Αγορά Mini Pinscher


Status
Κλειδωμένο θέμα

katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Χωρις να θέλω να γίνω η κακιά της παρέας..αρνούμαι να δεχτω, ότι αυτη τη στιγμη γίνεται συζήτηση για εκπαιδευση, χρήματα και ότι άλλο τέλος παντων...όταν το ΒΑΣΙΚΟ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΌ PET SHOP...:(:(
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Και το ξαναλεω ειχαμε σκυλακι αρκετα χρονια και το εκπεδευσαμαι να κανει τα κακακια του εξω στην βεραντα... :p
Boλτες δεν πήγαινε το προηγούμενο? Γιατί έπρεπει να τα κάνει στη βεράντα?
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Χωρις να θέλω να γίνω η κακιά της παρέας..αρνούμαι να δεχτω, ότι αυτη τη στιγμη γίνεται συζήτηση για εκπαιδευση, χρήματα και ότι άλλο τέλος παντων...όταν το ΒΑΣΙΚΟ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΌ PET SHOP...:(:(
Μωρέ εσύ είσαι "η ΚΑΛΗ της παρέας" αλλά μέχρι να το καταλάβουν θα είναι αργά!
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
μη το παρετε το κουταβι. που κοντεύει να γίνει ενήλικας.

για να το δίνουν τόσο φτηνά, κάποιο λάκκο έχει η φάβα. ή δεν είναι καθαρόαιμο (ελάχιστοι τα ξεχωρίζουν αυτά) ή έχει κάποιο πρόβλημα που θα φανεί αργότερα.

όπως ένα ρούχο, που στα στοκάδικα το δίνουν 70% πιο φτηνά.

και σας έχουν πρήξει μ αυτό, αν έχετε μικρά παιδιά ΜΗΝ πάρετε πίντσερ. δεν είναι θέμα η εκπαίδευσή του, είναι θέμα ο χαρακτήρας του.τα βασικά τα μαθαίνουν από μωρά με τη μάνα τους.. αυτό τι έμαθε..?

(κατι μου λεει πως τζάμπα μιλάτε οι του φόρουμ..)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ενω αν ήταν άλλη ράτσα που θα τα πήγαινε καλά με τα παιδιά..η να το έδιναν ακριβότερα...η αν ήταν καθαρόαιμο...να τους συμβουλεύαμε να το έπαιρναν.:(
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
αυτα τα θέματα που είπες κατερίνα τα αναπτύξατε εσείς
είπα να προσθέσω κάποια που δεν τα είδα γιατί για σας είναι αυτονόητα αλλά για άλλους...

συμφωνω κι επαυξανω πως ΔΕΝ αγοραζουμε σκυλάκια απο πετσοπς.

εγώ προσωπικά μόνο τροφές αγοράζω από κει κ τυποποιημένες. κ ψάρια θα δίσταζα να πάρω.. πόσο μάλλον σκύλο και γάτα και πουλιά..
 




Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Φυσικά όχι Κατερίνα. Εννοείται. ΠΟΤΕ δεν πρέπει να πέρνει κανείς σκύλο από πετ-σοπ.

Απλά εδώ έχουν και δύο λόγους επιπλέον να μην πάρουν τον σκύλο εκτός του ότι είναι από σκυλέμπορα (1. η φυλή του και 2. η ηλικία του).

Δεν είναι κακό να αναφέρουμε (αναλύουμε) το λάθος της επιλογής αυτής. Να κάνουμε ότι μπορούμε να τους βοηθήσουμε....

Το κακό είναι πως ο "έρωτας είναι τυφλός" (να τη πάλι η παροιμία!!!) αλλά και η κουταμάρα τυφλότερη!
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μαλλον δεν θα το ειδατε το βιντεο που σας εστειλα.
Γιατι αν το βλεπατε θα σας γυριζαν τα αντερα και θα ξεχνουσατε ποσο τρελα ερωτευμενοι ειστε.
Γιατι αν ολοι μας ειμασταν ενημερωμενοι και υπευθυνοι, πραγματκα ερωτευμενοι με αυτα τα πλασματα, ουτε αυτο το κακομοιρο θα βρισκοταν στο κλουβι επι 4 μηνες, ουτε θα τυραννιοταν χιλιαδες αλλα σε κλουβες των παπιμιλαδων για μια ζωη.
Τι να πω! :(
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Τσαμπα σαλιο!!!Απο οτι διαβασα αλλου θα πανε το απογευμα στο πετ να το παρουν και ειναι μεσα στην τρελλη χαρα:(
 






Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγω δεν καταλαβαινω για πιο πραγμα ηρθε να ζητησει τη γνωμη μας... Ουτε μινι-πινσερ του ειπαμε πως ειναι σοφο να παρει, ουτε απο πετ σοπ.

Τζαμπα χαλιομαστε...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.645
19.876
Πιστεύω ειλικρινά πως το θέμα έχει εξαντληθεί εδώ και πολλά posts. Νομίζω ότι τα παιδιά εμπέδωσαν τις θέσεις μας ή τουλάχιστον έχουν όλα τα στοιχεία που χρειαζόντουσαν για να δουν πως έχουν τα πράγματα και πέρα από τον μικρόκοσμο που ζει ο καθένας μας. Τώρα το τι θα κάνουν στο τέλος είναι καθαρά δική τους απόφαση και από το σημείο αυτό και μετά δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω αναλύσεις. Τα περισσότερα λόγια, μόνο κακό κάνουν.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
παιδια, κουλαρετε λιγο.
εχετε την απαιτηση σε λιγες ωρες απο ενα φορουμ, να αλλαξει η νοοτροπια μιας ζωης κι αν οχι, βριζετε?
κι εγω απο πετ σοπ πηρα το πρωτο μου σκυλι .
εσεις, ολα σε δεκα ωρες μεσα τα μαθατε?
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αν τότε κάποιος ερχόταν και σου έλεγε /έδειχνε τι σημάινει να παρεις σκύλο από pet shop...εσυ θα πήγαινες? όχι..
Και δεν μιλάμε πριν από 400 χρόνια...μιλάμε για το 2010...που όλος ο κόσμος φωνάζει..όχι από pet shop.
Αν εσυ έβλεπες τις εικόνες από τα puppy mills...τοτε, θα τον έπαιρνες τον σκύλο? :confused:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
τι σημασια εχει κατερινα, τι θα εκανα εγω η εσυ?
ειμαστε ολοι διαφορετικοι, δεν αντιδρουν ολοι οι ανθρωποι το ιδιο μπροστα σε μια πληροφορια-εικονα-συναισθημα! (ευτυχως)
ακου "μην διανοηθει να ξαναμπει ...":-|

εντιτ@ και πως εισαι τοσο σιγουρη οτι δεν θα πηγαινα?
ελα χριστε κι αποστολε.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Κατα τη δική μου προσωπική άποψη...ναι "να μη διανοηθει να ξαναμπει"...και αφορα τα σχόλια που θα κάνω αν το κάνουν.
Θέλω να πιστευω ότι δεν θα το έκανες...όπως πιστευω ότι ο καθένας μας από εδω μεσα δεν θα το έκανε...αν ήξερε.
Τώρα , αν εσυ μου λες ότι και να ήξερες τότε,πάλι θα πήγαινες? Οκ...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα