Ήρθαμε σπίτι!




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Παίρνουμε την κομμένη μπουκίτσα, και την γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες.
Μετά το ανακατεύουμε.
Το Bouki (και όχι buki), γίνεται Kibou. Το Kibou (Κιμπού στα καθ' ημάς), είναι πραγματικό Γιαπωνέζικο όνομα για αγόρια και σημαίνει ελπίδα-φιλοδοξία-αναζήτηση της τελειότητας.
Κι επειδή άντε να βρεις Γιαπωνέζο να σε διορθώσει στο σκυλοπάρκο, μπορείς να τον κάνεις και Κίμπου.
Πάντως και παλιόγερος να γίνει πάντα μπουκίτσα θα είναι. Και για την ακρίβεια μπίτερ σοκολατένια μπουκίτσα. Ορίστε όνομα: " Μπίτερ Τσόκο Μπούκι ο Α' ". :p:p:p
 












reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
αν εχεις μπαλκονι,καθε φορα που κωλοκαθεται για να τα κανει τον βουτας κι εξω...εγγυημενο το αποτελεσμα μετα απο λιγο καιρο...θα λιωσεις κανα δυο σετ αθλητικα παπουτσια απο το πηγαινε ελα και το πολυ πολυ να χρησιμοποιησεις κανα εμπλαστρο για την μεση,αλλα θα καθαρισεις...

στο θεμα ονομα εγω δεν θα προβληματιζομουν καθολου με τετοιο εκτροφικο...το απολλο ειναι πολυ καλο και σιγουρο δεν θα το μπερδευει με τιποτα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Να σου ζήσει το κουκλάκι σου!!! Να τον χαίρεσαι!
Στο θέμα τρίχας μη προβληματίζεσαι. Το έχω πει ο Έλβις έχει θέμα με την τρίχα του δεν είναι όλα τα λαμπ έτσι. Μαδάει όλο το χρόνο, με βούρτσισμα συχνό και με καλή τροφή. Λάδι δνε δίνουμε γιατί τον πάει τσιρλιπιπί. Όλα τα σκυλιά μιας φυλής όμως δεν έχουν την ίδια ποιότητα τρίχας!

αν εχεις μπαλκονι,καθε φορα που κωλοκαθεται για να τα κανει τον βουτας κι εξω...εγγυημενο το αποτελεσμα μετα απο λιγο καιρο...θα λιωσεις κανα δυο σετ αθλητικα παπουτσια απο το πηγαινε ελα και το πολυ πολυ να χρησιμοποιησεις κανα εμπλαστρο για την μεση,αλλα θα καθαρισεις...
Έτσι έκανα και καθάρισα πολύ γρήγορα με το θέμα τουαλέτα..
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
αααα ρε λετε να το παρω πισω ? το μπουκι κανει μονο για 2μηνων σκυλο..μετα παλι το νεγκρο και το αραπης ειναι ψιλοκαπως και τελευταια ολα τα λεμε ρατσισμο και δεν θελουμε... δεν περιμενα το να βρω ονομα να ειναι τοσο ζορικο! πειτε ιδεες πριν αρχισω να του μαθαινω το ονομα του!!
Αν δε θελεις να ειναι προφανης ο ρατσισμος αλλα κεκαλυμμενος :D, να προτεινω Dizzy ( Gillespie).
 




Despina Mis

Member
21 Νοεμβρίου 2015
20
5
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Να το χαίρεσαι και να είναι υγιή μέχρι τα βαθιά του γεράματα. Ελληνικό όνομα μη του δίνεις για να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις. Διάλεξε όνομα σύντομο,εύηχο μονοσύλλαβο ή δισύλλαβο για να μη στραμπουλίξεις τη γλώσσα σου.Επειδή τα ξενόφερτα έχουν γίνει σούπα ψάξε κανένα αρχαίο ελληνικό όνομα σκύλου.
 
  • Like
Reactions: theokets


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
To πιο ωραίο όνομα πάντως σε μαύρο λαμπ το έχει το λαμπ μιας φίλης μου, Miles.
 








Despina Mis

Member
21 Νοεμβρίου 2015
20
5
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Παρεξηγήσεις, όταν λες;
Επειδή θα χρειαστεί πολλές φορές να φωνάξουμε το σκύλο μας με το όνομά του σε δημόσιους χώρους δίνοντάς του εντολές καλό θα ήταν να μην έχει όνομα που μπορεί να φέρει κάποιον από γύρω μας σε δύσκολη θέση.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Πάντως τα γατιά μου τα ονόμασα ΝΊκη (απο το Ανδρονίκη) και Μιλτιάδη. Ο δε παππούς μου κάθε γάτο που μάζευε τον βάφτιζε με χριστιανικά ονόματα (Θωμά, Ανάργυρο, Βαρβάρα κτλ).
Οποίος θέλει να παρεξηγηθεί, ξυδακι (Ανδρονίκη μάλιστα λένε και μια κοντινή μου θεια χαχα)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Επειδή θα χρειαστεί πολλές φορές να φωνάξουμε το σκύλο μας με το όνομά του σε δημόσιους χώρους δίνοντάς του εντολές καλό θα ήταν να μην έχει όνομα που μπορεί να φέρει κάποιον από γύρω μας σε δύσκολη θέση.
Ουπς!!! :oops:
Πρόβλημα; :whistle:
Μπαααα :barefoot:
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3