλέπετε κατά τη διαδρομή.... διακοπές μου είπαν θα πάμε.... για μετακόμιση δεν είπαν τίποτα ....WP_001552.jpg
Με τα πολλά φτάσαμε... και στίσαμε τις εγκαταστάσεις μας...
WP_001578.jpg

εγώ τοποθετήθηκα εδώ αυτοβούλως.
WP_001579.jpg

το βράδυ δεν άφησα κατασκηνωτή σε απόσταση ενός μιλίου να κοιμηθεί, οπότε πάλι με μάζεψαν μέσα....
WP_001588.jpg

αύριο θα σας δείξω και τις παραλιακές εγκαταστάσεις!
Τώρα πάω να γαβγίσω τα διναμιτάκια!
Καλή Ανάσταση!!!!
 


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
όπως σας υποσχέθηκα θα σας δείξω και τις παραλιακές εγκαταστάσεις μας!

εδώ πέρασα την πρώτη μέρα στην παραλία! Έκανε ζέστη και είχα ανάγκη από σκιά. Οπότε τους έδιωξα από την ομπρέλα και τοποθετήθηκα φαρδύς πλατύς στη μέση της παχιάς σκιάς! Αυτοί κάθισαν λίγο πιο πέρα (κοντά μου δεν γίνεται, γιατί σκάβω και πετάω παντού άμμο)

εδώ με βλέπετε στη στάση "απόβαση στη Νορμανδία"
WP_001590.jpg
τη δεύτερη μέρα, είπαν ότι δε γίνεται εγώ να έχω ομπρέλα και αυτοί να καίγονται και τοποθετήθηκα σε αυτό εδώ το αντίσκηνο!!!!! μόνο η ομπρελίτσα λείπει από το ποτό μου!!!!
WP_001694.jpg

ευτυχώς, την τρίτη μέρα βρήκαμε το σπίτι του Ροβινσόνα και σώθηκα!!!
WP_001645.jpg

κατά τα λοιπά, οι διακοπές κύλησαν σε πολύ ρομαντικό κλίμα.....

WP_001623.jpg
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
χαχαχα, ενταξει....οι περιγραφες ειναι φοβερες...!Βαρουφ εισαι μεγαλη μορφη τοσο στην περιπετεια οσο και στην αφηγηση. Ευχομαι παντα χαρες κι ωραιες στιγμες τοσο σε σενα οσο και στους κηδεμονες σου! keep us informed with new adventures!
 
  • Like
Reactions: barouf


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3