Αγορά Mini Pinscher


Status
Κλειδωμένο θέμα

lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Αφου οπως η ιδια λες το μεγαλυτερο προβλημα ειναι τα ΑΔΕΣΠΟΤΑ γιατι δεν εσωσες ενα απο αυτα????????????
Αντιθετα προτιμησες το πετσοπ.
Ευτυχως που εχω καλους τροπους γιατι κανονικα χρειζεσαι πολυ βρισιδι.

Και ενα με βρίσεις πιστευεις οτι θα λυσεις το προβλημα η πιστευεις οτι θα στο ανταποδώσω.

Αρχιζω να απορω ποσο φιλόζωοι είστε.

Αλλα πάντα ετσι γινετε οταν κάποιος σας λέει ποια ειναι η αληθεια που επικρατη και θα επικρατη δυστηχώς πολλα χρονια εαν δεν παρθούν σοβαρα μέτρα απο το κράτος.

Αλλα εσεις δεν θελετε να καταλάβετε και πιστευετε οτι θα σταματησετε τους ανθρωπους να αγοράζουν απο το πετ σοπ χωρις καμια απογαορευση εμποριας απο αυτα.

Θα το πω χιλιοστει φορα ειναι πρωσοπικη μου αποψη οπως και η δικη σας. ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.

Γιατι υπάρχουν ανθρωποι που δεν τους ενδιαφερει και αγοράζουν αλλοι γιατι πιστευουν οτι θα το σώσουν απο εκει μέσα άλλοι γιατι δεν εχουν την οικονομικη δυνατότητα να πάρουν απο εκτρωφεα, άλλοι γιατι δεν εχουν εκτρωφεα και το βρισκουν ποιο ευκολο, αλλοι δεν εχουν γνωσεις κτλ.

Με την απαγορευση τουλάχιστων δεν θα βλέπουμε ζωάκια στις βιτρινες και ετσι δεν θα γινονται τα μισα παραπάνο τουλαχιστων που αναφέρω.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ???

Το σκυλάκι που πηράμε εμεις (στο βιβλίο υγείας του που μας έδωσαν ηταν 4 μηνων) ηταν σε μι ηλικία που θα πήγαινε πισω η θα δωριζόταν σε άσχετους που καμια πρόθεση ισως δεν ειχαν να πάρουν ενα ζωάκι με το μεράκι και αγαπη που θα το έχουμε εμεις που αποφασίσαμε σε μια εβδομα να το πάρουμε.

Και για να απαντησω στον/στην συμφοριτισα που με ρωτάει εαν αγοραζα πλεον απο πετ σοπ θα την έλεγα σιγουρα οχι τοσο ευκολα πλεόν εαν δεν ειμαι σιγουρος για ολα αυτα που με αναφέρατε και στα οποια σας εχω αναφέρει επαναλλημενος οτι ΣΥΜΦΩΝΩ για αυτα που λετε αλλα δεν πιστευω οτι θα σωσετε την κατασταση βλεποντας ζωα σε πετ σοπ και λέγοντας τους ανθρωπους να μην τα αγοράζουν.

Συγνωμη για το μεγάλο μου κειμενο εαν σας κουρασα.
 


baiz

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2009
143
0
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ???
Αυτο που λες, δεν ειναι απλα λαθος..ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ!! Δεν εχεις καταλαβει ΤΙΠΟΤΑ για το προβλημα των puppy mills και δεν εχεις ιδεα ποσο κακο κανατε με αυτη την αποφαση σας. Πραγματικα δεν ξερω ποιον να λυπηθω πιο πολυ, το σκυλακι που γεννηθηκε κατω απο αυτες τις συνθηκες, την μανα του που θα συνεχιζει να ζει μια αθλια ζωη, η εσας που εχετε γινει ερμαιο των "υπευθυνων"?? :mad:
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Δεν σας καταλαβαινω πραγματικα επιμενετε να κατηγορειται.... και μαλιστα παραποιειτε.

Κανονικα επρεπε να κανεις επικοληση αυτο :

" Με την απαγορευση τουλάχιστων δεν θα βλέπουμε ζωάκια στις βιτρινες και ετσι δεν θα γινονται τα μισα παραπάνο τουλαχιστων που αναφέρω.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ???
"

Νομιζω οτι θελετε να λεμε τα ιδια και τα ιδια το λογο δεν καταλαβαινω.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αρχιζω να απορω ποσο φιλόζωοι είστε.

Σίγουρα πολύ περισσότερο από εσας.


Αλλα εσεις δεν θελετε να καταλάβετε και πιστευετε οτι θα σταματησετε τους ανθρωπους να αγοράζουν απο το πετ σοπ χωρις καμια απογαορευση εμποριας απο αυτα.

Μάλιστα, και εσεις θέλετε "βούρδουλα" δηλαδη για να κάνετε το σωστο...οκ, αν δηλαδη επιτρεπόταν από το κράτος να κλεβετε..τότε θα το κάνατε, έτσι?

Θα το πω χιλιοστει φορα ειναι πρωσοπικη μου αποψη οπως και η δικη σας. ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.
Δεν θα σχολιάσω...


ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ???

Εσεις τι λέτε? 50 άνθρωποι εδω μέσα σας λένε ότι είναι λάθος...εσεις το χαβά σας..


Και για να απαντησω στον/στην συμφοριτισα που με ρωτάει εαν αγοραζα πλεον απο πετ σοπ θα την έλεγα σιγουρα οχι τοσο ευκολα πλεόν εαν δεν ειμαι σιγουρος για ολα αυτα που με αναφέρατε και στα οποια σας εχω αναφέρει επαναλλημενος οτι ΣΥΜΦΩΝΩ για αυτα που λετε αλλα δεν πιστευω οτι θα σωσετε την κατασταση βλεποντας ζωα σε πετ σοπ και λέγοντας τους ανθρωπους να μην τα αγοράζουν.

Πλακα μας κάνετε? Αφου πήγατε και το αγορασαστε μετά...ξέρατε και πήγατε.

Συγνωμη για το μεγάλο μου κειμενο εαν σας κουρασα.
Δεν μας κουράζουν τα μεγάλα κέιμενα, μας κουράζει η "στενοκεφαλιά", η "αμορφωσιά" και η βλακώδης επιμονη κάποιων σαν και σας να μας πεισουν ότι κάνανε το σωστο χωρις επιχειρήματα.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγω δυστυχως, φιλε/η lana, το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν θες να σκεφτεσαι και τα περιμενεις ολα στο πιατο σου διχως να κουνησεις το μικρο σου δαχτυλακι. Μια κυβερνηση δεν θα κανει τιποτα αν δεν της το ζητησουν, με διαφορους τροπους.
Ειστε πολυ καλομαθημενοι και νομιζετε πως ολα θα πεσουν απο τον ουρανο.
Νομιζω πως αν ησουν πραγματικος φιλοζωος θα σκεφτοσουν ολα τα σκυλακια που εχεις καταδικασει.
Ακομα και το προην σκυλακι σου που εκανε την αναγκη του στην ταρατσα... χμμμμμ... Χαθηκαν τα παρκα; :maria:

Ειστε οχι μονο ανεγκεφαλοι αλλα και φονιαδες, που αν και γνωριζατε πολυ καλα τι εστι παπι μιλ, πηγατε και δωσατε λεφτα στον σκυλεμπορα!

ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ!!! :mad: :mad: :mad:
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3