Έλκος Στομάχου


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Θύμησέ μου, τι ηλικία έχει το αγόρι;
έκλεισε τα 11 και μπήκε στα 12... (μην αρχίζεις και συγκρίνεις με τον δικό σου όμως γιατί θα σε μαλώσω!!!)
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ευτυχώς που οι γονείς αν και ξεροκέφαλοι έχουν και αγάπη και προδερμ (έχει χρειαστει αρκετό κι από αυτό όπως καταλαβαίνεις...)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
@reinmeister2 λοιπόν protoform, claricid, laprazol το οποίο περιέχει λανσοπραζόλη... Υποθέτω είναι ή ουσία που μου ελεγες... Κάτι μου είπαν οι δικοί μου για βακτήριο υποθέτω ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού.

Σήμερα έχω αναλάβει εγώ την αγωγή του... Ξέρετε πολλές φορές γκρινιαζουμε στην κουτάβοπεροδο... Μπορώ να σας πω ότι τα γεράματα είναι 10 φορές πιο δύσκολα...
 












mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Αργά αλλά σταθερά Δημητρα μου.. από κονσέρβα έχουμε πάει σε αλεσμένο κοτόπουλο με ρύζι σχετικά υδαρο για να μπορούμε να το χορηγουμε με σύριγγα. Τρώει 20ml ανά μιάμιση ώρα και κάπου στο ενδιάμεσο πέρνει και τα συροπακια του... Νερό με το σταγονόμετρο! Είμαστε τυχεροί όμως γιατί είναι ένα πολύ καλό σκυλί που δέχεται ευτυχώς όλη αυτή την ταλαιπωρία... Εντάξει ζοριζεται δεν λέω αλλά δεν μας βγάζει το λάδι...
 






noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ένα τεράστιο φιλί στη μουσούδα του δώστου από μένα :D :love::love: και όταν γίνει καλά πες του ότι θα φέρω τη μικρή μου να της μάθει τρόπους :p
 
  • Like
Reactions: mariakala


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ένα τεράστιο φιλί στη μουσούδα του δώστου από μένα :D :love::love: και όταν γίνει καλά πες του ότι θα φέρω τη μικρή μου να της μάθει τρόπους :p
Μουσούδα αποφεύγω αυτή την περίοδο αλλά κεφάλα πολύ ευχαρίστως... Ναι ναι είμαστε come il faut εμείς :LOL::ROFLMAO:
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
@reinmeister2 λοιπόν protoform, claricid, laprazol το οποίο περιέχει λανσοπραζόλη... Υποθέτω είναι ή ουσία που μου ελεγες... Κάτι μου είπαν οι δικοί μου για βακτήριο υποθέτω ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού.

Σήμερα έχω αναλάβει εγώ την αγωγή του... Ξέρετε πολλές φορές γκρινιαζουμε στην κουτάβοπεροδο... Μπορώ να σας πω ότι τα γεράματα είναι 10 φορές πιο δύσκολα...
ναι,ενα απο αυτα ελεγα...χαιρομαι που χρησιμοποιουνται και στα σκυλια...οποτε του δωσαν αντιβιωση για εκριζωση του ελικοβακτηριδιου (φανταζομαι οτι το βρηκαν στην βιοψια και δεν δωθηκε προληπτικα η αντιβιωση) και την πραζολη για γαστροπροστασια και θεραπεια των ελκων...

ειναι πολυ πιθανον τα ελκη να εχουν δημιουργηθει απο το βακτηριδιο ,με την παροδο των χρονων...συνηθως η αγωγη με αντιβιωση ειναι συνδυαστικη,δαλαδη δυο αντιβιωσεις μαζι για περιπου δυο εβδομαδες, συν την γαστροπροστασια-θεραπεια...

το protoform δεν εχω ιδεα τι ειναι...δεν το εχω ξανακουσει...

φανταζομαι οτι την πραζολη θα την συνεχισει για κανα διμηνο μετα την αντιβιωτικη θεραπεια..

οπως και να χει ευχομαι να πανε ολα καλα,μια και το γεροντι δειχνει "σκυλος"...νεοτερα εχουμε?

υγ...σορρυ για την καθυστερημενη απαντηση...σημερα πηρα χαμπαρι την αναρτηση σου...
 
  • Like
Reactions: mariakala


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Δυστυχώς δεν τα κατάφερε... Την προπροηγουμενη τετάρτη το απόγευμα ξεκίνησε αιμοραγία... Τον τρεξαμε πάλι ξανά έγινε υπέρηχος... Αλλά ή επιδείνωση από τον πρώτο υπέρηχο ήταν δραματική... Ο γιατρός δεν έδωσε καμία ελπίδα... Και χωρίς τα αποτελέσματα της βιοψίας μας είπε κατά 95 τις εκατό καρκίνος... Προφανώς πολύ επιθετική μορφή... Την επόμενη μέρα τον βοηθησαμε να φύγει! Κάναμε ότι ήταν δυνατόν... Και ή απόφαση ήταν συνειδητή... Οι δικοί μου το παλεύουν μέρα με την μέρα... Ο άλλος τους σκυλακος έκανε 2 μέρες να φάει και είχε σταματήσει το γάβγισμα μεχρι την περασμένη τρίτη που φύγαμε με τον μπομπιρακο για διακοπές... Όταν επιστρέψω θα πάρω και τα αποτελέσματά της γαστροσκοπισης όχι ότι έχουν σημασία πια... Τον θαψαμε εκεί που βρίσκονται τα άλλα 2 σκυλιά μας εκει που έπαιζαν ανεμελα... Είναι πάλι μαζί οι 3 σωματοφύλακες μου! Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση τις ευχές και συμβουλες. Ο εκτωρας είχε κλείσει τα 11 και είχε μπει στα 12 είχε βαρύνει απο τα γηρατειά και είχε ασπρησει πολύ... Ο καλός μου δεν μας είχε προιδεασει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ότι κάτι σοβαρό έμελε να έρθει... Να στε όλοι καλά και να ζητε τα σκυλουνια σας κάθε μέρα...
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
δεν τιθεται καν θεμα ευχαριστιων...το θεμα ηταν να την παλευε ο σκυλακος...κριμα...πολυ στεναχωρηθηκα...τουλαχιστον εζησε και γερασε καλα...να στε καλα να τον θυμαστε...
 
  • Like
Reactions: mariakala




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
κριμα για την καταληξη, αλλα ηταν το καλυτερο που μπορουσατε να κανετε...να τον θυμαστε και να χαιρεστε που εφυγε πληρης ημερων χωρις πολυ ταλαιπωρια...(η φωτο που ειναι ασπρισμενος ειναι καταπληκτικη)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf