Αγορα σκυλου [pug]


stergios13

Member
21 Μαρτίου 2013
7
0
Γεια σας . Προσφατα αγορασα σκυλο ενα πανεμορφο καταμαυρο pug αλλα λογο ενθουσιασμου και λογο του οτι δεν γνωριζα πολλα πραγματα για τα puppy mill και τις εισαγωγεσ σκυλων απο το εξωτερικο αγορασα το σκυλακι μου απο το site iwantadog.gr .Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε το site αυτο και την αποψη σας.Απλος θελω να μαθω αν ειμαι και εγω πλεον συνενοχος στο εγγλημα που γινετε με τα puppy mills και τιν εκμεταλευση των σκυλιων μονο για κερδος.Σας ευχαριστω εκ τον προτερων.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Ναι Στέργιο, δυστυχώς είσαι.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Ποτέ δεν θα καταλάβω όμως, πως το βρίσκετε πάντα...μετά...
 




stergios13

Member
21 Μαρτίου 2013
7
0
Η αληθεια ειναι πως πρωτη φορα εψαξα για σκυλο και αμα κανεις search θα δεις μονο πετ shop και καθολου εκτροφεια στα αποτελεσματα και αυτο το site μου φανικε καλυτερο απο pet shop ολες τις πληροφοριες τις ειδα μετα που διαβαζα σε φορουμ για το πως θα μεγαλοσω και θα εκπαιδευσω σωστα το σκυλακι μου
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τώρα .....να σου ζήσει και ότι καλύτερο σου εύχομαι.
Έχε υπόψη σου ότι μαδάνε αρκετά.
 


stergios13

Member
21 Μαρτίου 2013
7
0
Σε ευχαριστω 1 μινα που το εχω τωρα ειναι μια χαρα και ο γιατρος που το εχει δει ειπε οτι ειναι υγειαστατο ... ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι ειναι τοσο γλυκια και εχουμε δεθει πολυ
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Δεν είναι μόνο θέμα υγείας Στέργιο.
Είναι ηθικό.
Δεν μπορεί να μας νοιάζει μόνο, να είναι καλά το δικό μας σκυλάκι, όταν για να είναι αυτό εν ζωή, έχουν βασανιστεί άλλα σκυλιά, που θα πεθάνουν το πιθανότερο, πριν την ώρα τους και μαρτυρικά.

Μου την δίνουν λίγο, τα χαμογελαστά φατσάκια, σε τέτοιες καταστάσεις, σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες.
 


stergios13

Member
21 Μαρτίου 2013
7
0
Το γνωριζω και για αυτο το λογο θελησα να σας γραψω για να μαθω αν εκανα ενα λαθος ... το θεμα ειναι το εμαθα και πλαον μπορω να ενημερωνω φιλους που ενδιαφεροντε για σκυλακια και να μιν ξανα κανω το ιδιο λαθος... αλλα πλεον τι να κανω ? τουλαχιστον μπορω να ελπιζω πως η μικρη μου θα ειναι καλα...
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθες στο φορουμ.
Σου ευχομαι πραγματικα να ειναι καλα το σκυλακι σου γιατι τα προβληματα εμφανιζονται πολυ πιο μετα. Ολα τα αλλα περι πετ σοπς, παππυ μιλλς στα ειπαν τα παιδια. Μακαρι να ειχες βρει αυτο το φορουμ νωριτερα. Ευχομαι οτι καλυτερο για εσενα και τον μικρο σου.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Γεια σας . Προσφατα αγορασα σκυλο ενα πανεμορφο καταμαυρο pug αλλα λογο ενθουσιασμου και λογο του οτι δεν γνωριζα πολλα πραγματα για τα puppy mill και τις εισαγωγεσ σκυλων απο το εξωτερικο αγορασα το σκυλακι μου απο το site iwantadog.gr .Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε το site αυτο και την αποψη σας.Απλος θελω να μαθω αν ειμαι και εγω πλεον συνενοχος στο εγγλημα που γινετε με τα puppy mills και τιν εκμεταλευση των σκυλιων μονο για κερδος.Σας ευχαριστω εκ τον προτερων.
,,,,,,,,,
να σου λυθει και καποια απορια σχετικα με το site που αγορασες το σκυλο σου,,,, ο συγκεκριμενος ειναι εμπορας και κανει χοντρικη και λιανικη πωληση σκυλων,,, δηλαδη πουλαει σκυλακια σε πετ-σοπ και σε ιδιωτες,,, ειχε εμφανιστει και στην εκπομπη του λιαγκα και της γυναικας του στη τηλεοραση,,,,
..
σαν επαγγελμα δηλωνει εκπαιδευτης σκυλων,,,,
,,
απο τη στιγμη που εμπορευεται 292 ρατσες σκυλων φαντασου ποσο γνωριζει το σκυλακι που σου πουλησε.. ουτε σε φωτογραφια δεν θα το εχει δει,,,, οποτε αν χρειαστεις καποια συμβουλη για τυχον προβλημα του σκυλου σου ο τελευταιος ανθρωπος στο πλανητη που θα ρωτησεις θα ειναι αυτος ,,, ==))
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
ferozasea είσαι ενδιαφέρουσα περίπτωση ατόμου τελικά για διάφορους λόγους. Αυτό, μονολογώ απλά ονλάιν.

Στέργιο καλώς ήρθες. Προφανώς για να μπεις στη διαδικασία να ρωτήσεις για το συγκεκριμένο τρόπο και μέρος που απέκτησες το σκύλο σου, κάτι είδες εκ των υστέρων κάπου και την ψιλλιάστηκες (<--έτσι γράφεται αυτό?). Οπότε ήξερες και μάλλον ήλπιζες να σου πουν στο φόρουμ πώς δεν είναι έτσι τα πράγματα. Sorry αλλά είναι. Better luck, ή μάλλον better thinking next time. Ως τότε να χαίρεσαι το μικρό σου και ναι να ενημερώνεις και να αποτρέπεις τον περίγυρό σου από τέτοιες κινήσεις.
 


stergios13

Member
21 Μαρτίου 2013
7
0
ναι το γνωριζω ηταν λαθος και βιαστικη κινηση το πως απεκτησα το κουταβακι μου... τουλαχιστον εμαθα πλεον και ηδη ενημερωσα και καθοδηγησα τον πρωτο φιλο μου για το πως να βρει σωστο εκτροφειο και να αποκτησει το σκυλακι που θελει...το κακο ειναι οτι ειναι λιγος ο κοσμος που γνωριζει τι συμβενει με τα πετ σοπ και τα παπυ μιλλς οπως δεν γνωριζα και εγω ...
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Για εμένα σημασία έχει ότι, εφόσον έμαθες, άλλαξες στάση και προσπαθείς με τον τρόπο σου να αποτρέψεις από το να ξαναγίνει το ίδιο λάθος. Καλωσήρθες κ να προσέχεις τον μικρούλη σου. Έχω ακούσει ότι τα παγκάκια έχουν κάποια θεματάκια υγείας συνήθως με το αναπνευστικό τους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3