Μάλλον παθαμε δυσκοκηλη.


Nikosd

New Member
27 Οκτωβρίου 2016
2
0
36
Καλησπέρα σας :-D Εχω μια πανέμορφη μαύρη λαμπραντορινα 4 ετών την Ιρμα. Σήμερα το πρωί που λέτε ενώ ήταν μια χαρά ξαφνικά άρχισε να τσαουνιζει πολύ έντονα, απο εκείνη την ώρα με δυσκολία κουνάει τα πίσω τα ποδαράκια της και δεν κουνιεται σχεδόν καθόλου και τρέμει πολύ , και αν το κάνει τσαουνιζει πολύ γιατί μάλλον πονάει. Την είδε κτηνίατρος και μου είπε ότι είναι δυσκοκηλη και μου έδωσε κάτι χάπια να της δώσω. Να περιμένω 2-3 μέρες να δω πως θα πάει η κατάσταση η να πάω να της βγάλω ακτινογραφία μήπως είναι κάτι ποιο σοβαρό; Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Και αν ναι τι κάνατε; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Καλησπέρα σας :-D Εχω μια πανέμορφη μαύρη λαμπραντορινα 4 ετών την Ιρμα. Σήμερα το πρωί που λέτε ενώ ήταν μια χαρά ξαφνικά άρχισε να τσαουνιζει πολύ έντονα, απο εκείνη την ώρα με δυσκολία κουνάει τα πίσω τα ποδαράκια της και δεν κουνιεται σχεδόν καθόλου και τρέμει πολύ , και αν το κάνει τσαουνιζει πολύ γιατί μάλλον πονάει. Την είδε κτηνίατρος και μου είπε ότι είναι δυσκοκηλη και μου έδωσε κάτι χάπια να της δώσω. Να περιμένω 2-3 μέρες να δω πως θα πάει η κατάσταση η να πάω να της βγάλω ακτινογραφία μήπως είναι κάτι ποιο σοβαρό; Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Και αν ναι τι κάνατε; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Από ότι κατάλαβα δεν την εξέτασε και στα είπε από το τηλέφωνο οπότε λέω να πάρεις και καμοιά άλλη γνώμη από κοντά.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Από ότι κατάλαβα δεν την εξέτασε και στα είπε από το τηλέφωνο οπότε λέω να πάρεις και καμοιά άλλη γνώμη από κοντά.
Καλημέρα αν η διάγνωση έγινε από τ τηλέφωνο συμφωνώ μ τ @Miniature Schnauzer.
Την είδε κτηνίατρος ...
Πως συμπεράνατε, ότι τα είπαν τηλεφωνικά;

@Nikosd αν έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου, ακολουθείς τις οδηγίες του. Αν έχεις ενδοιασμούς, παίρνεις δεύτερη γνώμη. Γιατρού. Οχι φόρουμ.

Περαστικά της :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μιας και απορείς κι εσύ, συνεπώς ζητάς γνώμες εδώ, την πας στον κτηνίατρο που θα την εξετάσει και θα βγάλει ακτινογραφίες όπου πιστεύει πως υπάρχει θέμα. Τα συμπτόματα μπορούν να περάσουν με τα χάπια αλλά δεν θα λύσουν το πρόβλημα. 4ων ετών είναι νέο σκυλί και προσωπική μου γνώμη είναι να μάθεις άμεσα τι γίνεται για να μπορέσεις να προλάβεις τυχόν μεγαλύτερα προβλήματα στο μέλλον.