έλκος στομάχου;;






17 Φεβρουαρίου 2017
9
0
43
Σας ευχαριστώ όλους. Αγχώνομαι όμως πως μπορούμε να χειριζόμαστε το θέμα των κτηνιάτρων. Θάβουν τα λάθη τους, βασανίζουν αθώα πλασματάκια και μένουν στο απυρόβλητο. Αρκεί καταγγελία στον κτηνιατρικό σύλλογο; Ή είναι όπως οι κάστες των υπόλοιπων γιατρών που καλύπτουν τους συναδέλφους; Πως μπορούμε να συνετίσουμε αυτούς τους ασυνείδητους χασάπηδες για να γλυτώσουν και τα υπόλοιπα ζωάκια που θα πέσουν στα χέρια τους;
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η δεύτερη κι η τρίτη γνώμη είναι η μόνη δικλείδα ασφαλείας που μπορούμε να έχουμε... Να μην θεωρούμε κανέναν γιατρο/κτηνίατρο Θεό κι αλάνθαστο. Ή πάντα διαθέσιμο...
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme






17 Φεβρουαρίου 2017
9
0
43
Η δεύτερη κι η τρίτη γνώμη είναι η μόνη δικλείδα ασφαλείας που μπορούμε να έχουμε... Να μην θεωρούμε κανέναν γιατρο/κτηνίατρο Θεό κι αλάνθαστο. Ή πάντα διαθέσιμο...
Κατανοητό πως γίνονται λάθη Αλλά αν όταν υπάρχει η δυνατότητα να αναζητηθούν ευθύνες και να υπάρχουν κυρώσεις, αν μη τι άλλο θα είναι πιο προσεκτικοί. Η απάντηση της κτηνιάτρου όταν την ενημερώσαμε ήταν επι λέξει : "Το σκυλί απο μένα έφυγε καλά" Δεν μπήκε στον κόπο ούτε να δικαιολογηθεί γιατί γνώριζε πως δεν έχει συνέπειες
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Η απάντηση της κτηνιάτρου όταν την ενημερώσαμε ήταν επι λέξει : "Το σκυλί απο μένα έφυγε καλά" Δεν μπήκε στον κόπο ούτε να δικαιολογηθεί γιατί γνώριζε πως δεν έχει συνέπειες
Ναι, το σκυλί έφυγε απο εκείνη καλά και μέσα σε λίγες μέρες έβγαλε ένα τεράστιο όγκο που κάλυψε το πάγκρεας και το στομάχι!!!!!!!

Δεν ξέρω κατά πόσο δεν έχουν συνέπειες τέτοιου είδους γιατροί, μιας κι εσύ βγαίνοντας παρα έξω και λέγοντας/γράφοντας την εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη γιατρό, κάποιοι δεν θα αποφασίσουν ποτέ να την επισκεφτούν για το κατοικίδιο τους. Οπότε χάνει ασθενείς αλλά και το όποιο "όνομα" μπορεί να είχε στην περιοχή.
Στη θέση σου νομίζω οτι αυτό θα έκανα. Θα ενημέρωνα όσους γνώριζα κι όσους με ρωτούσαν να αποφύγουν τη συγκεκριμένη γιατρό, διηγούμενη την εμπειρία μου!
Αυτό βέβαια δεν φέρνει το σκυλί σου πίσω, θα βοηθήσει όμως ίσως άλλες ψυχούλες.