Φόλες στο Πανί Αλίμου!!!!


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Φίλος μου με γπ 6 ετών την παρασκευή βράδυ του βάζει να φάει και τον έβλεπε ζαλιζμένο και έπεφτε κατω συνέχεια. Τον βάζει στο αμάξι και πάνε στο Αττικό κτηνιατρικο κάτι.. αλλά μέχρι να φτάσουν είχε φύγει!:( Δεν σταμάτησε συνέχισε στον δρόμο για να δει τι εφτεγε! Τον πάνε στον κτηνιατρο και του λέει θέλω να μου πεις γιατί πέθανε. Του έκανε διάφορες εξετάσεις και τελικά είχε φάει φόλα νέου είδους που ο σκύλος πεθένει μετά από 3 μέρες. Του είχε καταστραφεί το συκώτι και ο γιατρός του είπε ότι είναι το 3ο σκυλί που φέρνουν πεθαμένο από φόλα στο Πανί του Αλίμου!!!!:mad::mad::mad:
Προσοχή τους σκύλους σας!!!!
 


georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
μάλλιστα... όταν έχεις τον σκύλο βόλτα το βράδυ και μυρίζει, τι μπορείς να κάνεις για να το αποφύγεις? νομίζω ότι είναι περισσότερο τύχη...
Όσο και να προσέχεις μπορει να τύχει.
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Δεν μιλάω για υσπνεόμενη φόλα. Μιλάω για κάποιον που πέταξε κάποιο κομμάτι κρέατος λογικά με οξύ κλπ. Επίσης αυτό δεν σημαίνει πού ανέφερες για το βράδυ η απάντηση ειναι οτι προσπαθείς τουλάχιστον να προστατέψεις τον σκύλο σου. Επίσης υπάρχουν και άνθρωποι όπως ο φίλος μου που έχουν κήπο και το πρωί πολλές φορές βγαίνει έξω εκεί ενοώ προσοχή. Νομίζω ότι παρεξήγησες το ότι είπα πριν.

Πάντα φιλικά
 


georgefrms

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2016
106
67
Δεν παρεξήγησα τίποτα! Απλά έγραψα τις σκέψεις μου...
Διαβάζω και ακούω συχνά για φόλες.
Δυστυχώς όμως έχω καταλήξει στο ότι δεν μπορώ να προστατευτώ απόλυτα...
Όταν βγάζεις τον σκύλο το βράδυ βόλτα και μυρίζει μέσα στα σκοτάδια, αν βρει κάτι δεν τον προλαβαίνεις.
Θα το φάει...
 
  • Like
Reactions: Miniature Schnauzer


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Συμπτωματα δεν ειχε ο σκυλος,ξαφνικα αρχισε να παραπαταει και να πεφτει κατω?
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Ναι απλός αυτό όλη την ημέρα ήταν μεσα στην χαρα και παίζανε μεχρι που του έδωσε να φάει την τροφή που τρωει εδω και 5 περιπου χρονια και μετά άρχισε να περπατάει και να πέφτει κάτω. Ααα + του ότι όταν έπεφτε φώναζε κι ολας.
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Δεν παρεξήγησα τίποτα! Απλά έγραψα τις σκέψεις μου...
Διαβάζω και ακούω συχνά για φόλες.
Δυστυχώς όμως έχω καταλήξει στο ότι δεν μπορώ να προστατευτώ απόλυτα...
Όταν βγάζεις τον σκύλο το βράδυ βόλτα και μυρίζει μέσα στα σκοτάδια, αν βρει κάτι δεν τον προλαβαίνεις.
Θα το φάει...
Οκ αλλά προσπαθείς να τον προσέχεις δεν τον αφήνεις να πηγαίνει όπου θέλει και εσύ να κοιτάς το φεγγάρι αυτό ενοώ, ότι τουλαχιστον προσπαθείς να μην σου κάτσει η στραβή