Έκκριση υγρών από τα γεννητικά όργανα


Andrasteslux

New Member
27 Φεβρουαρίου 2017
1
0
29
Καλησπέρα! Παρατήρησα πως ο σκύλος μου άρχισε να έχει πάνω στο πουλάκι του ένα υγρό που μοιάζει με πύον -πιθανόν να είναι και πύον, δεν γνωρίζω- και πριν 2 μέρες είδα σταγόνες αίμα σε σημείο να λερώνει και τα σεντόνια..αυτό το υγρό δεν το έχει συνεχώς... Πίστευα ότι ευθύνεται που δεν κατουράει μέσα στο σπίτι και περιμένει την βόλτα του αλλά είδα το αίμα και έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και δεν είναι μικρούλης, είναι 10 ετών. Την όρεξη του δεν την έχει χάσει τρώει κανονικότητα, κάνει σαν τρελός για να βγει βόλτα και γενικά είναι καλοδιάθετος, ούτε βάρος έχει χάσει. Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία;;;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Επειδη δεν εχω αρσενικο...κ δεν ξερω...
Αλλα με το φτωχο μου το μυαλό εικάζω οτι δεν μπορει ναναι κ πολύ νορμαλ ολο αυτο...
Στην αρχη ηταν το πυον (ποτε ηταν ακριβώς η αρχη?) κ μετα απο δυο μερες αιμα...ποσο μας κανει δλδ ακριβως?κ ειναι κ 10 χρονω γερακος...ξερω γω?
Προσωπικα δε θα περιμενα εξ αποστασεως πορισμα...θαχα παει κτηνιατρο...παραπροχθές...
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.749
10 ετών και δεν το έκανε πάντα; Στειρωμένος είναι;
Μπορεί να έχει κάποιο καρκίνο σε προστάτη ή όρχεις, κτηνίατρο άμεσα.
Ο δικός μου σκύλος, πολύ νεαρότερος, από μικρός είχε εκκρίσεις λευκές. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό σε αστείρωτα αρσενικά αλλά αν το παρουσιάσει ξαφνικά σε μεγάλη ηλικία και δεις και αίμα δεν πρέπει να το αμελήσεις.