Υιοθεσία Yorkshire terrier






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μια διορθωση τελευταια απο μενα...

Κανείς δεν σου είπε οτι δεν κάνεις για αυτό που θες...
Ολοι σου ειπαν οτι δεν πρέπει να κανεις αυτο που θες...εχει διαφορά...σημαντικη για τα σκυλια κ για τη φυλη που επελεξες... (η γλυκουλα φατσα κρυβει ενα γιγαντα μεσα της,το ξερουμε αυτό ε;;;για χαρακτηρα ειμαστε ενημεροι υποθετω...)
 


MelinaYorkieLover

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2016
48
1
27
Μια διορθωση τελευταια απο μενα...

Κανείς δεν σου είπε οτι δεν κάνεις για αυτό που θες...
Ολοι σου ειπαν οτι δεν πρέπει να κανεις αυτο που θες...εχει διαφορά...σημαντικη για τα σκυλια κ για τη φυλη που επελεξες... (η γλυκουλα φατσα κρυβει ενα γιγαντα μεσα της,το ξερουμε αυτό ε;;;για χαρακτηρα ειμαστε ενημεροι υποθετω...)
Φυσικά και ξέρω
 


MelinaYorkieLover

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2016
48
1
27


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Φυσικά και δεν είναι, ειδικά σε μια χώρα που ο καθένας δηλώνει ότι θέλει... Αλλά υπάρχουν τρόποι να το ψάξει κανείς. Η γνώση (για τη φυλή, για τις εξετάσεις υγείας, για τις εκθέσεις, για τα events) είναι δύναμη.

http://www.dogforum.gr/community/threads/Πώς-διαλέγω-εκτροφέα.370/
 
  • Like
Reactions: bat-iris


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ωραία άρα καταλήγουμε στο ότι δεν σημαίνει ότι αν κάποιος έχει ένα θηλυκό γιορκσαιρ και το ζευγαρώσει με ένα επίσης καθαρόαιμο είναι εκτροφέας
Αυτο ποτε δεν ισχυε και αν θυμασαι αυτο που σου ειχε πει ο @Yorkaddict ,ο ΚΟΕ θα σου δωσει μια λιστα με τους εκτροφεις,αλλα εσυ θα πρεπει να εξετασεις κατα ποσο ειναι σωστοι αυτοι και να διαλεξεις τον καταλληλοτερο.Δεν σημαινει οτι οποιος εχει σκυλια με χαρτια και πουλαει ακριβα τα κουταβια,ειναι απαραιτητα και εκτροφεας.

Τωρα,αναφορικα με το κοστος αγορας του κουταβιου,στο δικο μου μυαλο υπαρχουν παντα 3 σεναρια:

1) Αν εχεις τα χρηματα για την αγορα καθαροαιμου κουταβιου,τα δινεις.

2) Αν δεν εχεις τα χρηματα αλλα θελεις καθαροαιμο κουταβι και εισαι διατεθειμενη να ξοδεψεις το απαιτουμενο ποσο(πολλοι ανθρωποι δεν θελουν να δωσουν 1.000 ευρω για σκυλο,κυριως επειδη θεωρουν πως θα παρουν το ιδιο σκυλι με 100-500 ευρω),τοτε θα πρεπει να κανεις υπομονη και να μαζεψεις αυτα τα χρηματα.

3) Αν δεν εχεις τα χρηματα ή αν απλα δεν θελεις να διαθεσεις ενα αρκετα μεγαλο ποσο για την αγορα κουταβιου,ετσι οπως το βλεπω εγω,η μονη επιλογη ειναι η υιοθεσια καποιου μικροσωμου αδεσποτου.
 


MelinaYorkieLover

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2016
48
1
27
Αυτο ποτε δεν ισχυε και αν θυμασαι αυτο που σου ειχε πει ο @Yorkaddict ,ο ΚΟΕ θα σου δωσει μια λιστα με τους εκτροφεις,αλλα εσυ θα πρεπει να εξετασεις κατα ποσο ειναι σωστοι αυτοι και να διαλεξεις τον καταλληλοτερο.Δεν σημαινει οτι οποιος εχει σκυλια με χαρτια και πουλαει ακριβα τα κουταβια,ειναι απαραιτητα και εκτροφεας.

Τωρα,αναφορικα με το κοστος αγορας του κουταβιου,στο δικο μου μυαλο υπαρχουν παντα 3 σεναρια:

1) Αν εχεις τα χρηματα για την αγορα καθαροαιμου κουταβιου,τα δινεις.

2) Αν δεν εχεις τα χρηματα αλλα θελεις καθαροαιμο κουταβι και εισαι διατεθειμενη να ξοδεψεις το απαιτουμενο ποσο(πολλοι ανθρωποι δεν θελουν να δωσουν 1.000 ευρω για σκυλο,κυριως επειδη θεωρουν πως θα παρουν το ιδιο σκυλι με 100-500 ευρω),τοτε θα πρεπει να κανεις υπομονη και να μαζεψεις αυτα τα χρηματα.

3) Αν δεν εχεις τα χρηματα ή αν απλα δεν θελεις να διαθεσεις ενα αρκετα μεγαλο ποσο για την αγορα κουταβιου,ετσι οπως το βλεπω εγω,η μονη επιλογη ειναι η υιοθεσια καποιου μικροσωμου αδεσποτου.
Γνωρίζω ότι δεν είναι και το είπα και πριν
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3