Εληά ή κάτι άλλο;;;


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Εδω και καποια χρονια,ο Ροκυ ειχε βγαλει μια εληα στο πισω μερος προς το ποπο του...κοντα στην ουρα...ηταν σε μεγεθος στραγαλιου...το ειχα δειξει στη κτηνιατρο και μου ειπε οτι απλα το παρακολουθουμε κι οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο...σημερα ομως,παρατηρησα οτι παραμεγαλωσε...εχει φουσκωσει και ειναι πιο μεγαλο απο ενα ρεβυθι ας πουμε...
Ενημερωσα τη κτηνιατρο και πρεπει να παμε εννοειται να το δει,αλλά ισως χρειαστει χειρουργειο για να το βγαλει και να σταλει για βιοψια να δουμε τι γινεται...
Οπως καταλαβαινετε εχω φοβηθει πολυ,τοσο για το τι θα δειξει η βιοψια,οσο και για το χειρουργειο γιατι θα γινει ολικη ναρκωση...πριν δυο χρονια παλι ειχε χειρουργηθει με ολικη ναρκωση για το αυτακι του...δε ξερω βρε παιδια ανησυχω γιατι μεγαλωνει κι αυτος...ειναι τωρα 8 και...χρονων...
Καποια γνωμη, αν γνωριζετε κατι, ή αν εχετε εμπειρια θα ηθελα να μου πειτε...
 




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Μεχρι στιγμης δεν εχει ματωσει παντως...θα το εχω υποψιν μου..δυσκολο μου φαινεται να φυγει μονη της...σευχαριστω Berna:)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μεχρι στιγμης δεν εχει ματωσει παντως...θα το εχω υποψιν μου..δυσκολο μου φαινεται να φυγει μονη της...σευχαριστω Berna:)
Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά ο κτηνίατρος μου είχε πει πως μπορεί να φύγει από μόνη της (ο Κούκης είχε μία στο πίσω πόδι του). Παραμπιπτόντως δεν είχα ιδέα πως θα μάτωνε. Ημουν στη δουλειά και με πήρε τηλέφωνο πανικόβλητος ο πατέρας μου πως ο Κούκης μάλλον χτύπησε κάπου και είχε αίματα παντού! Οταν ήρθα σπίτι δεν είχε πια τίποτα, η κρεατοελιά δεν υπήρχε πια και δεν ξαναέβαλε άλλη :)
 
  • Like
Reactions: Viviana


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Αν σου πει η κτηνίατρος ότι πρέπει να σταλεί για βιοψία θα το κάνεις. Μη φοβάσαι τη νάρκωση, μην ξεχνάς ότι η Λούση στα 14 έκανε σοβαρό χειρουργείο στο συκώτι και όλα πήγαν καλά. Στα 8 του ο μικρός είναι τζόβενο! Μπορεί πάλι να σου πει η γιατρός ότι δεν είναι τίποτα όπως είπε η Berna οπότε μην ανησυχείς προκαταβολικά.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, σήμερα την παρατήρησα, πρόσφατα πρέπει να έχει βγει. Να τον πάω στον ντόκτορ να ρίξει μια ματιά;

 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Η Πέππερ είχε βγάλει μια μικρή κρεατοελιά κάτω από το σαγόνι πριν 2 χρόνια όταν το ανοσοποιητικό της είχε πέσει στα τάρταρα - δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό. Ο γιατρός είχε αποφανθεί ότι δεν είναι τίποτα (μπροστά σε όλα τα άλλα που είχε βέβαια τότε ήταν τουλάχιστο αστείο να συζητάμε για την κρεατοελιά). Κάποιες φορές σαν να μίκραινε, κάποιες άλλες σαν να ξαναμεγάλωνε αλλά πάντα έφτανε σε ένα σταθερό μάξιμουμ μέγεθος. Μια φορά την ξήλωσε μόνη της όταν έτριψε κατά λάθος το πηγούνι στην άσφαλτο, όπου και μάτωσε. Για λίγο καιρό δεν είχε τίποτα - μετά ξαναβγήκε και είναι πια σε σταθερό μέγεθος. Δεν ασχολούμαι - κατά προτροπή και του γιατρού.
 








stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Εμένα η γνώμη μου είναι πως οτιδήποτε βλέπεις, πας το σκυλί να το δει ο ντοκ...αν σου πει μην ασχολείσαι ..να μην ασχοληθείς ξανά.
 
  • Like
Reactions: Orilis and l.Kyveli




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εμένα η γνώμη μου είναι πως οτιδήποτε βλέπεις, πας το σκυλί να το δει ο ντοκ...αν σου πει μην ασχολείσαι ..να μην ασχοληθείς ξανά.
Αυτά, τα λες, όταν έχεις μόνο ένα. Από δύο και πάνω, μερικά θέματα, κάνεις πως δεν τα βλέπεις. Τα παρακολουθείς όμως :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Οταν είχα μόνο τον Σώτο :love: μου είχε βάλει χέρι ο τότε γιατρός μας, που κάθε τρεις και λίγο, πέρναγα το κατώφλι του, για ψύλλου πήδημα, να σταματήσω να τον ψάχνω :p
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Η αλήθεια είναι ότι γνωρίζεις και ο ίδιος περισσότερα, όταν έχεις πάνω από ένα σκύλο ...γιατί γενικώς τους συμβαίνουν διάφορα, αποκτάς εμπειρία.
 
  • Like
Reactions: mareco


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Βασικά εκεί που τον κοιτούσα χθες διαισθάνθηκα περισσότερο παρά είδα μια αλλαγή στην μουτσούνα του. Πως είναι όταν ξέρεις κάποιον πολύ καλά και ουσιαστικά δεν τον βλέπεις αλλά έχεις την εικόνα του χαραγμένη στο μυαλό σου, έτσι είδα κάτι πιο σκούρο στην φάτσα του..Και ξαφνικά παρατηρώ την εληά. Τέλως πάντων θα δούμε, όσο μεγαλώνουν είναι λογικό να βγάζουν ελίτσες το μέρος λίγο με ανησυχεί.
 
  • Like
Reactions: mareco and LaCat


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ο Σώτος έχει ένα καρούμπαλο, στο δόξα πατρί, χρόνια τώρα, σε μέγεθος καρυδιού.
Αν δεν το είχε προσέξει η @Amaliaz ούτε που θα το είχα δει. Η μάλλον, θα είχα αργήσει ακόμη περισσότερο, να το δω. Μιλάμε για γκουρού της παρατηρικότητας :p
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3