Έχει χάσει κανείς Ροτ???










Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εγω την δικη μου την εχω...
Αλλα αμα έχεις βρει ροτακι μηπως να φτιάξεις κανα αλμπουμ να κοινοποιησουμε μπας κ βρεθει ο ιδιοκτήτης (εαν υπάρχει)?
Παντως δεν εχω ακουσει τιποτα...
 
  • Like
Reactions: vek


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Αφού την έχεις είσαι οκ.
Γιατί να βάλω εγώ φώτο και όχι αυτός που το έχει χάσει;

Δεν το έχω εγώ αλλά νομίζω ότι κάποιος το κλαίει και ξέρω που είναι.
Αύριο θα του πάω και τροφή γτ τα λουλούδια που το βούτηξαν το έχουν δύο μέρες στην πείνα.
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Αφού την έχεις είσαι οκ.
Γιατί να βάλω εγώ φώτο και όχι αυτός που το έχει χάσει;

Δεν το έχω εγώ αλλά νομίζω ότι κάποιος το κλαίει και ξέρω που είναι.
Αύριο θα του πάω και τροφή γτ τα λουλούδια που το βούτηξαν το έχουν δύο μέρες στην πείνα.
Τότε να βάλεις και φωτογραφίες και να το κοινοποιήσεις και να χάνεις χαμό. Θα καταλάβαινα όλη αυτή την διακριτικότητα αν το είχαν βρει άνθρωποι ξετρελαμένοι μαζί του που το έχουν στα πούπουλα και ήθελες να βρεθεί ο ιδιοκτήτης μόνο στην περίπτωση που είχε τον σκύλο προτεραιότητα και τον έψαχνε σαν τρελός.
Αλλά αφού λες ότι αυτοί που το βούτηξαν το έχουν σε ασιτία εσύ τι κάνεις;
 
  • Like
Reactions: Miniature Schnauzer


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Δεν το έχω εγώ αλλά νομίζω ότι κάποιος το κλαίει και ξέρω που είναι.
Αύριο θα του πάω και τροφή γτ τα λουλούδια που το βούτηξαν το έχουν δύο μέρες στην πείνα.
Προφανώς τα ξέρεις δηλαδή αυτά τα λουλουδάκια ε;
Και ξέρεις με σιγουριά ότι το έκλεψαν;
Αλλά δεν μπορείς να τους το πάρεις;
Η μπορείς να το πάρεις, αλλά δεν έχεις τι να το κάνεις μετά;
 
  • Like
Reactions: Miniature Schnauzer




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Όλα οκ. Βρέθηκε η οικογένεια σήμερα το πρωί. Αρσενικό 13 μηνών είναι από Νίκαια. Το πήραν για φύλακα και το είχαν κάτω στην πιλοτή, αλλά τους κλέψανε τον φύλακα τελικά. Ελπίζω να μην το παρατήσει ο κύριος κάπου σε λίγες μέρες. Η γυναίκα χάρηκε που το είδε, ο άντρας τον χάλασε που δεν είναι διαμάντι ο δικός σου.
 




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Προφανώς τα ξέρεις δηλαδή αυτά τα λουλουδάκια ε;
Και ξέρεις με σιγουριά ότι το έκλεψαν;
Αλλά δεν μπορείς να τους το πάρεις;
Η μπορείς να το πάρεις, αλλά δεν έχεις τι να το κάνεις μετά;

Μπορούσαμε να το πάρουμε. Το είχαν κρύψει σε μια αποθήκη-οικοδομή κοντά σε πάρκο που πάμε τα σκυλιά μας βόλτα. Το θέμα ήταν δεν ξέραμε αν όντως το είχαν πάρει η όντως ήταν δικό τους.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Άλλο ένα ροτάκι που θα πάει κατά διαόλου..
μακάρι να διαψευστώ.

Ο δικός σου ήταν κύριος. Παιχνίδια και προσοχή ήθελε το καημένο. Του μίλαγες και έκανε τρελές χαρές!!! Κλασικό παρατημένο σκυλί, κρίμα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Το είχαν κρύψει σε μια αποθήκη-οικοδομή κοντά σε πάρκο που πάμε τα σκυλιά μας βόλτα. Το θέμα ήταν δεν ξέραμε αν όντως το είχαν πάρει η όντως ήταν δικό τους.
Κρυμμένο και δικό τους πάντως, δεν νομίζω ότι συνάδει :unsure:

Η οικογένεια πως βρέθηκε;
Ελπίζω κι εγώ, να μην εξαφανιστεί οσονούπω ο πιτσιρής με συνοπτικές :confused::rolleyes:

Chip άραγε είχε;
 


Ektorakos1

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2017
78
167
51
Κρυμμένο και δικό τους πάντως, δεν νομίζω ότι συνάδει :unsure:

Η οικογένεια πως βρέθηκε;
Ελπίζω κι εγώ, να μην εξαφανιστεί οσονούπω ο πιτσιρής με συνοπτικές :confused::rolleyes:

Chip άραγε είχε;
Εκ του αποτελέσματος, ότι δεν ήταν δικό τους προκύπτει το κρυμμένο φαντάζομαι... και εγώ απλά ελπίζω να τον προσέχουν περισσότερο στο μέλλον γιατί δε νομίζω να παραμείνει και ο σκύλος για πολύ <κύριος> αν συνεχίσουν να τον έχουν παρατημένο στην πυλωτή :(
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Κρυμμένο και δικό τους πάντως, δεν νομίζω ότι συνάδει :unsure:

Η οικογένεια πως βρέθηκε;
Ελπίζω κι εγώ, να μην εξαφανιστεί οσονούπω ο πιτσιρής με συνοπτικές :confused::rolleyes:

Chip άραγε είχε;
Το είδε μια κοπέλα που έρχεται στο πάρκο και ήξερε πιάνου είναι.

Στην αρχή εμείς είδαμε ένα ροτ σε μια άδεια οικοδομή. Δεν ξέραμε αν είναι κάποιου, αν το εγκατέλειψαν εκεί η τι άλλο. Στο παρελθόν έχουμε βρει σκυλιά μέσα στο πάρκο που τα έχουν παρατήσει και είπαμε μήπως είναι κάτι παρόμοιο.
Την άλλη μέρα το πρωί είδαμε τα λουλούδια που ήρθαν και του μίλησαν και μπήκαμε σε σκέψεις.
 
  • Like
Reactions: mareco


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
γιατί δε νομίζω να παραμείνει και ο σκύλος για πολύ <κύριος> αν συνεχίσουν να τον έχουν παρατημένο στην πυλωτή :(
Μα απ ότι φάνηκε, εξ αρχής δεν ήθελαν «κύριο», ήθελαν «αλήτη»!
 
  • Like
Reactions: Ektorakos1