Εμείς και ο Alpen (Νέα μέλη)










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Βρε βρε βρε, καλώς τα, τα παιδιά!
Σαν τα χιόνια! Ψιτ, μονο τόσες φώτο? Βάλε κι άλλες και πες! Τρια χρόνια ειναι αρκετά για να ξεμπερδέψεις ετσι απλά
 








jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Για την @l.Kyveli που ζητησε τους λογους....
θα σου γραψω μονο μερικα highlights γιατι αν γραψω αναλυτικα την καθε μερα... θα κρασαρει το φορουμ...

1)για αρχη οταν χειρουργηθηκα στον ωμο κι καταλαβε τι παιζει (γιατι στην αρχη δεν με πλησιαζε) δεν αφηνε κανεναν να με πλησιασει απο την δεξια μερια... κανεναν...αν ηθελες να με προσεγγισεις μονο απο την αλλη. γαυγιζε σαν να σου λεγε εεεε μ@κακα δεν βλεπεις?

2) Ενα βραδυ ειχα φορτωμενα κατι ξυλα στην σχαρα του αυτοκινητου εξω απο το σπιτι μου.. κατα τις 3 το πρωι με ξυπναει..λεω μαλλον τον επιασε τσιρλιπιπι.. δεν ακουγετε τιποτα οτι γινεται εξω..ησυχια.. του ανοιγω την πορτα κι φευγει με τα ολα...πηδαει στο τσιμεντακι της μαντρας κι απο εκει περναει κι το ξυλινο κομματι της (συνολικα γυρω στα 2 μετρα)
εχω μεινει παγωτο... λεω τα εχασε το σκυλι... κι ξαφνικα βλεπω 2 τυπους να τρεχουν... καποιοι ειχαν λιγουρευτει τα ξυλαρακια μου... το ευτυχες για ολους ειναι οτι ηταν πολυ γρηγοροι οι τυποι κι μπουκαραν στο αμαξι τους που ηταν λιγα μετρα πιο πανω..

3) Του καθαριζω τα αυτια απο 6 μηνων.. απλα του δειχνω το βαμβακι ... του λεω ελα παμε να καθαριστουμε...αραζει κι περιμενει το μασαζ... του δειχνω τα χαπια του θυροειδη...του λεω ελα τα χαπια σου ειναι..ανοιγει το στομα κι μετα καταπινει... ποσο πιο ευκολο να μου το κανει?

4) οταν του ειχα χειρουργησει τον αγκωνα επαιρνε θεση για να τον παρω αγκαλια να ανεβουμε τις σκαλες.

5) βγαζω τις γατες να προαυλιστουν μετα απο μιση ωρα του λεω Αλπεν που ειναι ο λου κι η γκρετα? κι με παει να τους βρω για να τους μαζεψω..

6) δεν εχει πηραξει οποιοδηποτε ζωντανο μες το σπιτι μας.. παροτι οι γατες του τα κανουν τσουρεκια..

αυτα ειναι μονο μερικα... αν θυμηθω κι αλλα θα προσθεσω...

παναθεμασε κυβελη... με εκανες μελαγχολησα πρωι πρωι...
 








Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
@jimboGS Ομολογώ πως συγκινήθηκα διαβάζοντας για την υπέροχη σχέση που έχετε! :love:

Ίσως είμαι λίγο off topic, αλλά για πες μας για την συμβίωση με το κουνέλι;
Ο λόγος που ρωτάω είναι πως όταν είχα υιοθετήσει την Ράνυ, είχα παράλληλα ένα κουνέλι και η αδερφή μου μια γάτα. Και ο κούνελος ήταν ο Alpha, τραμπούκιζε και σκύλο και γάτα, έκανε κουμάντο σε όλα, κάτι που το θεωρούσα εντελώς γελοίο. Γιατί οκ, η σκυλίτσα μου ήταν φοβική αλλά η γάτα ήταν τρελοκομείο, μα κάπως ο κούνελος την είχε κάνει "bitch" του :cautious::eek:
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
κι σε εμας αν αμολυσω τον κουνελο δεν μασαει..παει δαγκωνει αυτια μουσουδες οτι προλαβει κι αλπεν τρεχει...αλλα μετα απο λιγο τον ξανατσιγλαει... γενικα καλα τα πανε...απλα ο κουνελος αμολιεται με πολυ επιβλεψη... πρωτον γιατι τον σαλιωνει ο αλπεν απιστευτα... κι 2ον τον κυνηγαω μες την αυλη.. καβατζωνεται συνεχεια... κι αν βρει λιμνουλα με λασπη.....αχ παναγια μου... εχω βγει κι εχω βρει αλπεν κι κουνελο...απο την κορυφη μεχρι τα νυχια λασπη...ειχαν σκαψει 2 παρτερια φρεσκοποτισμενα...2 ωρες μπανιο κι τους 2...
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πανέμορφος και από ότι φαίνεται καλός χαρακτήρας. ΓΠ άλλωστε.

Να χαίρεσαι τον σκυλαρο και τα υπόλοιπα ζώα σου και να περνάτε καλά.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
κι σε εμας αν αμολυσω τον κουνελο δεν μασαει..παει δαγκωνει αυτια μουσουδες οτι προλαβει κι αλπεν τρεχει...αλλα μετα απο λιγο τον ξανατσιγλαει... γενικα καλα τα πανε...απλα ο κουνελος αμολιεται με πολυ επιβλεψη... πρωτον γιατι τον σαλιωνει ο αλπεν απιστευτα... κι 2ον τον κυνηγαω μες την αυλη.. καβατζωνεται συνεχεια... κι αν βρει λιμνουλα με λασπη.....αχ παναγια μου... εχω βγει κι εχω βρει αλπεν κι κουνελο...απο την κορυφη μεχρι τα νυχια λασπη...ειχαν σκαψει 2 παρτερια φρεσκοποτισμενα...2 ωρες μπανιο κι τους 2...
Οι παλιοί ίσως θυμούνται ίσως τον όρο που χρησιμοποιούσαν κάποιοι στο εργασιακό subforum, σκύλος "κουνέλι". Μάλλον δεν είχανε ποτέ κουνέλι για αυτό τα λέγανε αυτά... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Σημερα ρωτησα τον κτηνιατρο για στειρωση κι μου ειπε οτι θελει λιγο ψαξιμο η αναισθησια του γιατι εχει θεμα με τον θυροειδη.. ξερει κανεις κατι ειναι επιφοβο?
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Από πρόχειρη αναζήτηση
1) "Dogs with hypothyroidism can be anesthesia risks, so additional precautions should be taken by the veterinary team prior to anesthetic induction. These dogs also tend to become very cold (hypothermic) when under general anesthesia. Because of the dog’s altered metabolism, anesthetic agents typically have a much more pronounced and unusually long-lasting effect" (http://www.petwave.com/Dogs/Health/Hypothyroidism/Causes.aspx)

2) και εδώ λέει αρκετά πράγματα

Και τα δύο λένε ότι το θέμα υπάρχει κυρίως σε περιπτώσεις Υποθυρεοειδισμού.

έντιτ: Αυτό αναφέρεται και στον υπερθυρεοειδισμό και στον υποθυρεοειδισμό
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma