Άτταλος Α' "Μουφ" Σωτήρ και Γαλατοκτόνος


xarav94

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2015
47
8
30
Σοβαρολογώ, Χαρά. Επιπλέον πριν απο δυο χρονια του έκανα τεστ νοημοσύνης του Duke University και μου τον βγάλανε Einstein με ταλέντο στη Φυσική και τη Στατιστική. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να βρω καλύτερο σκυλι απ´ το Μουφ. Και όχι μόνο το πήρα απο το καταφύγιο, αλλα τον βρήκα σε αγγελία σωστικού ομίλου στο Ίντερνετ και για χάρη του ταξίδεψα οκτώ ώρες να πάω και οκτώ ώρες να γυρίσω με το αυτοκίνητο διότι ήτανε τέσσερεις πολιτείες παραπέρα, βορειοανατολικά. Το σκυλι αυτο ειναι μοναδικό και το κατι αλλο.
Αυτό είναι βέβαιοοοο !!!!! Ποοοοοποοοο είναι και μεγάλο μυαλό και ταλέντο !!!!!!Έχεις ένα φοβερό σκύλο, δηλαδή μια φοβερή οικογένεια, είσαι πολύ τύχερή στο έχω ξανά πεί ,φτου φτου φτου , από ποιά ηλικία τον είχες ??? Σε ανταμοίβει για την θυσία αυτή καθημερινά !!!!!!
Άσχετο τον έχεις και τόσο καλοχτενισμένοοο πάντα, μπράβο σουυυυυ, πολύ όμορφος!!!!!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Αυτό είναι βέβαιοοοο !!!!! Ποοοοοποοοο είναι και μεγάλο μυαλό και ταλέντο !!!!!!Έχεις ένα φοβερό σκύλο, δηλαδή μια φοβερή οικογένεια, είσαι πολύ τύχερή στο έχω ξανά πεί ,φτου φτου φτου , από ποιά ηλικία τον είχες ??? Σε ανταμοίβει για την θυσία αυτή καθημερινά !!!!!!
Άσχετο τον έχεις και τόσο καλοχτενισμένοοο πάντα, μπράβο σουυυυυ, πολύ όμορφος!!!!!
Εκτός από τρολλ είσαι και απαράδεκτη..Να ειρωνευτείς εμένα που σε έχω χιλιοβρίσει το καταλαβαίνω , να ειρωνεύεσαι την Σάρα που με κάθε ευγένεια προσπαθεί να σε πείσει να κάνεις το σωστό δείχνει το ποιόν σου..
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αυτό είναι βέβαιοοοο !!!!! Ποοοοοποοοο είναι και μεγάλο μυαλό και ταλέντο !!!!!!Έχεις ένα φοβερό σκύλο, δηλαδή μια φοβερή οικογένεια, είσαι πολύ τύχερή στο έχω ξανά πεί ,φτου φτου φτου , από ποιά ηλικία τον είχες ??? Σε ανταμοίβει για την θυσία αυτή καθημερινά !!!!!!
Άσχετο τον έχεις και τόσο καλοχτενισμένοοο πάντα, μπράβο σουυυυυ, πολύ όμορφος!!!!!
Το Μουφ ήτανε δυόμιση χρόνων όταν το υιοθέτησα. Και δεν νομιζω να έγινε οποιαδήποτε θυσία απο κανέναν.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Και σήμερα που ο περίφημος Ernie Hartnagle, ο κύριος δημιουργός των Αυστραλέζων Ποιμενικών, συμπλήρωσε τα 90 χρόνια του, γιορτάζω κι εγώ ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥΦ!! Τον υιοθέτησα σαν σήμερα λοιπόν από την ARPH (Aussie Rescue and Placement Helpline), όταν το Μουφ ήτανε 2 χρονών. Ήταν ίσως η καλύτερη απόφαση που πήρα στη ζωή μου, ή μάλλον μια από τις δυο καλύτερες αποφάσεις (η άλλη ήτανε να γίνω αρχαιολόγος!). :)

 






Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Και για να μην ξεχνιόμαστε, σημερα εχει τραχανά με φέτα Δωδώνης, εννοειται ελληνικότατα, αν και το γάλα ητανε βιολογικό απο φάρμα του Καλαμποκισταν:



Περα απ ολα τα ωραία που εγραψες μου θυμισες το ποσο όμορφο ειναι να μεγαλώνεις σκυλι στην Αυστραλία...ωραιες αναμνήσεις...
 
  • Like
Reactions: mariatheo and Sara


























Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3