Όταν χρειαστεί να λείψετε για κάποιες ημέρες..


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
εγώ πλέον έχω προσαρμόσει τα ταξίδια μου ανάλογα με το πόσο εύκολο είναι να μετακινηθεί εκεί ο σκύλος. η μόνη φορά που την άφησα μόνη της ήταν για 10 μέρες το καλοκαίρι αλλά και πάλι ήταν μαζί με τα παιδιά μου σε ένα σπίτι στο βουνό μέσα σε 4 στρέμματα οπότε...
Πάντως πλέον η πρώτη μου ερώτηση σε αεροπορικές εταιρείες, ξενοδοχεία κτλ είναι αν δέχονται σκύλο. Το αστείο ήταν με το ξενοδοχείο που μείναμε το καλοκαίρι. Ο τύπος δέχθηκε τον σκύλο μόνο και μόνο γιατί του είπα ότι ακυρώνω την κράτηση, κι όταν πήγα τελικά εκεί συνάντησα 2 dog de bordeuax,1 λύκο, 1 μπασέ, 2 westie κι ένα καυκάσιο (που ήταν κι ο φύλακας του ξενοδοχείου). :confused: :confused: :confused:
Προφανώς και οι άλλοι ιδιοκτήτες...απείλησαν να ακυρώσουν τη κράτηση...:D:D:D
Με τετοια κρίση..στο τουρισμό..καλά το σκέφτηκε ο ιδιοκτήτης!!!!!!
 


puppies

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2009
51
0
Θα νοιώθω πολύ άσχημα αν την έχω κλεισμένη σε κλουβί και εγώ είμαι έξω για καφέ και βόλτες. τουλάχιστον με την μαμά μου θα εχει παρέα και αγκαλιές όλη την ημέρα. το περιβάλλον το ξέρει γιατί έχουμε πάει πολλές φορές. νομίζω ότι εκεί θα περάσει αρκετά καλύτερα. θα μου λείψει απίστευτα αλλά.......:(:(:(:(:(:(
μακάρι να καταλάβαινεεεεεε
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Δεν σου είπα να την κλείσεις σε κλουβί και να πας για καφέ.

Στις βόλτες σαφώς και θα την παίρνεις μαζί σου, ότι πρέπει για την κοινωνικοποίηση της.

Το κλουβί είναι καλή λύση για να ελέγχεις το θέμα τουαλέτας μέσα στο δωμάτιο.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Δεν υπαρχει πιο ωραιο και πιο ωφελιμο πραγμα για τον σκυλο απο το να τον παιρνεις μαζι σου παντου οπου πας! :)

Φυσικα για μας ορισμενες φορες ειναι κουραστικο και δυσκολο και καποιες φορες ολοκληρη επιχειρηση.
 
Last edited by a moderator:


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
προχτες καναμε courier μαζι
ηθελε βοηθεια ενα φιλος πηρα το
αμαξι και πηγαμε δροσια εκαλη καβουρι ομονοια!
σε καθε σταση καναμε και την βολτα μας!μια χαρα
 


puppies

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2009
51
0
στις βόλτες πως να την πάρω μαζί μου? θα με κοιτάνε όλοι με μισώ μάτι αφού παντού απαγορεύονται τα σκυλάκια.
Αν μπω σε καφετέρια μαζί της νομίζω ότι θα μας πετάξουν και τους 3 έξω
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
εγω δεν την εχω αφησει πολλες φορες..συνολικα 6 μερες..ερχεται στο σπιτι και μενει ο αδερφος του φιλου μου και την προσεχει αυτος..γενικα δεν εχει κανενα προβλημα..ουτε στο φαγητο ουτε στην συμπεριφορα.της μαθαμε ευτυχως απο μικρη να μενει μονη της η να ειναι καποιες φορες καποιος 'ξενος' σπιτι γιατι για να πω την αληθεια ειχα υπολογισει καποια ταξιδια που θελω να κανω και η αληθεια ειναι οτι δεν τρελαινομαι να ξεκινησω για ταξιδι και να παρω το σκυλι 3-4 ωρες σε ενα κλουβι μεσα στο αεροπλανο στις αποσκευες..