Επικίνδυνα παιχνίδια




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Και ειδα μονο μια τρυπα..
Μακρια απ'αυτα με την μια τρυπα,εχω ακουσει (πάμπολλες φορές) για σκυλιά των οποίων η γλώσσα "μαγκωσε" στην τρυπα κ χασαν μεχρι κ την ζωη τους απο ασφυξία!

Κατα τ'άλλα είναι στο σκυλί πως θα μεταχειριστει τα παιχνιδια του,η μοσχαρα η δικη μου κατι χαζά που της παιρνω δωρακια ανα καιρούς τα κραταει 2-3 μερες κ μετα αρχιζει κ τα κάνει κομματακια...αλλα τα κονγκ της περιέργως τα προσέχει (εχει την κόκκινη την μπάλα της χρονια τωρα) βεβαια μιλαμε για ενα σκυλι που τρελαινεται τοσο με μια μπαλα οσο κ με μια πέτρα (γενικά ειναι παιχνιδιαρα)
 
  • Like
Reactions: Marion_Russel


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
αυτη η τρυπα μας εχει φαει ολους
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Παντως ο κτηνιατρος λεει συνεχεια προσοχη στα παιχνιδια με σπαγκους κορσονια κτλ γιατι αμα τα καταπιουν και κολλησει στο εντερο ειναι το δυσκολοτερο χειρουργειο πρεπει να ανοιχτει σε αρκετα σημεια..
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυθεντικοτατο κονγκ, μεσα στα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα....View attachment 61781

Για τα κοκκινα δεν συζηταμε.
Για αυτά τα extreme, τα μαύρα, μου είπε εκπρόσωπος της kong, σε έκθεση μορφολογίας που είδαν σταντ, ότι έχουν εγγύηση εφ'ορου ζωής κι ότι αν χαλάσουν όπως το δικό σου το πας στο μαγαζί και στο αντικαθιστά
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


AGRIAN

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2015
590
1.968
Αθήνα
Για αυτά τα extreme, τα μαύρα, μου είπε εκπρόσωπος της kong, σε έκθεση μορφολογίας που είδαν σταντ, ότι έχουν εγγύηση εφ'ορου ζωής κι ότι αν χαλάσουν όπως το δικό σου το πας στο μαγαζί και στο αντικαθιστά
Όντως το κάνουν. εγώ τους το επέστρεψα την ίδια ημέρα και το πήραν πίσω. Φυσικά δεν πήρα πάλι το ίδιο (ούτε αυτοί μου πρότειναν κάτι τέτοιο) αλλά άλλο προϊόν. Το μαύρο μπαλάκι και τη μαύρη "καμπάνα" kong δεν τα έχω επιστρέψει γιατί ήταν πιο μικρός και του πήρε κάτι μέρες .... (το μπαλάκι το έχω, έχει γίνει κανονικός κύβος, την καμπάνα την πέταξα). Δεν ξέρω πια τι παιχνίδι να του δώσω.

Το ανέφερα εδώ μόνο ως επικίνδυνο παιχνίδι γιατί ο δικός μου αν δεν ήμουν μπροστά τα δύο μικρά κομμάτια θα τα κατάπινε - όπως οτιδήποτε χωράει να περάσει στο λαρύγγι του, πιο μικρός κατάπινε και πέτρες. Αδυναμία του οι κάθε λογής κάλτσες. Ευτυχώς τις βγάζει μόνος του σε 2-3 μέρες ή στην ώρα με εμετικό αν τον δούμε. Εννοείται οτι δεν κυκλοφορεί κάλτσα ούτε για δείγμα στο σπίτι αλλά είναι πολύ εφευρετικός στο να τις ξετρυπώνει. Παμφάγος κροκόδειλος με μορφή σκύλου.

Αυτό που θέλω να πω, είναι οτι τα πάντα είναι επικίνδυνα σε τέτοιους σκύλους και δεν υπάρχουν εγγυημένα παιχνίδια ή αντικείμενα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Όντως το κάνουν. εγώ τους το επέστρεψα την ίδια ημέρα και το πήραν πίσω. Φυσικά δεν πήρα πάλι το ίδιο (ούτε αυτοί μου πρότειναν κάτι τέτοιο) αλλά άλλο προϊόν. Το μαύρο μπαλάκι και τη μαύρη "καμπάνα" kong δεν τα έχω επιστρέψει γιατί ήταν πιο μικρός και του πήρε κάτι μέρες .... (το μπαλάκι το έχω, έχει γίνει κανονικός κύβος, την καμπάνα την πέταξα). Δεν ξέρω πια τι παιχνίδι να του δώσω.

Το ανέφερα εδώ μόνο ως επικίνδυνο παιχνίδι γιατί ο δικός μου αν δεν ήμουν μπροστά τα δύο μικρά κομμάτια θα τα κατάπινε - όπως οτιδήποτε χωράει να περάσει στο λαρύγγι του, πιο μικρός κατάπινε και πέτρες. Αδυναμία του οι κάθε λογής κάλτσες. Ευτυχώς τις βγάζει μόνος του σε 2-3 μέρες ή στην ώρα με εμετικό αν τον δούμε. Εννοείται οτι δεν κυκλοφορεί κάλτσα ούτε για δείγμα στο σπίτι αλλά είναι πολύ εφευρετικός στο να τις ξετρυπώνει. Παμφάγος κροκόδειλος με μορφή σκύλου.

Αυτό που θέλω να πω, είναι οτι τα πάντα είναι επικίνδυνα σε τέτοιους σκύλους και δεν υπάρχουν εγγυημένα παιχνίδια ή αντικείμενα.
Πρόσεχε λίγο το εμετικό, επειδή το έχουμε κι εμείς σαν depon, έμαθα πρόσφατα ότι πειράζει στη καρδιά.
 
  • Like
Reactions: epial and AGRIAN


Galazios

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2012
132
200
Thessaloniki
Σχετικα με το μαυρο μπαλακι της kong, εκανα τη "βλακεια" αν θελετε και του πηρα αυτο της κατηγοριας medium επειδη δεν ειχε το μεγαλυτερο στο πετ σοπ και το χω παρει απο φοβο μην του γλιστρησει καμια μερα που το δαγκωνει και το καταπιει και εχουμε αλλα, αφου οταν το πιανει ολοκληρο χωραει στο στομα του κανονικα.. παιζει κατι τετοιο σαν πιθανοτητα ή με λες και υπερπροστατευτικο?? Επειδη δεν ξερω τι μεγεθος εχει και ο εισοφαγος του και αν οντως χωραει να περασει και να τον πνηξει...
προς το παρον παντως εχω σταματησει να του το δινω και απλα το κραταω για οταν βρεθουμε σε χωρο κλειστο για να του το πεταω κλπ.
 


AGRIAN

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2015
590
1.968
Αθήνα
Πρόσεχε λίγο το εμετικό, επειδή το έχουμε κι εμείς σαν depon, έμαθα πρόσφατα ότι πειράζει στη καρδιά.
Δυστυχώς έχεις δίκιο. Έτσι με έχει ενημερώσει και ο κτηνίατρος και ο φαρμακοποιός. Και δεν είναι η μόνη παρενέργεια. Αλλά μπροστά στον κίνδυνο του ειλεού .......
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σημέρα στη βολτα ενα γερμανικό ποιμενικό ειχε τυχη βουνό!

Πήρε κάποια στιγμή το μπαλάκι απο ενα μικρότερο σκυλί και του σφηνωσε στο λαιμό. Μεχρι να φτασει στο Αττικό και να του το αφαιρεσει ο κτηνίατρος ο μόνος αερας που επαιρνε ήταν απο αυτην την ελάχιστη τρυπουλα. Αν ειχε καθίσει αλλιως η μπάλα, θα υπηρχε θεμα...
Ειναι τελειως τρελο πως μπορει να γινει @#$@κια απ το πουθενα.
 
  • Like
Reactions: epial and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Το 'χω ζήσει live αυτό, με ευτυχώς αίσιο τέλος, από καθαρή τύχη και ετοιμότητα του ιδιοκτήτη. Πάλι με γερμανικό.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ρε μηπως φταιει ο σκυλος τελικα και οχι το μπαλακι; :p

Και δω πρεπει να πω οτι σε πολυ λιγο χρόνο ηταν στο αυτοκινητο για το νοσοκομειο αλλα αν δεν υπηρχαν οι χαζοτρυπουλες δεν ξερω τι θα χε γινει. Ειχε γινει μπλε η γλωσσα. Παγωσε το αιμα μου. Μονο μπαλακια τενις απο δω και περα.
 
  • Like
Reactions: mareco


Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Καλημερα θα ηθελα να πακω μια ερωτηση. Το σκυλι μου απο μωρο επειδη δν ετρεχε καθολου και φοβοταν να παιξει με αλλα σκυλια στις αρχες την εβαζα και κυνηγουσε ενα κοκκινο λειζερ. Κατα καιρους παιζαμε με το λειζερ οταν πηγαιναμε παρκο και δν ειχε σκυλια για να μην ψαχνει να φαεο δοαφορα απο κατω ετρεχε κυνηγοντας το λειζερ. Προσφατα της πηρα ενα απο τα πρασινα που πηγαινουν πιο μακρια και το κυνηγαει σαν τρελη! Η αληθεια ειναι οτι με το που με.βλεπει οτι το πιανω στα χερια κουναει την ουρα και κανει σαν ψυχοτικη. Μηπως δν ειναι και τοσο καλο να παιζει με το λειζερ? Εγω το πηρα πιο πολυ για να κινειται οταν ειμαστε μονες μας.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Καλημερα θα ηθελα να πακω μια ερωτηση. Το σκυλι μου απο μωρο επειδη δν ετρεχε καθολου και φοβοταν να παιξει με αλλα σκυλια στις αρχες την εβαζα και κυνηγουσε ενα κοκκινο λειζερ. Κατα καιρους παιζαμε με το λειζερ οταν πηγαιναμε παρκο και δν ειχε σκυλια για να μην ψαχνει να φαεο δοαφορα απο κατω ετρεχε κυνηγοντας το λειζερ. Προσφατα της πηρα ενα απο τα πρασινα που πηγαινουν πιο μακρια και το κυνηγαει σαν τρελη! Η αληθεια ειναι οτι με το που με.βλεπει οτι το πιανω στα χερια κουναει την ουρα και κανει σαν ψυχοτικη. Μηπως δν ειναι και τοσο καλο να παιζει με το λειζερ? Εγω το πηρα πιο πολυ για να κινειται οταν ειμαστε μονες μας.
Καλο θα ηταν να μην γινεται κανένα παιχνίδι μανία. Αυτο το 'αγαπημενο' του ειναι πολλες φορές παγιδα.

Χωρίς να θελω να σε τρομαξω, εχει συζητηθει παλιότερα αυτο.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Σταματα κατευθειαν αυτο το παιχνιδι!!!! Εχω δει ψυχωτικα σκυλια που ετσι οπως τα κατεστρεψαν οι ιδιοκτητες τους με τα λειζερ τωρα κοιτανε και γαβγιζουν μεχρι και στο φως απ τα τζαμια!! Δεν θα θελουν ουτε να φανε, μολις σκαλωσουν πρεπει να παει καποιος να τα σηκωσει κυριολεκτικα για να ξεκολλησει ο εγκεφαλος του! Κοψτο χθες γιατι δεν ειναι καθολου αστειο!!! (Ασε την διαφημιση που εχει το βιντεο, το ανεβαζω γιατι γραφει ακριβως αυτα που εχω δει και εγω)

 


μπουλης

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2010
752
306
n.smirni
Ερωτηση προς τους 2-3 αντρες μαστόρια εδω μέσα...

Πως ανακαλύφθηκε το kong?
Tι ηταν πριν γίνει σκυλομασουλητήρι?
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ερωτηση προς τους 2-3 αντρες μαστόρια εδω μέσα...

Πως ανακαλύφθηκε το kong?
Tι ηταν πριν γίνει σκυλομασουλητήρι?
Λένε ότι ήταν λαστιχένιο εξάρτημα ανάρτησης από vw, που έδωσε ο δημιουργός στον σκύλο του για να τον απασχολεί.

https://www.kongcompany.com/en-uk/world-of-kong/the-kong-story/
 




Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Καλημερα θα ηθελα να πακω μια ερωτηση. Το σκυλι μου απο μωρο επειδη δν ετρεχε καθολου και φοβοταν να παιξει με αλλα σκυλια στις αρχες την εβαζα και κυνηγουσε ενα κοκκινο λειζερ. Κατα καιρους παιζαμε με το λειζερ οταν πηγαιναμε παρκο και δν ειχε σκυλια για να μην ψαχνει να φαεο δοαφορα απο κατω ετρεχε κυνηγοντας το λειζερ. Προσφατα της πηρα ενα απο τα πρασινα που πηγαινουν πιο μακρια και το κυνηγαει σαν τρελη! Η αληθεια ειναι οτι με το που με.βλεπει οτι το πιανω στα χερια κουναει την ουρα και κανει σαν ψυχοτικη. Μηπως δν ειναι και τοσο καλο να παιζει με το λειζερ? Εγω το πηρα πιο πολυ για να κινειται οταν ειμαστε μονες μας.
Εκτός από αυτό που είπε η @Δημητρα_kme το λέιζερ μειώνει και την όραση.
 
  • Like
Reactions: Lady_Gemini