Αγορα Chow Chow


stefan1d1s

Member
28 Αυγούστου 2011
9
0
Γεια σας παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε καταστηματα εντος αθηνας αξιοπιστα για να αγορασω ενα σκυλακι και συγκεκριμενα ενα chow chow
ευχαριστω!:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Καλώς μας βρήκες στο φόρουμ :)

Αγαπητέ φίλε, δεν υπάρχουν αξιόπιστα καταστήματα ούτε εντός, ούτε εκτός Αθηνών, για την αγορά σκύλου.
Επίσης, δεν υπάρχουν αξιόπιστες αγγελίες ιδιωτών.
Το μόνο αξιόπιστο, είναι ένας σωστός εκτροφέας. Η επιλογή αυτή είναι μονόδρομος. Η φυλή που έχεις επιλέξει, έχει πολλές ιδιαιτερότητες υγείας και χαρακτήρα και πρέπει να προσέξεις πάρα μα πάρα πολύ, από που θα το πάρεις.
Ξεκίνα με ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ [www.koe.gr] να μάθεις, αν τυχόν υπάρχουν εκτροφεία στην Ελλάδα.
Αν δεν υπάρχουν, θα πρέπει να σκεφτείς για εξωτερικό.

Θέλω κουτάβι ράτσας...αλλά


Διαλέγοντας φυλή


Πώς διαλέγω εκτροφέα;


Τι πρεπει να προσεξω σε ενα PEDIGREE;


Εμπειρίες από pet shops / bybs


PET- SHOPS - PUPPY MILLS


Αγαπητέ εκτροφέα της πίσω αυλής:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844


stefan1d1s

Member
28 Αυγούστου 2011
9
0
να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω πολυ
η δευτερη μου επιλογη ειναι το shar pei..αλλα εχω ακουσει πως απο την φυλη εχει κληρονομηκα δερματικα προβληματα..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Οπως και τα chow-chow.
Kαι γενικά να ξέρεις ότι κάθε ράτσα, έχει τα δικά της προβλήματα. Γι' αυτό και πρέπει να είναι πολύ προσεκτική η επιλογή πολύ σωστού εκτροφέα, αν δεν θέλεις να κλαις το σκυλί σου, από τα γενοφάσκια του. Και την τσέπη σου, βεβαίως...
 












mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Στο site του ΚΟΕ, θα δεις επίσης ότι στα μέσα Οκτωβρίου, γίνεται έκθεση μορφολογίας.
Είναι μια θαυμάσια ευκαιρία, να δεις από κοντά, εκτροφείς και την δουλειά τους.
 




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Ρίξε και καμιά ματιά σε καταφύγια σκύλων. Μην κολλήσεις ψάχνωντας εκτροφεία.
Ποτέ δε ξέρεις. ;)
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Ρίξε και καμιά ματιά σε καταφύγια σκύλων. Μην κολλήσεις ψάχνωντας εκτροφεία.
Ποτέ δε ξέρεις. ;)
Είναι θαυμάσιο να προτρέπουμε κάποιον να πάρει μια ψυχούλα και να της δώσει ένα πραγματικό σπίτι. Δυστυχώς όμως όταν ζητάει καθαρόαιμο σκύλο, δεν δημιουργούμε προσδοκίες πως μπορεί να τον βρει τσάμπα, διότι ένα σκύλο καταφυγίου μόνο φαινοτυπικά εντός προτύπου θα μπορούσαμε να τον χαρακτηρίσουμε.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Εκτροφείς, έλληνες και μη, παρουσιάζουν τα σκυλιά τους.
Απλά πράγματα :)
Θα πρέπει όμως να παρακολουθήσεις το πρόγραμμα -συνήθως βγαίνει λίγες μέρες πριν- για να δεις, ποιές ώρες εμφανίζονται οι ράτσες που σε ενδιαφέρουν και να μην τις χάσεις.
 






stefan1d1s

Member
28 Αυγούστου 2011
9
0
μαλιστα, ελληνες εκτροφεις chow chow που να ζουν εδω αποκλιεται να βρω ετσι;
εχω βρει στην κυπρο εναν αλλα θα μου ειναι δυσκολο να το παρω απο εκει..
το κοστος του εχει 850 αν το παραλαβω απο εκει..δλδ πρεπει να παω κυπρο + τα εξοδα ταξιδιου το κοβω 1200 το λυγοτερο..
τωρα δεν ξερω και απο τις τιμες 850 μπορει να ειναι κ λογικι τιμη..αλλα εχω διαβασει εδω σε ενα φορουμ πως βρισκεις και φτινοτερα..
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Σε μια τετοια εκθεση μπορουμε να παμε παρεα με τον πιστο μας φιλο?
Σορρυ για το οφφ.
Όχι, απαγορευεται η είσοδος σε σκύλους που δε συμμετέχουν, ώστε να περιοριστεί όσο γίνεται το...σκυλομπάχαλο. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.467
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma