Έμπιστος κτηνίατρος στα νότια προάστια;


Βάσω Φ!

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
15
0
Γεια σας παιδια,

Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο κτηνιατρειο για νοτια προαστια; Συγκεκριμενα μενω αργυρουπολη. Τον πρωτο μου σκυλο τον πηγαινα σε εναν κτηνιατρο στην ηλιουπολη αλλα δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενη, και σε 2 εβδομαδες περιπου πρεπει να παω το κουταβι μου για το δευτερο εμβολιο του!

Ελπιζω να εχετε καποια συσταση! Ευχαριστω!
 


ASFE

Well-Known Member
11 Μαϊου 2011
911
26
45
Αθηνα..Δυστυχως.
Εγω απο Γαλατσι μονιμα ερχομαι στα μερη σου (εμενα παλια Ηλιουπολη βεβαια),
στον Κονταδακη. Εχει κτηνιατρικο κεντρο.Στον δρομο που ειναι το ερωτηματικο (Γερουλανου νομιζω)τερμα..
Πληροφοριες

Διεύθυνση : ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 24
T.K. : 16777
Τηλέφωνο : 2109642775

Το εχουν 2 αδελφια.Κυριακος και Κωστας. Εμενα με τον Σπαικ ασχολειται ο Κωστας (Ειμασταν συμμαθητες σε δημοτικο και γυμνασιο) και φυσικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
 


Βάσω Φ!

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
15
0
Σε ευχαριστω πολυ! Γερουλανου λεγεται ο δρομος, ναι! Θα το κοιταξω, αν δεν υπαρχει καποια αλλη συσταση, ισως την παω απο κει!
 


Dina1984

Well-Known Member
2 Μαϊου 2011
176
1
Λέκκας Μιλτιάδης
2108944090
Ήρας 33, Γλυφάδα

Είναι πολύ καλός αλλά να πάτε πρωινές/μεσημεριανές ώρες γιατί προς το βράδυ πνίγεται..! Ή καμμιά Τετάρτη που δεν πλακώνουν όλοι! Τον ξέρουμε και πηγαίνουμε από το 2008!
 


View Weim

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2011
101
0
Νέα Σμύρνη
Έχω 2 επιλογές για σένα:

Δημήτρης Φερλεμης, animal hospital, ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ANIMAL HOSPITAL, αλλά είναι κομματάκι ακριβώς
ή
Σωτήρης Μπάγιας, Cura animalis, Welcome to the Frontpage

αυτά από προσωπική πείρα.
Έχω ακούσει όμως τα καλύτερα για
Κων/νος Χανδράς, Άτλαντος 2 & Ποσειδώνος, Παλαιό Φάληρο.
 




thachriser

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2011
134
0
Εγω τον πηγαινω εδω....μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος
Παπαιωαννου Ιατρειο Αργυρούπολη : Τηλ. 210.99.01.654 -- Διγενή Ακρίτα 41 Αργυρουπολη

Εχει και στην αθηνα και νοσοκομειο στο Μαρκοπουλο σελιδα νετ www.vets.gr
 


Βάσω Φ!

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
15
0
καλημερα! Σας ευχαριστω ολους για τις συστασεις, σε λιγο θα παω την μικρη για το εμβολιο της, στον κτηνιατρο στη γερουλανου, ASFE ελπιζω οντως να ειναι οπως τα λες! :)
 


Βάσω Φ!

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
15
0
Τελικα ηταν αψογος! πολυ ευχαριστημενη ειμαι, πολυ καθαρος και επαγγελματιας φανηκε!
 












l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Πάντως στην Νέα Σμύρνη εχθές μας εξέτασε ο Αφεντουλίδης Κυριάκος, έκανε υπέρηχο, ψηλάφιση, εξετάσεις αίματος, γενικά πολύ ψείρας, και δεν γνώριζα για να πω την αλήθεια λεπτομέρειες για τον γιατρό, το έψαξα πριν λίγο εδώ , και είδα ποστ του Johnk που έγραφε ότι είναι εξαίρετος κτηνίατρος. Την κρίση του την εμπιστευόμαι πολύ οπότε ας τον έχετε υπόψην.
 




Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τον γιατρό θα τον ξαναδούμε του χρόνου για το εμβόλιο ωστόσο ακούω και άλλες επιλογές. Έχω ακούσει καλές κριτικές και για τον Παπαιωάννου http://www.vets.com.gr .
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
Γιατί πήγαινες και δεν συνεχίζεις να πηγαίνεις;
ειπα να γνωρισω σε μια νεα κτηνιατρο που εχει ανοιξει στον πειραια και η οποια ειναι αρκετα κοντα μου. μεχρι στιγμης εχω μονο θετικες εντυπωσεις, αν και δεν εχω κανει και τιποτα σπουδαιο.
τη μελισσα την πηγαινα με το παπι στον κτηνιατρο, ο ορφεας δεν ανεβαινει σε μηχανη (ουτε απο μενα ουτε και μονος του) και αυτοκινητο δεν οδηγω.
ειναι σημαντικο να ειναι ο γιατρος κοντα σου, αν ειναι καλος φυσικα.

τον χανδρά μου τον ειχε συστησει ενας πρωην συναδελφος του πατερα μου, '96 μερια, που ηταν δραστηριοποιημενος σε αυτο που λεμε οργανωμενη κυνοφιλια.
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Εμείς εδώ και αρκετά χρόνια πηγαίνουμε στον Γιάννη Κουντούρη, στην Γλυφάδα.
Παρά το γεγονός πως είναι σχετικά μακρυά, είναι από τους ελάχιστους που μας έχει εμπνεύσει εμπιστοσύνη.
Μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Το ιατρείο του βρίσκεται πίσω από την κεντρική πλατεία της Γλυφάδας (πισω από το Public), Αγίου Κωνσταντίνου 11.

Τηλέφωνο : 210 8980441