ΑΙΜΑ


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
το πιτ μπουλ που φροντιζω οσο μπορω(δεν ειναι δικο μου) αιμοραγει απτα γεννητικα του οργανα καθε φορα που ειναι σε υπερδιεγερση λογω χαρας.

συγκεκριμενα, καθε φορα που ανεβαινω να τον δω κλπ, του τρεχει αιμα(αντι για ουρα χαρας) και μετα σταματαει. προφανως του τρεχει αιμα οποτε του ανεβαινει η πιεση (?).. δεν κατουραει γενικα αιμα ομως. επισης, δε φαινεται πρισμενος.
εκτος απο μειωμενη ορεξη για φαγητο(η οποια ξεκινησε μολις πεθανε η μανα του) δε βλεπω συμπτωματα ασθενειας. κατα τα αλλα μια χαρα ειναι. τρεχει, παιζει, κλπ.

θα πιεσω λιγο τις καταστασεις ΜΠΑΣ και τον πανε κτηνιατρο.......
δυστυχως εγω δεν εχω τροπο να τον παω(ουτε και οικονομικα μπορω να στηριξω δευτερο σκυλο...)

εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να εχει? ουρολιθιαση ισως.......?
δεν ξερω πώς να το ψαξω γιατι το ΜΟΝΟ συμπτωμα που εχει, ειναι αυτο το λιγο αιμα.

φοβαμαι, μηπως το χρησιμοποιησουν σαν προφαση για ευθανασια.

εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να ειναι?
θα ρωτησω και τους δικους μου κτηνιατρους ΟΤΑΝ γυρισουν επιτελους απο διακοπες.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Tis proalles eichame sto iatreio mas ena Pit Bull, mes stin treli chara-katapliktiko skyli, pou ourouse aima. Ochi synechos. Alla dyo treis fores tin evdomada.
To skyli den edeichne tipota allo!

Brethike thetiko me Erlichiosi kai Kal'azar.

Episis mporei na einai ourolithiasi, alla kai ourolimoksi i kystitida.
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
ευτυχως δεν ουρει αιμα. του τρεχουν σταγονες οταν ειναι χαρουμενος.
για ερλιχιωση, καλααζαρ χλωμο το κοβω... δυσκολο σε αυτη την ταρατσα. επισης, δε δειχνει αλλα συμπτωματα.

ουρολιθιαση υποπτευομαι λογω κακιστης διατροφης.

λεω να παρω σελινο,μαιντανο,τσουκνιδα που ειναι διουρητικα και βοηθουν να επανελθουν οι ηλεκτρολυτες. ισως αυτο τον βοηθησει...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki