Έφαγαν σφαίρα του paintball........


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Παιδιά καλησπέρα!
Πριν λίγο που έβγαλα στον κήπο τα σκασμένα, βρήκαν σφαιράκια του paintball και τα έφαγαν...

Όταν είχα κάνει παρατήρηση στους paintballers για τα μπαλάκια που πέφτουν στον κήπο μου μου είπαν ότι δεν μπορεί να πάθει ο σκύλος κάτι γιατί είναι νερομπογιά....

Έχει τύχει σε κανέναν?Τι να κάνω τώρα?Να τους δώσω νερό?Να του βάλω να φάνε???
 








cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Δεν παίρνεις ένα Vomex;


EDIT:
Και να φτιάξεις για μετά κοτόπουλο με πιλάφι στεγνό;
Τι είναι το Vomex?Περιμένω να με πάρει τηλ. ο κτηνίατρος!!Θα τον ρωτήσω άμα είναι!!
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Τι είναι το Vomex?Περιμένω να με πάρει τηλ. ο κτηνίατρος!!Θα τον ρωτήσω άμα είναι!!
είμαι ηλίθιος αυτό είναι! έχω αλλού το μυαλό μου συγνώμη, το vomex είναι αντιεμετικό, στην πραγματικότητα θες κάτι σε Γλυκονικό Ασβέστιο (να ρωτήσεις τον κτηνίατρο, δεν ξέρω αν υπάρχει σκεύασμα για σκύλο ούτε την ονομασία) για να προκαλέσει εμετό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.890
Κατερίνα μου, την τελευταία φορά που είχα σταματήσει απ' έξω και ανακάλυψα εκ των υστέρων, ότι είχαν βρει το ροζάκι μου, πολλά τέτοια, πριν πάθω το εγκεφαλικό, είδα ότι έφευγαν πάρα πολύ εύκολα με το δάχτυλο. Ουτε καν, νερό. Αρα δεν πρέπει να περιέχουν τίποτα επικίνδυνο.

Ανέμενε απάντηση του γιατρού σου και στο μεταξύ μην κάνεις τίποτα.

Ενημέρωσέ μας όμως, για το τι θα σου πει.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
ο δικος μου εγλυψε μια φορα μια σφαιρα που ειχε ανοιξει δεν επαθε και κατι!!! τωρα αν την εφαγε ολοκληρη δεν ξερω θα σου πει ο γιατρος
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Και εμάς ανοιχτή ήταν η σφαίρα!
Ο Sun έφαγε το "περιτύλιγμα" και λίγο χρωματάκι και η Κορασόν το υπόλοιπο χρώμα!

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι αυτές οι σφαίρες δεν περιέχουν κάτι τοξικό!
Να τους ταΐσω κανονικά και αν δω καμιά ενόχληση να ξανά επικοινωνήσω μαζί του!
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Παιδιά καλησπέρα!
Πριν λίγο που έβγαλα στον κήπο τα σκασμένα, βρήκαν σφαιράκια του paintball και τα έφαγαν...

Όταν είχα κάνει παρατήρηση στους paintballers για τα μπαλάκια που πέφτουν στον κήπο μου μου είπαν ότι δεν μπορεί να πάθει ο σκύλος κάτι γιατί είναι νερομπογιά....

Έχει τύχει σε κανέναν?Τι να κάνω τώρα?Να τους δώσω νερό?Να του βάλω να φάνε???
Μην ξεχάσεις να τους πας τώρα τον λογαριασμό από τον γιατρό για να δούμε μετά θα κάνουν κάτι ή όχι.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Μην ξεχάσεις να τους πας τώρα τον λογαριασμό από τον γιατρό για να δούμε μετά θα κάνουν κάτι ή όχι.
Με έχουν γράψει κανονικά..Και με έχουν εκνευρίσει πολύ οι συγκεκριμένοι!
Το σπίτι γύρω γύρω το έχουν κάνει καλοκαιρινό,καθημερινά έρχονται όλοι και παρκάρουν μπροστά ακριβώς απ΄την γκαραζόπορτα,βρίσκουν τα παιδιά της γειτονιάς τις σφαιρίτσες και τις πετούν στα σκυλιά,ο κήπος είναι γεμάτος από τέτοια και κάθε απόγευμα βγαίνω να τα μαζέψω για να μην τα τρώνε τα σκυλιά.Και εντάξει αυτοί μου λένε πως δεν μπορεί να πάθει κάτι ο σκύλος εγώ όμως γιατί να τον πιστέψω?
Ήμουν μόνη μου στο σπίτι ,δεν έχω αυτοκίνητο και αν πάθαιναν κάτι τα μικρά τι θα έκανα?Δεν το αντέχω αυτό το πράγμα κάθε μέρα.
 


Groenendael

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2012
194
1
Δυτική Αττική
Βασικά δέν είμαι μόνο αυτό απο την στιγμή που σε ενοχλούν και δεν το καταλαβαίνουν με λόγια κάτι πρέπει να κάνεις..όταν μαζευτούνε με τα νεροπίστολα βγές με μια καραμπίνα και πες τους ελάτε να παίξουμε..:p και δεν θα ξαναδείς ούτε ποδήλατο έξω απο το σπίτι σου :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95