πρωτη βολτα


grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
παιδια σημερα δευτερη βολτα πρωι και μουρθε ουρανοκατεβατο ενα θυληκο ενηλικο αμσταφφ και αυτο πολυ φιλικο με καλο χαρακτηρα που η ιδιοκτητρια μενει κοντα και θα αραζουν στα ιδια μερη μυριστηκαν ο δικος μ καταχαρηκε αλλα μου πε οτι ειναι φιλικη με τα μωρα η δικια της αλλα να μην τα αφησουμε ελευθερα για καλο και για κακο μην αρπαξει τον δικο μου στο παιχνιδι γιατι ειναι πολυ μικρος (σε 9 ημερες 3 μηνων)
(στον περιορισμενο χωρο με γκαζον ελευθερα εννοειται)...
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
στη 3η βολτα ετρεξε να βγει εξω απο το σπιτι , ηρθε σε επαφη με πολλους ανθρωπους ολα οκ πολυ κοινωνικη και χαρουμενη με τους ανθρωπους , ήρθε σε επαφη και με ενα θηλυκο ενος φιλου ενηλικο , η κουραδα μετα τη 1η επαφη γαυγισε (με το φονικο μπασο) και ψιλο γρυλισε και εκει τη κουνισα λιγο με το λουρι αποτρεπτικα.
 


grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
στη 3η βολτα ετρεξε να βγει εξω απο το σπιτι , ηρθε σε επαφη με πολλους ανθρωπους ολα οκ πολυ κοινωνικη και χαρουμενη με τους ανθρωπους , ήρθε σε επαφη και με ενα θηλυκο ενος φιλου ενηλικο , η κουραδα μετα τη 1η επαφη γαυγισε (με το φονικο μπασο) και ψιλο γρυλισε και εκει τη κουνισα λιγο με το λουρι αποτρεπτικα.
μια χαρα και μενα με τους ανθρωπους θελει να τους μυρισει και χερεται αλλα δισταζει να βγει μαλλον λογω σκαλιων και στην βολτα οποτε του ρθει ερχεται δαγκωνειτο παπουτσι μ και πιο συχνα το λουρι του
 




grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
ναι μωρε δεν μονιζω να υπαρχει θεμα τωρα με τα κακα με ανχωνει τοσες βολτες τιποτα μονο μεσα
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εμενα δεν εχει κατουρησει ακομη οχι κακα , τα κραταει για το σπιτι και δειχνει φοβησμενη σε καποιες περιπτωσεις αμαξια , σκυλια που γαυγιζουν κλπ.
 


grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
και μενα τιποτα εμενα παει ναασκησει βετο και κυριαρχια με το τραβηγμα λουριου και γρυλισμα...
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Kαι εμενα τραβαει αλλα γρυλισματα δεν εχει μονο καμια φορα στο tug of war και εκει τελιωνει το παιχνιδι. Απλα εμενα γρυλιζει στα αλλα σκυλια επειδη ακομη φοβατε. Εγω απο χθες πριν βγουμε εξω της λεω κατσε , κατω , μεινε και περναω 1ος τη πορτα και αυτη μετα ακολουθει.
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
να προσεχετε τα μπασα γαυγισματα
οσο πιο μπασο ενα γαυγισμα τοσο πιο δολοφονος μπορει να γινει ενας σκυλος..
Ως κοκονομάνα, μπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό -έχει σκοτώσει ως τώρα αμέτρητα μαμούνια, μυγάκια, σαύρες κλπ.
 


grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
εμενα γρυλιζει ειδικα οταν του το τραβαω και του λεω μη και μη φωναχτα
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εμενα αυτο που κανει (μεσα στο σπιτι οχι εξω) οταν την τραβαω απο το περιλαιμιο η οταν τη μαλωνω ειναι να γυρναει να μου αρπαξει το χερι να δαγκωσει λιγο οχι με πολυ δυναμη αλλα ουτε χαλαρα. Γρυλισμα σε φαγητο κλπ ποτε δεν ειχα , μονο σε αντικειμενα οταν πχ περνει καμια παντοφλα και κρυβετε να τη φαει (ξερει οτι δεν πρεπει) και παω να της τη παρω εκει καμια φορα γρυλιζει λιγο
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Όλα καλα με τη δικια μου , ξεθαρεψε δεν φοβαται καθολου πλεον και παιζει και με αλλα σκυλια και μεγαλοσωμα και μικροσωμα , τα παει πολυ καλα με ολους , το μονο που μενει να επιλυθει ειναι να τα κανει εξω γιατι τα κραταει για το σπιτι. Πλεον ειμαστε εξω καθημερινα 2-3 ωρες την ημερα σε 2 βολτες 1 πρωι πρωι και μια βραδακι.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Πολυ λίγες βολτες για να μαθει να λερωνει εξω...οχι σαν χρονος σα , αριθμός...πρέπει να βγαινει συνεχεια εξω μεχρι να τα κανει να πσνηγυρισετε κ να το επαναλαβει κ να το καταλάβει...θελει τουλαχιστον 4-5 φορες τη μερα εξω...
 
  • Like
Reactions: Orilis and bat-iris


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Δεν υπαρχει ο χρονος οπως καταλαβαινεις για εναν εργαζομενο γι'αυτο το πραγμα , αυτο που θα κανω ειναι το ΣΚ , να μεινω εξω 4-5 ωρες εχοντας και νερο μαζι μου ετσι ωστε να αναγκαστει να κατουρησει τουλαχιστον εξω.
 


grakes

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2016
67
9
27
εμενα με δαγκωνει ουτε ποολυ δυνατα ουτε χαλαρα βεβαια ποδι παππουτσι λουρι ολη την ωρα και γω σηνηθως τον σπροχνω με το ποδι μου μακρια δε τον κλοτσαω απλα σπρωξιμο αλλα ακομα και τουμπα να κανει ξαναρχεται και τωρα απλα προσπαθω να το εκμεταλευτω για να του μαθω το αστο ...
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
εμενα με δαγκωνει ουτε ποολυ δυνατα ουτε χαλαρα βεβαια ποδι παππουτσι λουρι ολη την ωρα και γω σηνηθως τον σπροχνω με το ποδι μου μακρια δε τον κλοτσαω απλα σπρωξιμο αλλα ακομα και τουμπα να κανει ξαναρχεται και τωρα απλα προσπαθω να το εκμεταλευτω για να του μαθω το αστο ...
υπαρχουν 1000 τροποι να του μαθεις το αστο απο το να του μαθεις οτι αυτο που κανει τωρα ειναι παιχνιδι.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εμενα κατουρησε 2 φορες εξω αν και ακομη τα ψιλο κραταει για το σπιτι , εχει ψιλο μαθει και το αστο μετα απο πολυ προσπαθεια και "μαχη" (βαζει στο στομα της ο,τι βρει)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3