γεια σας !


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Η κουταβίσια ηλικία περνάει πολύ γρήγορα τελικα....και τρεχω να την απολαύσω! Ο μικρός αρχίζει και πέρνει μια πιο ενήλικη μορφή, μια μικρογραφία του ενήλικα εαυτού του ίσως!

Ακόμα όμως είναι αρκετά κούταβος για να χαίρεται αγκαλιές....bat4.jpg

Το πάσχα διασκέδασε με τη ψυχή του στο χορτάρι...
bat3.jpg

Ήπιε και τα τσιπουράκια του...η μάλλον εμείς τα ήπιαμε και τον πειράζαμε λιγάκι :whistle::ROFLMAO:bat2.jpg

Αλλάζει και δοντάκια και φτιαχνει νεο λαμπερό χαμόγελο....Η απόπειρα φωτογράφισης δε πήγε καλά, ντοκουμέντα απο σκυλοδοντάκια δε θα παραθέσω..:ROFLMAO::LOL::LOL::LOL:
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είναι πραγματικά πανέμορφος και τα πατουσάκια του είναι απίστευτα!!!
Να σου ζήσει :love::love::love:
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Είναι πραγματικά πανέμορφος και τα πατουσάκια του είναι απίστευτα!!!
Να σου ζήσει :love::love::love:
Ευχαριστούμε.. Και ανταποδίδουμε...Πολυ ομροφος ο κουκλος σου. (Αδυναμία στα μαυρόσκυλα)Και εγω τρελαίνομαι για σκυλοπατουσάκια, να τα πιανω και να τα ζουλάω :LOL:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Τις τελευταιες μέρες παρατηρησα οτι το ένα αυτί του μικρού άρχισαν να πετάει προς τα εξω και πίσω και συνεχώς γυρνάει στη βόλτα. Και το άλλο αλλα λιγότερο.Τον "κάτσιασα" που λεμε στο χωριό απο τα πολλά χάδια? Φοβάμαι μην μπει τιποτα μέσα , όλη την ώρα ετσι περπατάει και το γυρίζω. Και μου φαινεται οτι βρωμιζει και λιγο. Να ζαλίσω το γιατρό η είμαι υπερβολική? Η δευτερη φωτο ειναι άσχετη απλα του παει το ριγε χαλι!!!! :LOL:
ααα.jpg βββ.jpg
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Πως μεγαλώνουν έτσι τα σκασμένα! 5 μηνών σήμερα ο μικρός και 3 μήνες συγκάτοικοι! :)
Πήραμε και καινούργιο κατακόκκινο περιλαίμιο για μεγάλα αγόρια.:LOL:

batmanaki.jpg
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Kαι μολις μου εκανε και ενα δωρακι στη βολτα ο μπατμαν για τους 3 μηνες :ROFLMAO:γατα.jpg

Μαυρο γατακι μαλλον εγκατελειμένο απο τη μάνα του γιατι το ενα ματι ηταν χαλια και ειναι και πρησμενο γυρω γυρω, το καθαρισα με ορό και αυριο παμε γιατρο.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Ειμασταν βολτα στη πλατεια και τον ειχα με το φλεξι και ετρεξε προς κατι παιδακια γυρω στα 5-8 χρονων που ειχαν ενα κουτι. Ειχαν βρει το γατι κανα 3ωρο και το φροντιζαν. Η μανα δεν ειχε ερθει αλλα και πως να ερθει με τοσα πιτσιρικια. Κοιταξα το ματι του, το ενα ειχε πυο και ηταν χαλια, σκεφτηκα οτι πιθανα για αυτο το αφησε. Ρωτησα γυρω στα μαγαζια, δεν ειχαν δει τη μανα. Παω σπιτι αφηνω το μικρο περνω κλουβι και ορο για τα ματια και γυριζω. Εν τελει αφου περιμενα 1 ακομα ωρα στη πλατεια μακρια απο το γατι, μανα δεν ηρθε. Δε ξερω αν θα μπορεσω να το κρατησω, ο μπατμαν το δεχεται χαλαρα προς το παρον, αλλα δεν τον παω κοντα μεχρι να παμε κτηνιατρο. Το γατι τρωει ανετα κονσερβα πατε και εκανε και τις αναγκες του, δεν ειναι και εντελως μικρο.

Το κακο ειναι οτι εχει ψυλλους, εβαλα ενα σπρει που ειχα για μικρα γατια και κουτάβια, περιμετρικά, στα στρωσίδια κ.τ.λ Ψεκασα και τον μπατμαν και καναπεδες κ.τ.λ Ελπιζω να μη γινει του ψυλλου το παρτυ εδω μεσα.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Τότε κράτησε το σε ένα χώρο απομονωμένο με ένα κουβερτακι να ξαπλώσει νεράκι και φαγητό πήγαινε να του κάνεις και λίγο παρέα και αύριο ο κτηνίατρος θα του βάλει ειδικό σπρέι κλπ. Πλυνε το κουβερτακι σε ένα πλυντήριο βάλε και μια σκούπα ηλεκτρική στο σπίτι και Οκ. Τώρα επειδή ο μπάτμαν είναι μικρός νομίζω αν το αποφασίσετε πως θα τα πάνε μια χαρά. Φυσικά στην αρχή συνέχεια από πάνω τους και ποτέ μόνα τους και όλα θα πάνε καλά. Θα γίνουν τα καλύτερα φιλαράκια :love:
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Αναγκαστικά το κραταω περιορισμένο στο κλουβάκι, ευτυχως ειναι αρκετά μεγάλο. Εφαγε, ήπιε μπολικο νερό, τα κανε και τωρα του εβαλα και ενα παγουράκι θερμό νερό και κοιμήθηκε αγκαλιά με αυτό. Απέκτησε και όνομα, Joker . Ελπίζω να τα πάνε καλύτερα απο οτι ο Batman και ο Joker στην ταινία. :ROFLMAO::LOL::love:γατι.jpg
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Αχρειαστο να ειναι αλλα η δραστική ουσία που βρίσκεται στα σκυλίσια scalibor και frontline είναι δηλητηριώδης για τα γατιά. Και το πρώτο το φοράει ο Μπάτμαν νομίζω;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Αχρειαστο να ειναι αλλα η δραστική ουσία που βρίσκεται στα σκυλίσια scalibor και frontline είναι δηλητηριώδης για τα γατιά. Και το πρώτο το φοράει ο Μπάτμαν νομίζω;
Το γνωρίζω, είναι το τρίτο γατί που περιθάλπτω φέτος. Προς το παρον δεν εχουνε ερθει σε επαφή, εκει είναι το πρόβλημα, να μην βάλει στο στόμα η γατα το scalibor. Εριξα σπρέι που είναι κατάλληλο και για γατες, το effipro.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Το συγκλονιστικο σε ολα αυτα είναι οτι ηταν εκει για πανω απο 2-3 ωρες, σίγουρα πέρασαν πάνω απο 300 ατομα, οι καφετέριες ηταν γεμάτες και κανένας ενήλικος δεν έκανε τιποτα. Τα παιδάκια μόνο πηγαν και πηραν μόνα τους ενα πατε απο ενα ψιλικατζίδικο με το χαρτζιλίκι τους.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Αχρειαστο να ειναι αλλα η δραστική ουσία που βρίσκεται στα σκυλίσια scalibor και frontline είναι δηλητηριώδης για τα γατιά. Και το πρώτο το φοράει ο Μπάτμαν νομίζω;
Οι δικές μου φοράνε scalibor χρόνια τώρα - η γάτα δεν έπαθε ποτέ τίποτα. Λογικά θα πρέπει η γάτα να φάει το scalibor για να πάθει κάτι - αλλά δεν πρόκειται να φάει ποτέ τέτοιο πράγμα.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Πρωι πρωι επίσκεψη γιατρό. Δε φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό το γατάκι....

Πρωτη επαφή απο κοντά με το γατί....αρχισε να το γλυφει και μετα πηγε να το σηκωσει με τα δοντια του απο το σβερκο...To γατί έδειχνε να απολαμβάνει τη φάση. Τα αφησα μαζί υπο αυστηρη επίβλεψη για κανα δεκάλεπτο αρχικα. Του δωσε και κατι σπρωξίματα με το πόδι ο Batman. Tι λέτε? Εκκολαπτόμενη γατομαμα ο Batman η επίδοξος δολοφόνος γατιών?


20170502_094740.jpg
20170502_094016.jpg
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Εκκολαπτομενη γατομαμα. Θα τις βρουν τις ισορροπίες τους . Βέβαια το γατί θα είναι ο αρχηγός στη μεταξύ τους σχέση :p πολλή προσοχή όταν παίζουν μαζί μιας και το γατάκι είναι ακόμα μικρό και μην τα αφήσεις ποτέ μόνα τους τον πρώτο καιρό (y) περιμένουμε και άλλες φώτο του διδύμου:love:
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μονα τους οχι , αλλα αυτο ειναι θέμα, το γατι μένει συνέχεια στο μπάνιο.... Δεν εχω αλλο χωρο! Εντωμεταξύ σύντομα θα έχω και θέμα με τη βεράντα, που είναι μονίμως ανοιχτη λόγω Batman. Σε λιγότερο απο 1-2 βδομάδες η Joker θα ανεβαίνει στα καλάμια. Όσο το σκεφτομαι θα θέλει δίχτυα, μετά θα θέλει στείρωση το να την κρατήσω είναι μη λογική σκέψη όπως είναι τα οικονομικά μου τώρα.
Εντωμεταξυ μες τη μαυριλα είμαστε εδω μέσα, καταμαυρα μαλλιά εγω, μαυρο κουτάβι, μαυρο γατί, σαν goth group είμαστε
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf